damati
26.02.08,15:39
Aké máte skúsenosti s výmenou kaziet- náplní do atramentovej tlačiarne? Kupujete vždy nové náplne alebo používate repasované alebo ich plníte farbou sami? Dajte vedieť!
Madam Kurie
26.02.08,15:48
Ja používam originál.
Používaním náplní s dopĺňaním atramentu som dvakrát znečistil trysky tak, že sa už nedali vyčistiť ani špecialnymi "vodičkami" Keďže tlačová hlava stojí skoro toľko koľko aj tlačiareň , kúpil som vždy novú a tak mám tretiu a tú používam už tretí rok a šlape bez problémov. Používam značku " Ca..n" a som spokojný.
Jedna náplň ma stojí " farebná" 290 Sk , čierna 320 Sk .
Originál farby totiž mnohokrát "neobľubujú" iné farby , alebo niektoré ich zložky a v tryskách , resp. pri zahriati v tryske tieto zložky so sebou zreagujú na tuhú hmotu.
Doporučujem , preto pred použitím iných atramentov vyčistiť všetky časti prechodu atramentu aspoň destilovanou vodou a použiť naraz všetky náplne repasované. Nemiešať s originálkami.
Ofélia
26.02.08,15:52
Keď som si v roku 2000 kupovala tlačiareň, kupovala som nové náplne ( ešte sa tu neplnili), od roku 2005/6 si dávam plniť a vtedy som sa dozvedela že keby som mala originál toner zakúpený s tlačiarňou tak toner môžem plniť xxx krát ako ten čo som dokupovala. Plním si občas aj sama len som celá zababraná od farieb. Teraz som si po 2 rokoch musela znovu kúpiť nový toner lebo trysky mi zasychajú a donekonečna to plniť nejde.
Katabaticky
26.02.08,17:49
nie ze neoriginalne farby reaguju s originalnymi ale mnohy "repasovaci" pouzivaju menej kvalitne farbiva s ovela mensou jemnostou a preto sa trisky zapchavaju...

repasovane naplne su plnohodnotne a 100% identicke s originalnymi od vyrobcu ak si date zrepasovat naplne u solidnej firmy jediny rozdiel je ze tam nebudete mat nalepku danej znacky inak pouzivaju zhodny atrament aj technologiu takze su to identicke naplne za nizsiu cenu :)

ale treba si dat pozor na amaterov pretoze kupovat novu hlavu naozaj nieje sranda mozte rovno kupit novu tlaciaren ;)
ale trisky sa daju tiez menit samostatne :)