Adaka
26.02.08,13:28
Chcem sa spýtať na možnosti internetu a zistiť ktorý je naj... Cez pevnú to asi nepôjde lebo nie sú voľné čísla, Orange vypadáva kôli signálu... Poraďte aké sú možnosti jedná sa o dedinku Vrícko okr. Martin
Katabaticky
26.02.08,18:05
Neviem sice co znamena ze cez pevnu to nepojde :) ale telekomunikacie maju na svojej stranke sluzbu ktorou si zistis ci ti mozu zaviest internet :)

Dalsie moznosti su lokalny poskytovatelia ale ty su casto napojeny cez teekomunikacie takze ak to nepojde od nich nepojde to ani od alternativnych poskytovatelov

Dalsia moznost bezdrotovy lokalny poskytovatelia ktory ponukaju Wifi internet alebo mikrovlnku :)
Ak vies o niekom z vasej obce kto ma internet skus sa popytat pripadne su stranky kde najdes presne rozlozenie signalu :)

Poslena moznost su mobilny poskytovatelia cize Pomaranc a TiiiMobilniii

ale ako pises pomaranc nejde tak skus tych mobilnych :)
vyr skalny
26.02.08,18:21
Cez pevnu to nejde nie preto zeby sa minuli cisla ale preto ze dsl ide len do urcitej vzdialenosti od ustredne. Vo Vricku mozno jedine Gaya (mozno). Pozri ich web a informuj sa.
Adaka
26.02.08,18:21
Nemôžem zistiť či nám ho zavedú lebo to je novostavba a ešte nemáme popisné číslo
Adaka
26.02.08,18:38
S tou komunikujem a dúfam že to bude práve tá gaya
durisovad
26.02.08,19:32
Mali sme internet cez mikrovlnku, ale vypadky boli take caste, ze sme to zrusili. Teraz mame cez telekom a sme s tym velmi spokojni.
O spolocnosti GAYA som pocula aj citala dost negativnych referencii.
kitky
26.02.08,19:36
mimotemy Vricko ... to je ake zlate.:)
vyr skalny
27.02.08,18:45
Mikrovlnka je vzdy len kompromis, spolahlive fungovanie je velmi zavisle od viacerych faktorov. Tiez som mal gayu a tiez som ju zrusil lebo to neslo ale to bolo este v ich zaciatkoch, odvtedy sa to mohlo zlepsit. Pravdou vsak je ze vo Vricku ziadna ina moznost pripojenia nie je (nepocitam dial-up) takze asi lepsi vypadavajuci internet ako ziadny. :-)
Katabaticky
27.02.08,22:51
Radsej ziadny ako vypadavajuci ;)

a este je moznost satelitneho pripojenia ;)

:cool: