Leggy
26.02.08,17:55
Chcela by som Vas poprosit o par rad, ako sa zasobit energiou aby clovek nepocitoval unavu.Kazdy den poobede ma prepadne obrovska unava aj ked spavam 7 hodin, do stravy som sa snazila zaradit ovocie, zeleninu ale ziadne zazraky sa nestali.Snazila som sa to prekonat pooobednajsou prechadzkou ale vratila som sa rovnako unavena.Aktivne sportujem 2x tyzdenne ale aj pred treningom si musim aspon hodinu zdriemnut.Je to dost neprijemne, nakolko sa neviem sustredit.Unava ma prepadne dokonca aj cez vikend, ked vstanem o 9 a uz o 11hod. ma to opat taha spat.za akykolvek prispevok budem vdacna;)
zhv
26.02.08,17:00
Choď k lekárovi k neurológovi
Tanče
26.02.08,17:05
iné problémy nemáš? takáto únava môže byť signálom aj iného problému.
Leggy
26.02.08,17:06
iné problémy nemáš? takáto únava môže byť signálom aj iného problému.
Napriklad ake problemy?
kitky
26.02.08,17:09
Chcela by som Vas poprosit o par rad, ako sa zasobit energiou aby clovek nepocitoval unavu.Kazdy den poobede ma prepadne obrovska unava aj ked spavam 7 hodin, do stravy som sa snazila zaradit ovocie, zeleninu ale ziadne zazraky sa nestali.Snazila som sa to prekonat pooobednajsou prechadzkou ale vratila som sa rovnako unavena.Aktivne sportujem 2x tyzdenne ale aj pred treningom si musim aspon hodinu zdriemnut.Je to dost neprijemne, nakolko sa neviem sustredit.Unava ma prepadne dokonca aj cez vikend, ked vstanem o 9 a uz o 11hod. ma to opat taha spat.za akykolvek prispevok budem vdacna;)

Podstupila si nejake vysetrenia? Napriklad imunologicke vysetrenie?
Priciny tvojho stavu mozu byt rozne.Telesne , ale moze to byt sposobene aj zlym nastavenim psychiky.
Najskor by si mala absolvovat maximalne mnozstvo vysetreni.
Ako si unavena viac? Fyzicky alebo dusevne? Nepresla si davnejsie nejakym silnym stresovym obdobim? Nejaka emocna udalost?
Zda sa, ze robis pre seba dost. Musis sa vratit spatky pred ochorenie a skumat co v tvojom zivote mohlo takuto unavu nastartovat.
Chapem ta ako ti asi je. Bez energie je zivot nekvalitny.
vodnár
26.02.08,17:14
Prepáč, neviem vek, ale ked som bola tehotná, tak som spala stále... Ale môže to byť aj všeličo iné, napr. málokrvnosť, alebo niečo neurologické, ako to už bolo spomenuté. Nechcem strašiť , ale mala by si fakt ísť k lekárovi .
Tanče
26.02.08,17:24
Napriklad ake problemy?

či nemáš zvýšené teploty, nechutí ti jest, nezvracias, nesrajduješ....

ale určite by som fyzickú námahu vynechala keď si v takom stave, to ťa ešte viac vysiluje. Nemáš stresy zo školy?
kitky
26.02.08,17:31
či nemáš zvýšené teploty, nechutí ti jest, nezvracias, nesrajduješ....

ale určite by som fyzickú námahu vynechala keď si v takom stave, to ťa ešte viac vysiluje. Nemáš stresy zo školy?

što éto?:D to co si myslim?
Leggy
26.02.08,17:35
Podstupila si nejake vysetrenia? Napriklad imunologicke vysetrenie?
Priciny tvojho stavu mozu byt rozne.Telesne , ale moze to byt sposobene aj zlym nastavenim psychiky.
Najskor by si mala absolvovat maximalne mnozstvo vysetreni.
Ako si unavena viac? Fyzicky alebo dusevne? Nepresla si davnejsie nejakym silnym stresovym obdobim? Nejaka emocna udalost?
Zda sa, ze robis pre seba dost. Musis sa vratit spatky pred ochorenie a skumat co v tvojom zivote mohlo takuto unavu nastartovat.
Chapem ta ako ti asi je. Bez energie je zivot nekvalitny.
Zatial ziadne vysetrenie nebolo, vacsinou som skusala len rozne ,,triky,, ako nastartovat telo vitaminmi.Mam 17 a nevladzem chodit ani po meste, stale ma to taha domov a spat alebo si len zdriemnut.Nemam vsak klasicke priznaky chronickej unavy ako je bolest hlavy, skrabanie v hrdle, uzliny,..ostava tam len neprekonatelny pocit na spanok.Tazko povedat ci ide o fyzicku alebo dusevnu unavu, skor ako kedy, stres zaziva asi kazdy z nas, ale urcite neprezivam tazke stresove obdobie.Neviem od coho sa mozem tak velmi unavit, mozno by to vyriesila obycajna kava s ktorom vsak velmi nechcem zacinat kedze by som neskor bola na nu odkazanu stale.
kitky
26.02.08,17:38
Zatial ziadne vysetrenie nebolo, vacsinou som skusala len rozne ,,triky,, ako nastartovat telo vitaminmi.Mam 17 a nevladzem chodit ani po meste, stale ma to taha domov a spat alebo si len zdriemnut.Nemam vsak klasicke priznaky chronickej unavy ako je bolest hlavy, skrabanie v hrdle, uzliny,..ostava tam len neprekonatelny pocit na spanok.Tazko povedat ci ide o fyzicku alebo dusevnu unavu, skor ako kedy, stres zaziva asi kazdy z nas, ale urcite neprezivam tazke stresove obdobie.Neviem od coho sa mozem tak velmi unavit, mozno by to vyriesila obycajna kava s ktorom vsak velmi nechcem zacinat kedze by som neskor bola na nu odkazanu stale.

