Petra29
26.02.08,14:46
Využívate niekto generátor jázd v MRP?
Nadefinovala som si max.odchýlku km, počet návratov, denný limit v knihe jázd, /asi zle.../
dala som generovať od..., brať do úvahy knihu čerpania,
vypisuje mi chybu,

Skúšala som nájsť v manuáli a na stránke ako sa má používať generátor, nič som nenašla.
Petra29
27.02.08,12:27
Nakoniec som na to prišla sama, ak to niekomu pomôže: je to super pomôcka hlavne ak spracovávate knihu jázd jednorázovo za celý rok, takže:
v nastaveniach : kniha jázd: zadať max.odchýlku km-ja som dala 100%,počet návrátov za deň /t.zn.koľko služobiek má max počítať - vygenerovať v 1 dni/ - pre môj prípad 1, maximálny denný limit - ja som si dala 100 km, lebo celá kniha jázd sa týka jazdenia v meste príp.okolí.
Ďalej Možné cesty: aktivovať tie, ktoré môžu byť použité pre generovanie, ostatné deaktivovať, prípadne ja som si pridala nové: len jazdy v rámci jedného mesta, niekoľko krát - s rôznym počtom km /aby sa pri generovaní striedal počet km v jednotlivých dňoch/.
Pomocné knihy - kniha jázd - nastaviť sa na konkrétne vozidlo - funkcie: vyplniť: miesto začiatku, ukončenia,dátum,čas /pozor tak ako je nastavený prac.čas vodičov/,počet km - generovať
Potom doplniť tankovanie podľa dátumov /toto sa dá aj vopred cez Čerpanie PHM/, len potom sa s tým treba trošku viac pohrať.