MiŠi
26.02.08,15:31
V tomto čase vymieňame v BD vertikálne a horizontálne rozvody SV, TÚV, plynu, kanalizácie a pod. Jeden vlastník bytu mi oznámil, že nemieni v termíne, v ktorom bol zaradení jeho byt, byt sprístuniť. Dôvod, mám vymurované bytové jadro.
I keď podľa zákona je povinný byt sprístupniť, keďže týmto obmedzuje ostatných vlastníkov nad a pod ním. Viem, že ani polícia mi nepomôže. Firma mi naúčtuje prestoje a ostatní vlastníci si môžu tieto straty ( vybavené dovolenky a pod. ) žiadať až na súde.
Môže mi súd vystaviť nejaké predbežné opatrenie alebo aké máte skúsenosti. Neviem s týmto vlastníkom pohnúť.
Ďakujem
Chobot
26.02.08,14:54
V tomto čase vymieňame v BD vertikálne a horizontálne rozvody SV, TÚV, plynu, kanalizácie a pod. Jeden vlastník bytu mi oznámil, že nemieni v termíne, v ktorom bol zaradení jeho byt, byt sprístuniť. Dôvod, mám vymurované bytové jadro.
I keď podľa zákona je povinný byt sprístupniť, keďže týmto obmedzuje ostatných vlastníkov nad a pod ním. Viem, že ani polícia mi nepomôže. Firma mi naúčtuje prestoje a ostatní vlastníci si môžu tieto straty ( vybavené dovolenky a pod. ) žiadať až na súde.
Môže mi súd vystaviť nejaké predbežné opatrenie alebo aké máte skúsenosti. Neviem s týmto vlastníkom pohnúť.
Ďakujem

To môže byť dlhé naťahovanie. Pozri si tieto diskusie:

http://www.porada.sk/t23435-vstup-do-bytov-pri-odpisovani-meracov-vody.html

http://www.porada.sk/t63020-ako-zalozit-vecne-bremeno.html
lubica_02
27.02.08,03:27
Ja som mala tiež tento problém v jednom byte, len som mala šťastie, že bol na poslednom podlaží, tak som mu jednoducho povedala, že stúpačka plynu sa ukončí o poschodie nižšie a v prípade spôsobenia premoku spodným susedom bude náklady na opravu znášať na vlastné náklady. Potom si to rozmyslel.
Jozef I
27.02.08,06:35
Možno by ho stačilo trochu postrašiť. Treba ísť za právnikom a napísať s ním jeden list v duchu že na základe odmietnutia sprístupnenie bytu sa vec postúpila jemu a že ho naposledy žiada okamžite sprístupniť byt, lebo inak bude proti nemu podaná žaloba, ktorú určite prehrá lebo porušil ten a ten paragraf a bude znášať všetky škody ktoré svojim konaním spôsobil a aj súdne poplatky.
Ak to dostane oficiálne od právnika, myslím že to s ním pohne. ;):D Vás to možno bude stáť nejakých 500-1000 Sk, ktoré mu samozrejme zúčtujete po vykonaní prác.