Unavu moze sposobit aj zla funkcia stitnej zlazy. Takze najskor chod k lekarke nech ta poukaze k endokrinologovi.Ked budu vysledky v norme treba patrat dalej.Ale toto urcite urob ako prve.
Leggy
26.02.08,17:58
Unavu moze sposobit aj zla funkcia stitnej zlazy. Takze najskor chod k lekarke nech ta poukaze k endokrinologovi.Ked budu vysledky v norme treba patrat dalej.Ale toto urcite urob ako prve.
Vysetrenie stitnej zlazy som absolvovala nedavno, ale nie kvoli unave, bolo to kvoli vysokemu cholesterolu a zvysenemu krvnemu tlaku, z vysetrenia vyslo len to, ze je to hranicne.Mohla by s tym byt suvislost?
Ninna
26.02.08,18:01
Vysetrenie stitnej zlazy som absolvovala nedavno, ale nie kvoli unave, bolo to kvoli vysokemu cholesterolu a zvysenemu krvnemu tlaku, z vysetrenia vyslo len to, ze je to hranicne.Mohla by s tym byt suvislost?
Určite áno, ja mám tiež hraničné hodnoty a pociťujem rovnaké príznaky ako Ty. Akurát že beriem aj tabletky na zníženú činnosť ŠŽ.;)
lenkak
26.02.08,18:11
príčinou môže byť aj anémia.
lindusaaa
26.02.08,18:12
Moze to byt sz...mamina sa presne takto isto citila, tiez cvici, zdravo sa stravuje ale prespala tamer cely den, citila sa tak unavena ze sa jej ani vstat nechcelo....teraz uz berie lieky a je to lepsie.
Ale moze to byt aj nieco ine, mozno ide len o "jarnu unavu" :)
wagner
26.02.08,18:14
Syndrom chronickej únavy sa dá liečiť. Treba ísť k lekárovi a ten by Ťa mal poslať na potrebné vyšetrenia. Ja som to mala vlani a trvalo to asi pol roka. Kde som sadla, tam som spala. Potom som si dala koezím Q10 - 30mg a ten mi pomohol trochu sa z toho dostať. Ale absolvovala som vyšetrenia na imunológii, mám zníženú bunkovú imunitu a chronický únavový syndrom. Teraz som ho začala brať znovu. Únava pretrváva, ale v menšej miere. Teraz mi stačí, keď si pospím po obede, cez víkend aj pred obedom aj po obede. Radím Ti, choď k lekárovi a pýtaj sa na vyšetrenie. Príznaky únavy môžu byť aj iné - cukrovka, srdcová slabosť, štítna žľaza a mnohé iné.
kitky
26.02.08,18:18
Vysetrenie stitnej zlazy som absolvovala nedavno, ale nie kvoli unave, bolo to kvoli vysokemu cholesterolu a zvysenemu krvnemu tlaku, z vysetrenia vyslo len to, ze je to hranicne.Mohla by s tym byt suvislost?

Cely endokrinny system ked je rozhaseny a neslape tak ako ma vie narobit velke problemy.Niekedy ani len netusime co vsetko moze sposobit.
Neviem co sa robi, ked su hranicne hodnoty, niekedy sa totiz aj liekmi ked nie su spravne nastavene moze zmenit funkcia stitnej zlazy zo znizenej na zysenu atd.Ked ti lekarka nedala lieky, nech ta pravidelne sleduje.
Kedy mas naplanovany dalsi odber ?
Niekedy sa neoplati cakat.
kitky
26.02.08,18:20
Určite áno, ja mám tiež hraničné hodnoty a pociťujem rovnaké príznaky ako Ty. Akurát že beriem aj tabletky na zníženú činnosť ŠŽ.;)

Ja som mala zvysenu cinnost, tiez unava, depresie, atd. Po roku brania carbimazolu som " cista".:) Lieky ma nastavili na normalne hodnoty.
Ale som sledovana.
kitky
26.02.08,18:22
Syndrom chronickej únavy sa dá liečiť. Treba ísť k lekárovi a ten by Ťa mal poslať na potrebné vyšetrenia. Ja som to mala vlani a trvalo to asi pol roka. Kde som sadla, tam som spala. Potom som si dala koezím Q10 - 30mg a ten mi pomohol trochu sa z toho dostať. Ale absolvovala som vyšetrenia na imunológii, mám zníženú bunkovú imunitu a chronický únavový syndrom. Teraz som ho začala brať znovu. Únava pretrváva, ale v menšej miere. Teraz mi stačí, keď si pospím po obede, cez víkend aj pred obedom aj po obede. Radím Ti, choď k lekárovi a pýtaj sa na vyšetrenie. Príznaky únavy môžu byť aj iné - cukrovka, srdcová slabosť, štítna žľaza a mnohé iné.

Chronicky unavovy syndrom je dost problematicke diagnostikovat.
Absolvovala si nejake specialne vysetrenia?
Leggy
26.02.08,19:13
Chronicky unavovy syndrom je dost problematicke diagnostikovat.
Absolvovala si nejake specialne vysetrenia?
Specialne este nie, vo stvrtok sa chystam k pediatricke tak sa jej to pokusim opisat co najpodrobnejsie.Nieje trochu ,,zle,, viazat sa na taketo lieky v pomerne v mladom veku alebo sa postupne vysadia?
kitky
26.02.08,19:20
Specialne este nie, vo stvrtok sa chystam k pediatricke tak sa jej to pokusim opisat co najpodrobnejsie.Nieje trochu ,,zle,, viazat sa na taketo lieky v pomerne v mladom veku alebo sa postupne vysadia?
Mozno aj tvoj vek je dovod, preco ti ich nenasadila.Neviem.Na vsetko sa spytaj.
Laco2
26.02.08,19:42
Naozaj ti je ťažko radiť, keby si mala miernu horúčku, únavu, bolesti svalstva, poruchy spánku, emočnú labilitu tak by si mala toxoplazmózu ako ja aj keď okrem únavy sa u mňa nič iné neprejavovalo ale manželka potratila a keď jej brali krv na vyšetrenie tak len tak zo srandy zobral krv doktor aj mne /doktor je kamarát/ manželka bola negatívna a ja šup na mesiac na infekčné.
Neviem či chováš nejaké zvieratá alebo piješ domáce mlieko prípadne ješ bifteky - to sú najčastejšie vstupy pre toxoplazmózu.
Nika
26.02.08,20:07
Neprekonala si nejakú chorobu? Dcéra mala angínu, krátko na to sa jej zdurili uzliny. Po pol roku zistili, ze prekonala mononukleozu. Tiež pociťovala veľkú únavu, bola na tom aj psychicky zle a trvalo to asi rok.
danushka
26.02.08,20:35
Určite treba kompletné lekárske vyšetrenie, no z vlastných skúseností u môjho 16r. syna poviem, že je zdravý ako rybička, ale vkuse mi tvrdí, že je unavený. Absolvoval všetky vyšetrenia a našťastie je všetko OK. Jeho lekárka mi povedala, že u tínedžerov je bežné, že potrebujú veľa spať. Stáva sa, že syn príde zo školy okolo 16,00 hod, nahádže knihy do tašky, naje sa a spí do rána. Cez víkendy si pospí niekedy aj do 11tej, aj poobede. Jednoducho má dni keď je aktívnejší a sú dni, keď sa vlečie ako slimák.

