Zuzanečka
26.02.08,18:07
Caute,
potrebovala by som vediet kolko moze zena na rodicovskej dovolenke zarobit na dohodu. Je to obmedzene alebo nie. Dik
Zita4
26.02.08,17:13
Na rodičovskej dovolenke môžeš zarobiť hocikoľko. Len dieťa nesmieš dať do štátnej škôlky. Nahlásiš na UPSVaR, že si sa zamestnala (hoci aj na plný úväzok na pracovnú zmluvu) a kto sa zatiaľ stará o dieťa.
ZEvina
06.03.08,12:21
Zdravím Vás. Mám na Vás otázočky: Na UPSVaR sa musí nahlásiť aj matka na rodičovskej dovolenke, ktorá pracuje na dohodu o pracovnej činnosti na 10 hodín týždenne? Môže podpísať Vyhlásenie.... na dohodu o pracovnej činnosti u iného zamestnávateľa, ak u zamestnávateľa, kde pred materskou pracovala na HPP (odkiaľ teraz nemá žiadny príjem) ho na jeden rok nepodpíše? Vďaka za rady.
Tweety
06.03.08,12:28
Zdravím Vás. Mám na Vás otázočky: Na UPSVaR sa musí nahlásiť aj matka na rodičovskej dovolenke, ktorá pracuje na dohodu o pracovnej činnosti na 10 hodín týždenne? Môže podpísať Vyhlásenie.... na dohodu o pracovnej činnosti u iného zamestnávateľa, ak u zamestnávateľa, kde pred materskou pracovala na HPP (odkiaľ teraz nemá žiadny príjem) ho na jeden rok nepodpíše? Vďaka za rady.
Dohodárku prihlási do SP zamestnáv., u ktorého bude pracovať na DoPČ. Kedže od iného zamestnáv. príjmy nemá, vo Vyhlásení si môže uplatniť NČ.
ZEvina
06.03.08,12:42
Vďaka Tweety za rýchlu odpoveď, ešte chcem poprosiť, či sa musí zamestnankyňa pracujúca na DoPČ hlásiť na UPSVaR, že brigáduje (Myslím ona sama, nie zamestnávateľ). Ešte raz srdečná vďaka. Eva