damati
26.02.08,15:32
Čaute!
Ak pestujete niekto rastlinu Kalanchoa tak poraďte prečo napriek tomu, že sa rastline dobre darí mi vôbec nekvitne.
damati
01.03.08,13:41
Čaute!
Ak pestujete niekto rastlinu Kalanchoa tak poraďte prečo napriek tomu, že sa rastline dobre darí mi vôbec nekvitne.
Slovensky sa tej rastline hovorí Kolopejka, kvitne červenými aj ružovými kvetmi.
Mária Mlátková
01.03.08,14:50
Kalanchoa je rastlina krátkeho dňa. Ak chceme, aby v domácich podmienkach znova zakvitla, musíme mladým výhonkom asi na 4 až 5 týždňov zabezpečiť krátky deň. /zatieniť ich od 17.00 h večer do 8.00 h ráno / a teplotu približne 16 stupňov.
Takto to uvádza kniha o izbových rastlinách. Nemám to zatiaľ vyskúšané, lebo spomínanú kalanchou mám doma len krátko.
damati
02.03.08,04:43
Ďakujem za radu, určite to vyskúšam. Ja som si ju kúpila kvôli pekným kvetom, ale vôbec mi nekvitla a už ju mám dlho, hľadala som info aj v knihe, ale nič som nenašla.
annina
16.03.08,17:39
ja ich mám a niesu vôbec náročné,je pravda že potrebujú trocha chladnejšie,ale to hlavne ked už kvitnú-predlži sa im kvitnutie,vždy po odkvete im nechám trocha odpočinku na tmavšom mieste a trocha obmedzím zálivku,niekedy aj trocha zostrihnem,asi po 3-4 mesiacoch zas dám na svetlo a prihnojujem na kvet a oni zakvitnu 2x do roka