Dosť ma ale zaujal pojem syndróm chronickej únavy, zaujímalo by ma, čo ho spôsobuje a ako sa to lieči. Ja sa s únavou borím už skutočne dlhý čas a pripisujem to pracovnému vyťaženiu. Ale prídu potom obdobia, keď to pracovné vypätie nie je až také hektické a telo sa stále nespamätáva. Existuje spôsob, ako to telo preladiť a podporiť ho nejakými účinnými prostriedkami? Vedel by mi tu niekto poradiť napríklad ako telo detoxikovať úplne bežným domácim spôsobom? Mám za to, že pokiaľ je človek zdravý na základe lekárskeho vyšetrenia, ale necíti sa tak, treba tomu dopomôcť alternatívnym spôsobom.

Je tu medzi nami poraďákmi niekto, čo by poradil ako bojovať s únavou, ktorá nemá zjavné príčiny? Minimálne ja by som to ocenila:).
kitky
27.02.08,09:25
Určite treba kompletné lekárske vyšetrenie, no z vlastných skúseností u môjho 16r. syna poviem, že je zdravý ako rybička, ale vkuse mi tvrdí, že je unavený. Absolvoval všetky vyšetrenia a našťastie je všetko OK. Jeho lekárka mi povedala, že u tínedžerov je bežné, že potrebujú veľa spať. Stáva sa, že syn príde zo školy okolo 16,00 hod, nahádže knihy do tašky, naje sa a spí do rána. Cez víkendy si pospí niekedy aj do 11tej, aj poobede. Jednoducho má dni keď je aktívnejší a sú dni, keď sa vlečie ako slimák.

Dosť ma ale zaujal pojem syndróm chronickej únavy, zaujímalo by ma, čo ho spôsobuje a ako sa to lieči. Ja sa s únavou borím už skutočne dlhý čas a pripisujem to pracovnému vyťaženiu. Ale prídu potom obdobia, keď to pracovné vypätie nie je až také hektické a telo sa stále nespamätáva. Existuje spôsob, ako to telo preladiť a podporiť ho nejakými účinnými prostriedkami? Vedel by mi tu niekto poradiť napríklad ako telo detoxikovať úplne bežným domácim spôsobom? Mám za to, že pokiaľ je človek zdravý na základe lekárskeho vyšetrenia, ale necíti sa tak, treba tomu dopomôcť alternatívnym spôsobom.

Je tu medzi nami poraďákmi niekto, čo by poradil ako bojovať s únavou, ktorá nemá zjavné príčiny? Minimálne ja by som to ocenila:).

Danushka, pokial si uz dlho pod unavou je niekde v tvojom vnutornom " orchestri" disharmona. Nieco nefunguje tak ako ma.Mozno mas zablokovane meridiany tzv. energeticke drahy.Mozno je niekde zapalove lozisko.Mozno prepinas dlhodobo sily a nevies relaxovat.:)
Tisic a jeden moznosti.Kym sa trafime do tej spravnej / ved aj lekari sa castokrat len triafaju /, kup si koenzym Q 10. Mal by ta trosku " prebrat".
Nika
27.02.08,09:37
Určite treba kompletné lekárske vyšetrenie, no z vlastných skúseností u môjho 16r. syna poviem, že je zdravý ako rybička, ale vkuse mi tvrdí, že je unavený. Absolvoval všetky vyšetrenia a našťastie je všetko OK. Jeho lekárka mi povedala, že u tínedžerov je bežné, že potrebujú veľa spať. Stáva sa, že syn príde zo školy okolo 16,00 hod, nahádže knihy do tašky, naje sa a spí do rána. Cez víkendy si pospí niekedy aj do 11tej, aj poobede. Jednoducho má dni keď je aktívnejší a sú dni, keď sa vlečie ako slimák.

Dosť ma ale zaujal pojem syndróm chronickej únavy, zaujímalo by ma, čo ho spôsobuje a ako sa to lieči. Ja sa s únavou borím už skutočne dlhý čas a pripisujem to pracovnému vyťaženiu. Ale prídu potom obdobia, keď to pracovné vypätie nie je až také hektické a telo sa stále nespamätáva. Existuje spôsob, ako to telo preladiť a podporiť ho nejakými účinnými prostriedkami? Vedel by mi tu niekto poradiť napríklad ako telo detoxikovať úplne bežným domácim spôsobom? Mám za to, že pokiaľ je človek zdravý na základe lekárskeho vyšetrenia, ale necíti sa tak, treba tomu dopomôcť alternatívnym spôsobom.

Je tu medzi nami poraďákmi niekto, čo by poradil ako bojovať s únavou, ktorá nemá zjavné príčiny? Minimálne ja by som to ocenila:).


tu si môžeš prečítať niečo o syndróme chr.únavy (http://www.porada.sk/505409-post12.html)
zzmag
27.02.08,17:25
Zdravim,
v prvom rade by bolo treba urobit kompletne lekarstke vysetrenie.. hlavne krvny obraz, cez hormony, neurologia... na pricine mozu byt cez anemiu, infekciu, hormonalnu nerovnovahu az po rozlicne choroby.... chronicky unavovy syndrom, az po poruchy spanku.. vysetrenia sa robia v spankovom laboratoriu na neurologii.. psychiatricke ochorenia nevynimajuc.
Treba si povedat, aky dlhy cas to trva, ci nebol nejaky spustac tejto unavy (stres, pad), ci nie su teploty (stacia aj raz za cas), busenie srdca, ci naopak nizky tlak... ci si to mala aj predtym, ci su nejake cykly tejto unavy, po com sa citis lepsie a po com horsie...
Ak by to bol teda tento syndrom chronickej unavy, to sa tusim lieci mimo ineho aj psychostimulanciami..
Drzim palce... napis, ako si dopadla...
pravnicka
28.02.08,08:27
nebude to narkolepsia - to je nadmerná spávosť. Na slovensku existujú v niektorých mestách tzv. spánkové laboratoriá, kde sa dá zistiť príčina nedobrého spánku alebo nadmerného.
Alebo druhá možnosť, či nie si chudokrvná.:):):)
kitky
28.02.08,09:20
nebude to narkolepsia - to je nadmerná spávosť. Na slovensku existujú v niektorých mestách tzv. spánkové laboratoriá, kde sa dá zistiť príčina nedobrého spánku alebo nadmerného.
Alebo druhá možnosť, či nie si chudokrvná.:):):)

