sonka123
26.02.08,12:36
Prosim vas ako mam uctovat faktury z T-Pressu za dodanie novin a casopisov?:eek: pride mi faktura, kde su dodane noviny a dobropis, kde su vratene. Mam dat len sumu, ktoru platim do zavazkov,
alebo sumu na fakture do zavazkov a sumu na dobropise do pohladavok?:confused:
b.breza
26.02.08,12:40
Platili ste v priebehu roka preddavky na dodávku novín? Vyplýva mi, že áno a zrejme na základe nejakého dokladu. V JÚ tieto preddavky na noviny boli výdavky ovplyvňujúce ZD, ak ste ich potrebovali k svojej činnosti. Teraz prišla vyúčtovacia faktúra, podľa ktorej vám majú vrátiť sumu za nedodané noviny? Dávam do záväzkov s mínusom Sk a pri úhrade od dodávateľa napr. na účet, do kolonky výdaj s mínusom (je to vlastne + príjem).
Lucinka23
30.10.08,19:02
Ahojte potrebovala by som poradiť. Účtujem dodávku novín v jednoduchom účtovníctve. Faktúry za noviny prichádzajú každý týždeň. Pri prvotnej dodávke zaplatil SZČO faktúru napr. 10.000,- za všetky noviny čo mu v priebehu týždňa dodali. Potom mu prišla na ďalší týždeň faktúra na sumu napr. 7.000, zároveň tam bol priložený aj dobropis za vrátané noviny na sumu napr. 2.000,-, takže druhá platba za noviny činila iba 5.000,-. Mňa by zaujímalo ako to zaúčtovať? Zatiaľ som si to ničím nekomplikovala a účtovala som ako VOZD - tovar a úbytok peňazí z účtu aj pri prvej a druhej faktúre (druhá suma 5.000 t.z. po odrátaní dobropisu). Ale teraz tak uvažujem, či by som nemala dávať ten dopropis mínusom? Prosím podaďte mi. Ďakujem