Zita5
19.03.05,08:53
Prosím Vás , plátca DPH sa zaoberá repasáciou, SO, GO a predajom strojných zariadení , ktoré vyváža aj do krajín EU .

V niektorých prípadoch spolupracuje aj so živnostníkmi - neplátcami DPH - ktorým platí sa určité dodané služby napr. vyčistenie zariadenia,farbenie na základe ich vystavenej a došlej faktúry .

Otázka : keď plátca DPH platí takúto faktúru neplátcovi DPH - ovplyvní to nejako DPH - vstupuje to do koeficientu ?
Zita5
19.03.05,11:33
Prosím , ak môžete vyjadrite sa niekto k mojej otázke .
ik-a
19.03.05,12:11
Nie, nema to vplyv na koeficient. Su to riadne zdanitelne obchody.
§ 22 zakladom dane pri dodani tovaru alebo sluzby je vsetko, co tvori protihodnotu, znizenu o dan. Kedze tvoj dodavatel nie je platitel DPH cena dodavky sa rovna zakladu dane pri dodani.
Muška
19.03.05,13:20
Zitka, súhlasim s Ikou
Zita5
19.03.05,13:38
Muška ste zlaté , lebo robím ešte stále DP a už som spanikárila . Ďakujem Vám .