ee, keby to bola narkolepsia, tak zaspava kdekolvek a kedykolvek bez toho aby to mohla ovplyvnit.Su to kratkodobe zachvaty, ktore trvaju cca 10 minut a prepadnu ta hocikedy aj ked soferujes.
Uz len to by nam chybalo.:D
Janka 24
28.02.08,09:42
ahojte vsetci ,velmi ma zaujali tieto vase clanocky. ja mam 30 rokov a spala by som stale, tiez si to neviem vysvetlit , uz sa hanbim aj pred manzelom ked mu stale hovorim ze si idem zdriemnut ze som unavena. pritom mam sedavu robotu, nejak moc sa nenadrem. Mozno ze keby neexistovala tato nasa porada tam zaspim aj v robote, ale ked sa nudim tak si citam.Tiez neviem ako sa nastartovat ako sa tesit z kazdeho dna a pritom mam dve nadherne dcerky/10,5/Proste pridem z prace a potrebujem spat, cez vikend by som spala aj doobedu takze mozno tiez by som mala vyskusat ten koenzym alebo nieco podobne.takze som sa vykecala a je mi lepsie ale predstavte si ze sa tesim domov ze si trosku zdriemnem. Inac som si fakt myslela ze v 30-ke je to bezne ze uz asi starneme, alebo co dakujem paaaa
cloe
28.02.08,09:53
ahojte vsetci ,velmi ma zaujali tieto vase clanocky. ja mam 30 rokov a spala by som stale, tiez si to neviem vysvetlit , uz sa hanbim aj pred manzelom ked mu stale hovorim ze si idem zdriemnut ze som unavena. pritom mam sedavu robotu, nejak moc sa nenadrem. Mozno ze keby neexistovala tato nasa porada tam zaspim aj v robote, ale ked sa nudim tak si citam.Tiez neviem ako sa nastartovat ako sa tesit z kazdeho dna a pritom mam dve nadherne dcerky/10,5/Proste pridem z prace a potrebujem spat, cez vikend by som spala aj doobedu takze mozno tiez by som mala vyskusat ten koenzym alebo nieco podobne.takze som sa vykecala a je mi lepsie ale predstavte si ze sa tesim domov ze si trosku zdriemnem. Inac som si fakt myslela ze v 30-ke je to bezne ze uz asi starneme, alebo co dakujem paaaa

No ďakujem pekne, že v 30-tke už asi stárnem...:D
kitky
28.02.08,12:16
ahojte vsetci ,velmi ma zaujali tieto vase clanocky. ja mam 30 rokov a spala by som stale, tiez si to neviem vysvetlit , uz sa hanbim aj pred manzelom ked mu stale hovorim ze si idem zdriemnut ze som unavena. pritom mam sedavu robotu, nejak moc sa nenadrem. Mozno ze keby neexistovala tato nasa porada tam zaspim aj v robote, ale ked sa nudim tak si citam.Tiez neviem ako sa nastartovat ako sa tesit z kazdeho dna a pritom mam dve nadherne dcerky/10,5/Proste pridem z prace a potrebujem spat, cez vikend by som spala aj doobedu takze mozno tiez by som mala vyskusat ten koenzym alebo nieco podobne.takze som sa vykecala a je mi lepsie ale predstavte si ze sa tesim domov ze si trosku zdriemnem. Inac som si fakt myslela ze v 30-ke je to bezne ze uz asi starneme, alebo co dakujem paaaa

Janka, ty potrebujes do tela dostat endorfiny. Nemaju sa ti ako tvorit a ty ich tvorbu nepodporujes.Endorfiny su hormony stastia a ked prave nie sme zalubene, tehotne, nezjeme kazdy den tabulku cokolady, musime ich vyhladavat vedome. Aj sex je velmi slusny spustac tychto hormonov, ale tiez sa nedeje kazdy den.:)
Co ale mozes robit kazdy den je sport.A to ti potvrdi kazdy clovek, ktory sa venuje nejakej pohybovej aktivite a podciarkujem pravidelne, ake dobre pocity ma.
Dalej si musis uvedomit aky si typ. Asi nie si ranne vtaca a tak ani od seba neocakavaj, ze hned ako sa rano prebudis, skocis na rovne nohy a fungujes.
Takze najskor sa trosku " rozober " , zisti co ti robi dobre a co ta brzdi.
Mozno to je vsetko v tvojom mysleni, musis ho zmenit.
Je ale celkom mozne, ze ze mas rozhadzany endokrinny system.
Porob si nejake vysetrenia a vedome si zacni preprogamovavat svoju mysel.
Si mlada , ver si a dokazes s tym nieco urobit.:)
danushka
28.02.08,14:07
[/b]

No ďakujem pekne, že v 30-tke už asi stárnem...:D
:D:D:D:D:D:D:D, Cloe, hádam si nemyslíš, že mladneš?:rolleyes:
...To Janka, ja som v 30tke mala tolko sily, že by som aj koňovi chvost zo zadku vytrhla...teraz idem k štyridsiatke a namôjdušu to už cítim, že tej sily je pomenej...


