via carpathia
26.02.08,12:45
Dobrý deň,
zaujímal by ma váš názor, jeden môj klient konateľ s.r.o., ktorá obchoduje so zahraničím, dováža iba zo zahraničia a komunikuje len v angl. jazyku, by chcel ísť na študijný pobyt na mesiac do anglicka zdokonaliť si jazyk, mohol by si tento pobyt dať do nákladov? bude to suma okolo 100.000,- SK
Ďakujem.
Danila
26.02.08,11:49
Dobrý deň,
zaujímal by ma váš názor, jeden môj klient konateľ s.r.o., ktorá obchoduje so zahraničím, dováža iba zo zahraničia a komunikuje len v angl. jazyku, by chcel ísť na študijný pobyt na mesiac do anglicka zdokonaliť si jazyk, mohol by si tento pobyt dať do nákladov? bude to suma okolo 100.000,- SK
Ďakujem.Ak komunikuje v angličtine, ovláda AJ. Zdokonaľovať sa môže jazykovými kurzami pre pokročilých. Osobne by som nevedela túto dovolenku zdôvodniť ako daňový výdavok pred daniarmi, ani pred sebou.:)
via carpathia
26.02.08,11:57
No neovláda ho tak dokonale, a doklad bude ako jazykový pobyt a aj skutočne je to jazyková škola, keď potrebuje, na svoje podnikanie skutočne seriózne ovládanie jazyka, myslíš že by sa lepšie obhájilo niekoľko kurzov, ktoré by vo výslednom efekte mohli stáť rovnako ale zabrali by omnoho viac času, a skutočne majú naše jazykové kurzy takú úroveň ako škola v krajine kde je tento jazyk úradným jazykom?
Danila
26.02.08,17:06
No neovláda ho tak dokonale, a doklad bude ako jazykový pobyt a aj skutočne je to jazyková škola, keď potrebuje, na svoje podnikanie skutočne seriózne ovládanie jazyka, myslíš že by sa lepšie obhájilo niekoľko kurzov, ktoré by vo výslednom efekte mohli stáť rovnako ale zabrali by omnoho viac času, a skutočne majú naše jazykové kurzy takú úroveň ako škola v krajine kde je tento jazyk úradným jazykom?Porovnala som ceny jazykových kurzov pre pokročilých s týmto jazykovým pobytom. Som presvedčená, že by som obtiažne daniarom argumentovala efektívnosťou Tvojho variantu.:)Rozhodnutie je v konečnom dôsledku na štatutárovi.
Lucka F.
28.02.08,15:16
nasla som tu dve diskusie na temu jazykovy kurz - danovy naklad alebo nedanovy. Nasmu konatelovi firma plati kurz francuzstiny, chodi na rokovania do Francuzska, z ktorych mame sluzobne cesty. V tom pripade by mi mohli uznat ten kurz ako danovy naklad, nie?
dara
20.06.12,08:43
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Konateľ sa chystá na jazykový pobyt kôli AJ, ktorý potrebuje k podnikateľským aktivitám. Je to daňovo uznaný náklad alebo nedaňovo? (nie je zamestnancom v svojej sro) ďakujem
dara
20.06.12,12:08
Nikto sa s tým nestretol? V mojom okolí sa názory na danú tému rôznia.
Tweety
20.06.12,12:35
Nikto sa s tým nestretol? V mojom okolí sa názory na danú tému rôznia.
Podľa mňa nie je daň. uznaným nákladom spoločnosti.