lukakim
26.02.08,11:44
Potrebovala by som sa ubezpečiť ,
účtujem živnostníka fo - maloobchod ktorý nebol v roku 2007 plátca DPH
v tomto roku dosiahol obrat a registroval sa. Z roku 2007 mu zostali záväzky- neuhradené faktúry z tuzemska. Môže si z ních pri zaplatení týchto dlhov odpočítať DPH?
Ďakuje vopred za radu
Anja111
26.02.08,10:53
Potrebovala by som sa ubezpečiť ,
účtujem živnostníka fo - maloobchod ktorý nebol v roku 2007 plátca DPH
v tomto roku dosiahol obrat a registroval sa. Z roku 2007 mu zostali záväzky- neuhradené faktúry z tuzemska. Môže si z ních pri zaplatení týchto dlhov odpočítať DPH?
Ďakuje vopred za radu

http://www.porada.sk/t25207-uplatnenie-prava-na-odpocitanie-dane-pri-registracii-podla-55-a.html
lukakim
26.02.08,12:37
Asi som mierne nechápavá ale môže, alebo nemôže? Ja si myslím, že keď prijal faktúru na tovar a tovar bol dodaný v perdchádzajúcom roku tak nemôže.
Zoltán Kovács
26.02.08,12:38
Asi som mierne nechápavá ale môže, alebo nemôže? Ja si myslím, že keď prijal faktúru na tovar a tovar bol dodaný v perdchádzajúcom roku tak nemôže.

Pri registrácii si môže uplatniť DPH zo skladových zásob tovaru, zo zostatkovej hodnoty dlhodobého majetku.
KvetkaK
26.02.08,12:39
Ak ten tovar má ešte na sklade, tak si odpočíta DPH pri registrácii, ak ho už predal, tak nie.
lukakim
27.02.08,09:32
Ide o už predaný tovar pretože to bol vyfakturovaný komisný predaj. Teraz mi to je už jasné. Dík moc:)
lukakim
27.02.08,13:54
Uvažujem ďalej, mám na zásobách tovar z roku 2007 vo výške 40000 Sk na tento by som mohla uplatniť odpočet. Len neviem ako, účtujem v Money a nikde som takúto možnosť nenašla. Nemám z money vedenie skladu a tak neviem ako to tam dostať
Anja111
27.02.08,13:59
Uvažujem ďalej, mám na zásobách tovar z roku 2007 vo výške 40000 Sk na tento by som mohla uplatniť odpočet. Len neviem ako, účtujem v Money a nikde som takúto možnosť nenašla. Nemám z money vedenie skladu a tak neviem ako to tam dostať
Ku dňu registrácie za platiteľa DPH musíš mať inventúru zásob, z ktorých si uplatníš odpočet DPH, ak máš doklad, v zmysle Zákona o DPH...
KvetkaK
27.02.08,14:02
Ku dňu registrácie za platiteľa DPH musíš mať inventúru zásob, z ktorých si uplatníš odpočet DPH, ak máš doklad, v zmysle Zákona o DPH...
Súhlasím a len doplním, že si na to vystavíš interný doklad a tým dostaneš DPH do daňového priznania.