Janka, ty potrebujes do tela dostat endorfiny. Nemaju sa ti ako tvorit a ty ich tvorbu nepodporujes.Endorfiny su hormony stastia a ked prave nie sme zalubene, tehotne, nezjeme kazdy den tabulku cokolady, musime ich vyhladavat vedome. Aj sex je velmi slusny spustac tychto hormonov, ale tiez sa nedeje kazdy den.:)
Co ale mozes robit kazdy den je sport.A to ti potvrdi kazdy clovek, ktory sa venuje nejakej pohybovej aktivite a podciarkujem pravidelne, ake dobre pocity ma.
Dalej si musis uvedomit aky si typ. Asi nie si ranne vtaca a tak ani od seba neocakavaj, ze hned ako sa rano prebudis, skocis na rovne nohy a fungujes.
Takze najskor sa trosku " rozober " , zisti co ti robi dobre a co ta brzdi.
Mozno to je vsetko v tvojom mysleni, musis ho zmenit.
Je ale celkom mozne, ze ze mas rozhadzany endokrinny system.
Porob si nejake vysetrenia a vedome si zacni preprogamovavat svoju mysel.
Si mlada , ver si a dokazes s tym nieco urobit.:)

No a to je Kitky všetko pekné, ale na také zaľúbenie treba NOVÉHO PARTNERA...
...na tehotenstvo treba mať partnera, ktorý by s tým súhlasil a vhodný vek...
...z čokolády sa priberá...
...čo to je sex v čase daňových priznaní?...
...môžme byť v tomto čase ranné vtáčatá?:eek:...Božinečku, však ja po dvoch ranných kávach v práci ešte nie som hore..

Napriek tomu prekypujem optimizmom, mám rada ľudí, nemám problém s asertivitou, lekári tvrdia že som zdravá, ale som unavená ako kôň.
Včera, som čítala priložený link - ako sa prejavuje syndróm chronickej únavy. Zľakla som, keď som tam našla 95% svojich symtómov a nabetón, keby som s tým prišla k svojmu lekárovi, tak si bude o mne myslieť, že som hypochonder.
No vidím to tak, že po 25. apríli idem na sebe pracovať od piky. Za pomoci Q10 a L-carnitine, lebo pochybujem, že by lekári na Slovensku v princípe brali vážne tento syndróm. A budem sa držať slovenského ,,pomôž si človeče, aj Pán Boh ti pomôže...

A budem tak ako Kitky radí,
-vzplaniem láskou
-možno aj otehotniem
-papkať čokoládku /nevadí, že mi kufor narastie/
-ak nebudem chcieť kufor, tak začnem športovať, aby boli endorfíny
-ráno sa budem presviedčať, že som škovránok a nie sova
-naprogramujem sa
-A UBERIEM Z PRÁCE, polovicu igelitkárov nebudem riešiť...

Takže plán je jasný. Teraz si ale rozoberieme dôsledok toho, že sa zbavíme určitej skupiny klientov. Budeme ich eliminovať spôsobom od najneporiadnejších..., ale musíme si uvedomiť, že aj oni sú zdrojom nášho príjmu. HOP???!!! Čo to tu zaznelo? :eek::eek::eek:Oni sú tiež zdrojom nášho príjmu?
Nie, ...nič sa eliminovať nebude...
A o čom som to tu začala hovoriť, že nejaký symptóm chronickej únavy?
Také niečo si ja nemôžem dovoliť...:D:D:D
Tanče
28.02.08,15:10
:D:D:D:D:D:D:D, Cloe, hádam si nemyslíš, že mladneš?:rolleyes:
...To Janka, ja som v 30tke mala tolko sily, že by som aj koňovi chvost zo zadku vytrhla...teraz idem k štyridsiatke a namôjdušu to už cítim, že tej sily je pomenej...



No a to je Kitky všetko pekné, ale na také zaľúbenie treba NOVÉHO PARTNERA...
...na tehotenstvo treba mať partnera, ktorý by s tým súhlasil a vhodný vek...
...z čokolády sa priberá...
...čo to je sex v čase daňových priznaní?...
...môžme byť v tomto čase ranné vtáčatá?:eek:...Božinečku, však ja po dvoch ranných kávach v práci ešte nie som hore..

Napriek tomu prekypujem optimizmom, mám rada ľudí, nemám problém s asertivitou, lekári tvrdia že som zdravá, ale som unavená ako kôň.
Včera, som čítala priložený link - ako sa prejavuje syndróm chronickej únavy. Zľakla som, keď som tam našla 95% svojich symtómov a nabetón, keby som s tým prišla k svojmu lekárovi, tak si bude o mne myslieť, že som hypochonder.
No vidím to tak, že po 25. apríli idem na sebe pracovať od piky. Za pomoci Q10 a L-carnitine, lebo pochybujem, že by lekári na Slovensku v princípe brali vážne tento syndróm. A budem sa držať slovenského ,,pomôž si človeče, aj Pán Boh ti pomôže...

A budem tak ako Kitky radí,
-vzplaniem láskou
-možno aj otehotniem
-papkať čokoládku /nevadí, že mi kufor narastie/
-ak nebudem chcieť kufor, tak začnem športovať, aby boli endorfíny
-ráno sa budem presviedčať, že som škovránok a nie sova
-naprogramujem sa
-A UBERIEM Z PRÁCE, polovicu igelitkárov nebudem riešiť...

Takže plán je jasný. Teraz si ale rozoberieme dôsledok toho, že sa zbavíme určitej skupiny klientov. Budeme ich eliminovať spôsobom od najneporiadnejších..., ale musíme si uvedomiť, že aj oni sú zdrojom nášho príjmu. HOP???!!! Čo to tu zaznelo? :eek::eek::eek:Oni sú tiež zdrojom nášho príjmu?
Nie, ...nič sa eliminovať nebude...
A o čom som to tu začala hovoriť, že nejaký symptóm chronickej únavy?
Také niečo si ja nemôžem dovoliť...:D:D:D

