Vlastinka
26.02.08,10:27
Dobrý deň. Prosíííííííííím o radu. Ide o odmeňovanie vo verejnom záujme. Mám zamestnankyňu, ktorá je na RD a neviem, či jej na zvýšenie tarifného platu podľa odpracovaných rokov mám rátať aj toto obdobie na RD?Čítam a čítam zákony do kola, ale už som z toho celkom pomotaná. :confused:Ďakujem. V.
jankasm
26.02.08,09:43
Dobrý deň. Prosíííííííííím o radu. Ide o odmeňovanie vo verejnom záujme. Mám zamestnankyňu, ktorá je na RD a neviem, či jej na zvýšenie tarifného platu podľa odpracovaných rokov mám rátať aj toto obdobie na RD?Čítam a čítam zákony do kola, ale už som z toho celkom pomotaná. :confused:Ďakujem. V.

No ja som tiež pracovala po materskej v štátnej správe ako pracovníčka vo verejnom záujme, a dobu RD mi normálne započítali do odpracovaných rokov. ;)
Vlastinka
26.02.08,10:21
Asi by som to mala upresniť. Nie som zamestnankyňa štátnej správy ale ZŠ - rozpočtová organizácia. Tak neviem, či to nie je rozdiel.
ZlaticaB
26.02.08,10:34
Áno, ak je v prac. pomere tak jej do započítanej praxe rátaš aj MD aj RD. Ak by nebola v prac. pomere vtedy jej to nezarátaš do zap. praxe.
ZlaticaB
26.02.08,10:37
Ešte sa doplním je to zákon č. 553/2003 § 6
Vlastinka
27.02.08,07:12
ZlaticaB, ďakujem krásne. Myslela som si to, len som si nebola istá. Ešte raz díky. Prajem pekný deň!
1gabika1
04.09.08,13:11
Prosím Vás ja by som sa chcela opýtať ako je to keď je zamestnanec nezamestnaný a evidovaný na úrade práce. Tento čas beriem do celkovej doby praxe? A do započítanej doby praxe ho vôbec nedávam?
1gabika1
05.09.08,06:45
prosím mohli by ste mi poradiť?
wagner
05.09.08,12:23
Teda podľa mňa sa nemôže rátať do doby praxe čas evidovaného nezamestnaného na ÚP. Akú prax získa evidenciou :(
1gabika1
05.09.08,13:32
Ďakujem, ano to si aj ja myslim, ale teraz mám toho dajako veľa a už sa mi to pletie. A do celkovej doby praxe sa to ale započítava však? Myslím do odpracovaných rokov na určenie dovolenky.
wagner
05.09.08,14:51
Zákonník práce presne cituje, čo sa započítava do odpracovanej doby:

(5) Do času trvania pracovného pomeru sa započítava, ak spadá do doby po 18. roku veku, čas

a) trvalej starostlivosti o dieťa vo veku do troch rokov,
b) výkonu služby v ozbrojených silách, ozbrojených bezpečnostných zboroch a v Zbore väzenskej a justičnej stráže, výkonu civilnej služby alebo štátnej služby,
c) úspešne skončeného štúdia,
d) vedeckej (umeleckej) ašpirantúry,
e) doktorandského štúdia,
f) členstva v družstve, kde súčasťou členstva je tiež pracovný vzťah,
g) osobnej starostlivosti o blízku osobu, ktorá bola prevažne alebo úplne bezvládna a nebola umiestnená v zariadení sociálnych služieb alebo obdobnom zdravotníckom zariadení, osobnej starostlivosti o dlhodobo ťažko zdravotne postihnuté maloleté dieťa, ktoré si vyžadovalo mimoriadnu starostlivosť, ak nebolo umiestnené v ústave pre také deti,
h) prípravy na povolanie vykonávanej podľa osobitných predpisov,
i) po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný alebo poberal invalidný dôchodok,
j) väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, ak bolo trestné stíhanie proti zamestnancovi zastavené alebo ak bol spod obžaloby oslobodený, hoci aj v neskoršom konaní, a trestu odňatia slobody vykonaného na podklade zrušeného rozsudku, ktorý presahuje výmeru miernejšieho trestu uloženého v neskoršom konaní,
k) činnosti samostatne zárobkovo činnej osoby.

(6) Čas trvania pracovného pomeru v cudzine, prípadne iné započítateľné obdobia strávené v cudzine sa započítavajú do času rozhodujúceho pre dĺžku dovolenky za rovnakých podmienok, ako keby zamestnanec pracoval na území Slovenskej republiky.

(7) Obdobia uvedené v odsekoch 1 až 6 sa nezapočítavajú, ak spadajú do času trvania pracovného pomeru; ak sa kryjú navzájom, započítavajú sa len raz.