agardimirka
26.02.08,12:54
Ahoj,

hladam niekoho kto pestuje orchidee a ma zaujem si vymenit nejake odrody. Mam priblizne 20 druhov a velmi dobre sa im dari a tento rok som ich uz aj rozmnozovala.Maju krasne a zdrave vyhonky:--- Takze ak ma nietko zaujem, kludne mi moze sem napisat alebo na mail miriam.agardiova@panalpina.com
flower
28.02.08,16:24
Ahoj agardimirka,
pestovanie orchideí môže byť úžasné. Keďže máš s tým skúsenosti a ja nie tak prosím o radu, ako mám docieliť aby mi začala opäť kvitnúť. Totiž zatiaľ má stále len listy. Za skorú odpoveď ďakujem.
bef
28.02.08,18:35
Ahoj Mirka, aj ja patrím medzi obdivovateľov orchidei a mám ich asi 30 a preto ma zaujíma či máš k dispozícii foto alebo zoznam Tvojich orchidei.

Prajem veľa pestovateľských úspechov

Pekný deň
Pantarhei
04.03.08,10:07
ahoj agardimirka...prosim ťa, chcela by som sa spýtať, či sa ti niekedy stalo,že pri zalievaní sa ti vyplavili malé skoro priesvitné húsneky alebo larvy....ja som len nedávno začala s pestovaním orchideí a robili mi veľkú radosť, lenže v tejto situácii si neviem poradiť a nikde neviem nájsť žiadne informácie...každá rada má pre mňa cenu zlata...ďakujem
bef
04.03.08,14:56
ahoj agardimirka...prosim ťa, chcela by som sa spýtať, či sa ti niekedy stalo,že pri zalievaní sa ti vyplavili malé skoro priesvitné húsneky alebo larvy....ja som len nedávno začala s pestovaním orchideí a robili mi veľkú radosť, lenže v tejto situácii si neviem poradiť a nikde neviem nájsť žiadne informácie...každá rada má pre mňa cenu zlata...ďakujem

Aj keď nie som agardimirka, tak by som doporučovala vybrať orchidejku zo substrátu riadne umyť korene vo vlažnej vode (môžeš ich nechať aj ponorené_zmäknú a nebudú sa pri sadení lámať), skontrolovať ich a prípadne odstrániť suché alebo zhnité. Pre dezinfekciu môžeš použiť obyčajnú mletú škoricu (posypať korene) a posadiť do nového substrátu (na spodok kúsky polystyrénu a substrát by nemal byť veľmi jemný. Ak budeš používať kúpený substrát tak ho preosej a použi len väčšie kúsky. Po zasadení aspom týždeň nepolievať.

Pekný deň :)
Pantarhei
04.03.08,15:17
ďakujem pekne bef....sama by som si neporadila
rybanka
06.03.08,09:18
Prosím ťa, mohla by si uviesť nejaké základné pestovateľské pokyny. Mne sa veľmi orchid. páčia, zatiaľ žiadnu nemám, bojím sa, lebo kolegyni jedna krásna zahynula. Uvítala by som 1-2 na skúšku. Poštovné zaplatím.
moly161
16.06.08,17:16
chcela by som sa niekoho opytat. mam uz asi pol roka orchideu paleo.vsetky kvety mi uz odkvitli a vytvorili sa mi 3nove puciky, ale dnes mi odpadli a jeden z listov mam uplne žltý, prosímporadte mi
bef
16.06.08,18:23
chcela by som sa niekoho opytat. mam uz asi pol roka orchideu paleo.vsetky kvety mi uz odkvitli a vytvorili sa mi 3nove puciky, ale dnes mi odpadli a jeden z listov mam uplne žltý, prosímporadte mi

Tak ako som už písala viackrát, treba najskôr skontrolovať korene či nie sú zničené nadmerným polievaním. To môže byť jeden z dôvodov. Ak sú v poriadku a zožltol iba jeden list, tak sa nič nedeje. Puky môžu opadať aj bez závažnejšieho dôvodu. Škodí im napr. prievan, alebo ovocie v ich blízkosti najmä jablká.

Pekný deň :)
bef
16.06.08,18:44
Prosím ťa, mohla by si uviesť nejaké základné pestovateľské pokyny. Mne sa veľmi orchid. páčia, zatiaľ žiadnu nemám, bojím sa, lebo kolegyni jedna krásna zahynula. Uvítala by som 1-2 na skúšku. Poštovné zaplatím.

Najvhodnejšie je začať kúpou bežne dostupných v obchode a skontrolovať rastlinku a korene, tj. rastlina už na prvý pohľad musí byť zdravá bez škvŕn, škodcov a korene by nemali byť hnedé, suché alebo zhnité.

Inak veľa dobrých rád nájdeš aj tu čítaním príspevkov o orchideách.

Pekný deň :)