no danush! ty si sa rozjela.... žeby predsa len bolo kvapku toho sexu aj cez daňové...???? :D:D:D:D
dalilada
28.02.08,15:46
Nechcem robit reklamu, ale posledne 2 tyzdne beriem Ginkostim, pretoze som sa citila pod psa. V lekarni som si to kupila len tak na blind. A cuduj sa svete, nejako na tom ficim. Uz si to vsimol aj manzel. Ak je to len placebo, tak aj tak vdaka za to. Skoda, ze mi ale nefunguje placebo pri pililach na chudnutie...
kitky
28.02.08,16:39
Danushka, uz nam zostava len ten sport.:D
Mne bolo tak strasne dobre v tehotenstve ako nikdy predtym ani potom.:)
Keby sa dal ten stav navodit bez " ujmy " :) beriem ho vsetkymi desiatimi.
L - carnitin doda trosku energie mam odskusane, ako spalovac ale funguje len ked sa hybes.
Ja som si myslela, ze si vzdy rano hrknem za stamprlik l- carnitinu a ten to odrobi za mna.:D
Aj ginkgo je dobre. A vobec je jedno co nam subjektivne pomoze, hlavne nech to zaberie.
Leggy
28.02.08,16:59
Takze, po miernej konzultacii my bol doporuceny bylinny produkt, nechcem uvadzat presny nazov aby som predisla reklame.Je to tzv. sirup, plny bylin ktory telo detoxikuje, znizuje hladinu cholesterolu, upravuje krvy tlak, vyrovnava hladinu cukru v krvi, rozbieha lepsie metabolizmus a predchadza unave, pomaha cloveku pri sustredeni, zlepsuje pamat.Kazde rano sa vypije jedna odmerka a po 20 minutach sa to zalieva mineralkou s citronovou stavou, ktora pomaha odburavat aj tuk.Snad ma to postavi na nohy co najskor :rolleyes:
wagner
28.02.08,18:26
Leggy aj ja by som potrebovala presne to, čo si tu popísala, že ten bylinný produkt dokáže. Pošli mi prosím Ťa jeho názov cez ss, aby si nerobila reklamu. Možno mi to pomôže, lebo zase kde si sadnem, tam spím.
danushka
28.02.08,18:33
Leggy, nech sa vopred ospravedlní Rišovi, lebo tých ss bude toľko, že nebude stíhať odpovedať:D:D:D.
Aj ja som už cez ss pýtala Leggy názov toho životabudiča.
kitky
28.02.08,19:52
Leggy, nech sa vopred ospravedlní Rišovi, lebo tých ss bude toľko, že nebude stíhať odpovedať:D:D:D.
Aj ja som už cez ss pýtala Leggy názov toho životabudiča.


Ja by som bola opatrnejsia. :D Ten bylinny produkt by mal zvladat az podozrivo vela veci.;)
Tanče
29.02.08,06:54
Takze, po miernej konzultacii my bol doporuceny bylinny produkt, nechcem uvadzat presny nazov aby som predisla reklame.Je to tzv. sirup, plny bylin ktory telo detoxikuje, znizuje hladinu cholesterolu, upravuje krvy tlak, vyrovnava hladinu cukru v krvi, rozbieha lepsie metabolizmus a predchadza unave, pomaha cloveku pri sustredeni, zlepsuje pamat.Kazde rano sa vypije jedna odmerka a po 20 minutach sa to zalieva mineralkou s citronovou stavou, ktora pomaha odburavat aj tuk.Snad ma to postavi na nohy co najskor :rolleyes:

myslíš Alveo?
danushka
29.02.08,07:48
myslíš Alveo?
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
....JEDNODUCHO NAŠA TANČE...
kitky
29.02.08,08:01
myslíš Alveo?

Mne sa paci ta " mierna konzultacia ". :DTozvie ake mierne donucovacie prostriedky predajca pouzil. Mozno techniku obohranej platne.:)
Leggy
29.02.08,09:09
myslíš Alveo?
presne tak ;)
Tanče
29.02.08,12:59
:) sme še pobavili....:):D:

môj švagor sa tým nalieva každé ráno... A stále má problémy...
tým nechcem povedať, že to nie je dobré, len mi je smiešne, keď ako cukrovkár sa nestravuje ako cukrovkár ale pije drahé zázraky....:D:D:D:D.
Určite ho to vylieči...
tina1
29.02.08,13:23
:) sme še pobavili....:):D:

môj švagor sa tým nalieva každé ráno... A stále má problémy...
tým nechcem povedať, že to nie je dobré, len mi je smiešne, keď ako cukrovkár sa nestravuje ako cukrovkár ale pije drahé zázraky....:D:D:D:D.
Určite ho to vylieči...
:D zazraky sa deju aj dnes:D ze by nie:confused: niecomu musime verit:D
Leggy
29.02.08,17:11
:) sme še pobavili....:):D:

môj švagor sa tým nalieva každé ráno... A stále má problémy...
tým nechcem povedať, že to nie je dobré, len mi je smiešne, keď ako cukrovkár sa nestravuje ako cukrovkár ale pije drahé zázraky....:D:D:D:D.
Určite ho to vylieči...
zalezi od toho ako dlho to pije
Tanče
01.03.08,10:18
zalezi od toho ako dlho to pije

Myslím, že ak človek nezmení nezdravú životosprávu tak bylinky až tak veľmi nepomôžu.
Pripadá mi to ako keď sa porežeš, zasypeš si ranu nejakým hojivým práškom, a zasa si do tej istej rany zarežeš, zasypeš, zarežeš, zasypeš.... atď. dokola.

Opakujem, tým nechcem spochybniť účinky alvea, (aj keď sa mi zdá drahý), tiež som priaznivcom bylín, aj vlastnoručne zberaných.
Leggy
01.03.08,10:42
Myslím, že ak človek nezmení nezdravú životosprávu tak bylinky až tak veľmi nepomôžu.
Pripadá mi to ako keď sa porežeš, zasypeš si ranu nejakým hojivým práškom, a zasa si do tej istej rany zarežeš, zasypeš, zarežeš, zasypeš.... atď. dokola.

