Kjara L
26.02.08,10:32
Dobrý deň,

od augusta 2004 do marca 2007 som pracovala v anglicku, od apríla 2007 v slovenskej firme, ku 29.3.2008 som dala výpoveď, mám nárok na podporu v nezamestnanosti?

ďakujem
hanelie
26.02.08,14:37
zdroj: socialna poisťovňa

V zmysle § 104 ods. 1 zákona o sociálnom poistení, poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky.
V zmysle § 104 ods. 4 zákona o sociálnom poistení, rok poistenia v nezamestnanosti je 365 dní poistenia v nezamestnanosti.
Na základe vyššie uvedeného, nárok na dávku v nezamestnanosti vznikne, ak ku dňu zaradenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie, preukáže žiadateľ celkovú dobu poistenia v nezamestnanosti v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie v dĺžke najmenej 1 095 dní.
Nepretržitosť doby poistenia v nezamestnanosti sa neskúma, rozhodujúca je celková dosiahnutá doba poistenia v nezamestnanosti. Teda jednotlivé doby poistenia v nezamestnanosti dosiahnuté v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie sa sčítajú.
hanelie
26.02.08,14:42
na socialnej poisťovni treba odovzdať tlačivo P 45 / P 60 zo zahraničia / okrem iného

toto je síce sprievodca írskom, ale je tu vysvetlenie o vyššieuvedených tlačivách
http://www.revenue.ie/sk/leaflets/guide.pdf
Kjara L
26.02.08,14:49
a čo formulár E301?
hanelie
26.02.08,14:55
a čo formulár E301?

na základe predloženého P45 / P 60 požiada socialna poisťovňa členský štát EU o jeho vydanie
Kjara L
26.02.08,14:59
vysoko postavená osoba na úrade práce mi povedala, že keďže som neplatila poistenie v nezamestnanosti na slovensku, počas tej doby, keď som robila v anglicku, nemám nárok na žiadnu podporu v nezamestnanosti.
hanelie
27.02.08,07:25
vysoko postavená osoba na úrade práce mi povedala, že keďže som neplatila poistenie v nezamestnanosti na slovensku, počas tej doby, keď som robila v anglicku, nemám nárok na žiadnu podporu v nezamestnanosti.

formulár E 301 slúži práve na tento účel - zistenie období poistenia v nezamestnanosti počas práce v zahraničí
zola27
15.02.11,13:16
Ahoj KjaraL a co si potom robila,po rozhodnutii,co ti nepriznali naarok na podporu?odvolala si sa?