Opakujem, tým nechcem spochybniť účinky alvea, (aj keď sa mi zdá drahý), tiež som priaznivcom bylín, aj vlastnoručne zberaných.
prve co ma napadlo,ked som si dala alveo bolo to,ze zacnem zit zdravsie a zefektivnim ucinky alvea.Alveo je podla vsetkeho drahe hlavne kvoli reklame,ktoru si robia a to sa potom odraza aj v cene vyrobku.
danushka
01.03.08,14:31
prve co ma napadlo,ked som si dala alveo bolo to,ze zacnem zit zdravsie a zefektivnim ucinky alvea.Alveo je podla vsetkeho drahe hlavne kvoli reklame,ktoru si robia a to sa potom odraza aj v cene vyrobku.
Ach Leggy, obávam sa, že Alveo si nerobí žiadnu reklamu...Je to čistý multilevel, kde sa chcú obohatiť hlavne ľudia od špice pyramídy až po ten posledný článok, čo Ti práve predal tie fľaše.
Tým samozrejme nezatracujem obsah tých fliaš, len sa mi štíti to, že na zdraví sa až takto nechutne zarába. Podľa mňa sú dostupnejšie doplnky výživy za prijateľnejšie ceny v lekárňach, nepochybujem o tom.
Leggy
01.03.08,15:37
Ach Leggy, obávam sa, že Alveo si nerobí žiadnu reklamu...Je to čistý multilevel, kde sa chcú obohatiť hlavne ľudia od špice pyramídy až po ten posledný článok, čo Ti práve predal tie fľaše.
Tým samozrejme nezatracujem obsah tých fliaš, len sa mi štíti to, že na zdraví sa až takto nechutne zarába. Podľa mňa sú dostupnejšie doplnky výživy za prijateľnejšie ceny v lekárňach, nepochybujem o tom.
Neviem ako to s tym naozaj je,snad sa dostavia ucinky co najskor.Potom budem informovat.
BXLmiami
03.03.08,10:08
V 17 unava,hm,no čo s tým? Decká su najčastejšie unavené preto,lebo veľmi vyhuknu do výšky,organizmus nestíha a vynucuje si spánok.Ale aj tak niekedy dôjde k nedostatku Ca a odvápneniu chrbtice=M.Sheurman=a to nie je bohviečo.Dalej treba kompletné vyšetrenie.V rýchlosti ma napadá cukor,anemia,treba spaviť vyšetrenie na mononukleozu,toxoplazmozu,gynek.vyšetrenie,ako je to s menzes,pretože hormonálna nerovnováha môže prísť do uvahy,dalej št.žľaza,atd...Ale ak si od hlavy po päty zdravá ako buk,tak treba skôr postupne zvýšiť telesnú záťaž,nie prestať ako som čítala vyššie,pridať otužovanie a HLAVNE!!! zmeniť stravovacie návyky.V 17 zvýšený cholesterol,tvoja mama by si zaslúžila po zadku.Vysadiť udeniny,vyprážané a ťažké jedlá a prejsť na ľahkú zeleninovú stravu.Ono organizmus často reaguje dlhodobou unavou ked má nadprácu so strávením všetkého čo do seba napcháme.Zatiaľ kým prebehnu vyšetrenia dop.Sativol 3x 1 lyžička aspon 2 či 3 mesiace.
Janka 24
03.03.08,11:11
ahojte , radili ste mi sport, sex, endorfíny, neviem z ktorej strany zacat ale uz ani na ten sex nemam chut. asi zacnem tym sportom alebo co,mozno pride po case aj chut na sex. takze tak ,alebo este hodim dake vitaminy. tak vam dik a vela zdravia
vodnár
03.03.08,17:21
koniec srandy ! To môže byť aj začiatok sklerozy multiplex !!!!! Lenže diagnoza sa nedá určiť z jedného príznaku, ale zo súboru príznakov. Lebo jeden príznak sa môže opakovať vo viacerých diagnozach... Treba to riešiť odborne.
danushka
11.03.08,17:38
Rada by som sa opýtala niekoho, kto má skúsenosti s užívaním čaju Lietajúca lastovička. Bola tu aj založená téma, týkajúca sa tohto čaju, no dlho tam nik nereagoval. Dnes som si tento čajík kúpila na detoxikáciu organizmu, tak by ma zaujímalo, či ním naozaj aj dosiahnem detoxikačný efekt. Ak zsitím, že je to len drahý list seny - určite sa nepoteším.
Inak, keďže sme v téme chronická únava - už druhý týždeň užívam komplex vitamínov obohatený o echinacea a Q10 a môžem povedať, že sa cítim lepšie. V porovnaní s cenou Alvea, mi ostalo ešte aj na kabelku a posedenie v pizzérii s rodinou;).

Takže dajte info o tom lietajúcom vtáčati, ak máte skúsenosti.
wagner
11.03.08,17:46
Čaj som pila, ale nie ako detoxikačný prostriedok - ale presne tak, ako si napísala ako drahý list senny. Inak menej mi chutilo jesť. Tiež môžem povedať, že už dva týždne užívam koezým Q10 - 30mg k tomu homeopatikum Engystal -tiež na posilnenie organizmu a L-karnitin 500mg tbl. Cítim sa oveľa lepšie a dokonca sa mi ani herpes neobjavil(klopem na drevo), lebo som ho mávala každý týždeň. Už sa mi ani cez deň nedrieme. Musela som si pospať doobeda aj poobede. Tiež ma to stálo oveľa menej ako Alveo.
Ninna
11.03.08,18:13
Rada by som sa opýtala niekoho, kto má skúsenosti s užívaním čaju Lietajúca lastovička. Bola tu aj založená téma, týkajúca sa tohto čaju, no dlho tam nik nereagoval. Dnes som si tento čajík kúpila na detoxikáciu organizmu, tak by ma zaujímalo, či ním naozaj aj dosiahnem detoxikačný efekt. Ak zsitím, že je to len drahý list seny - určite sa nepoteším.
Inak, keďže sme v téme chronická únava - už druhý týždeň užívam komplex vitamínov obohatený o echinacea a Q10 a môžem povedať, že sa cítim lepšie. V porovnaní s cenou Alvea, mi ostalo ešte aj na kabelku a posedenie v pizzérii s rodinou;).

Takže dajte info o tom lietajúcom vtáčati, ak máte skúsenosti.
Mala som už lietajúcu lastovičku ale nič moc - drahy list seny potvrdzujem. Aj ja som začala s L-karnitínom v tabletách. A prehováram sa že som fit a vladzem:D
danushka
11.03.08,18:22
Mala som už lietajúcu lastovičku ale nič moc - drahy list seny potvrdzujem. Aj ja som začala s L-karnitínom v tabletách. A prehováram sa že som fit a vladzem:D
No baby...tak mi neostáva iné, ako sa tešiť z toho, že sa s tej lastovičky nepos..m len ja, ale aj môj šéf, kúpili sme si to dnes obaja...:D:D:D.
A to mi ako fakt chcete povedať, že po tej lastovičke ste nič necítili:eek:?
...no mňa porazí aká som ja naivná..., namiesto toho som si mala radšej kúpiť L-carnitine...
Bastian
11.03.08,18:28
No baby...tak mi neostáva iné, ako sa tešiť z toho, že sa s tej lastovičky nepos..m len ja, ale aj môj šéf, kúpili sme si to dnes obaja...:D:D:D.
A to mi ako fakt chcete povedať, že po tej lastovičke ste nič necítili:eek:?
...no mňa porazí aká som ja naivná..., namiesto toho som si mala radšej kúpiť L-carnitine...
Nebodaj si si naozaj myslela, že budeš lietať? Jáj Danka Danka... Ty nevieš, že na to je redbull?
wagner
11.03.08,18:34
Lietať budeš, ale tak na WC, tá lastovička je akurát na to dobrá. Ak toto považuješ za detoxikáciu, tak na to je dobrá. ALe keď si ju kúpila, tak ju treba minúť - teda vyskúšaj, alebo niekomu kto chce lietať tak podaruj.
Ninna
11.03.08,18:46
No baby...tak mi neostáva iné, ako sa tešiť z toho, že sa s tej lastovičky nepos..m len ja, ale aj môj šéf, kúpili sme si to dnes obaja...:D:D:D.
A to mi ako fakt chcete povedať, že po tej lastovičke ste nič necítili:eek:?
...no mňa porazí aká som ja naivná..., namiesto toho som si mala radšej kúpiť L-carnitine...
Po..... som sa to je jasné a to skôr ako z akéhokoľvek čaju, ale nič viac. Podráždila som si chronické slepé črevo a bolelo ma celé brucho. Ale reakcie sú individuálne. ;)
JaDo
11.03.08,18:48
Ja som bola unavená tak, ako píše Leggy 2x:
V tehotensve, pričom mi zistili, že mám taký zlý krvný obraz, že mi takmer chceli nasadiť transfúziu.
Po druhýkrát, keď som cca rok držala dietu, pričom som pre pracovné zaťaženie nemala čas sledovať ako "kvalitne" sa stravujem. Od tej doby viem, že organizmus potrebuje rôznorodú stravu, v ktorej sú zastúpené všetky potrebné živiny - len objem sa môže znížiť.
danushka
11.03.08,19:00
Ja som bola unavená tak, ako píše Leggy 2x:
V tehotensve, pričom mi zistili, že mám taký zlý krvný obraz, že mi takmer chceli nasadiť transfúziu.
Po druhýkrát, keď som cca rok držala dietu, pričom som pre pracovné zaťaženie nemala čas sledovať ako "kvalitne" sa stravujem. Od tej doby viem, že organizmus potrebuje rôznorodú stravu, v ktorej sú zastúpené všetky potrebné živiny - len objem sa môže znížiť.
...to znamená klobásku, zelo vepřo knedlo, aj sladké aj slané, aj ovocie, aj zeleninku... a potom si treba dať dať lastovičkový čajík, pôjde to všetko von.
Konečne ma tu niekto upokojil:D:D:D, idem sa najesť;).
dusansl
12.03.08,16:28
Pri ktoromsi príspevku som čítal dosť smutné konštatovanie, či sa nájde ktosi kto je schopný vážnej rady, či tak akosi.
Chcem poznamenať, že všetky tieto nedostatočnsoti ľudského tela sa dajú pomerne jednoducho odstrániť cez tradičnú čínsku medicínu.
Ako, keď budete hľadať cestukuzdraviu.
Leggy
11.05.08,18:07
Este co sa tyka Alvea-dopila som ho asi pre tyzdnom a citim sa rovnako,cize ziadne extra ucinky som nepocitila akurat, ze je to cisto bylinny extrakt a neobsahuje ziadne E-cka,takze ma to asi trochu detoxikovalo.Teraz som presla na bylinkové čaje a cítim sa dosť dobre, dokonca niektoré čaje ma nasýtia, hlavne mäta a zihlava.
motylik7
15.05.08,05:59
V 17 unava,hm,no čo s tým? Decká su najčastejšie unavené preto,lebo veľmi vyhuknu do výšky,organizmus nestíha a vynucuje si spánok.Ale aj tak niekedy dôjde k nedostatku Ca a odvápneniu chrbtice=M.Sheurman=a to nie je bohviečo.Dalej treba kompletné vyšetrenie.V rýchlosti ma napadá cukor,anemia,treba spaviť vyšetrenie na mononukleozu,toxoplazmozu,gynek.vyšetrenie,ako je to s menzes,pretože hormonálna nerovnováha môže prísť do uvahy,dalej št.žľaza,atd...Ale ak si od hlavy po päty zdravá ako buk,tak treba skôr postupne zvýšiť telesnú záťaž,nie prestať ako som čítala vyššie,pridať otužovanie a HLAVNE!!! zmeniť stravovacie návyky.V 17 zvýšený cholesterol,tvoja mama by si zaslúžila po zadku.Vysadiť udeniny,vyprážané a ťažké jedlá a prejsť na ľahkú zeleninovú stravu.Ono organizmus často reaguje dlhodobou unavou ked má nadprácu so strávením všetkého čo do seba napcháme.Zatiaľ kým prebehnu vyšetrenia dop.Sativol 3x 1 lyžička aspon 2 či 3 mesiace.
kvôli cholesterolu nemusí jej mama dostať po zadku. ten môže byť zvýšený aj pri správnej životospráve (stačia stresy a sú aj iné príčiny)
lujza.j
21.04.13,06:32
KristianBB
17.06.14,10:53
Ahojte, na unavu mozem odporucit jeden 100% prirodny povzbudzujuci napoj Blue, po ktorom urcite unaveni nebudete. Minimalne 5 hodin budete skor hyperaktivni :) Mozete si ho pozriet na facebooku/ bhip slovensko
lujza.j
17.06.14,10:56
Zase nieco?!
AKVARKO
18.06.14,04:30
dať si vyšetriť protilátky v krvi, Môže jej vlastné telo bojovať proti sebe. Žiadne somarinky nekupovať - pomôže len dôkladné vyšetrenie krvi - nie krvný obraz - ten môže byť v poriadku.l
kaivorus
16.07.14,10:31
nie všetko z činskej medicíny v súčasnej dobe je ešte užitočné...
bunkové vibrácie, spinovosť, slnečné erupcie, posun magnetickej osi,...
všetko má vplyv aj na životný štýl, na jednotlivých ľudí odlišne,
veľmi dôležitá je analýza jednotlivo každého človeka - každého problému, nakoniec aj súvislosti s inými problémami v tele...
dva rovnaké problémy - dve rôzne príčiny
dva rovnaké problémy - dva rôzne systémy ozdravenia
dva rovnaké problémy - dva rôzne spôsoby akceptácie tej - ktorej terapie