ThomasD
26.02.08,20:02
Zdravim, ponukli mi pracu na DIČO nie na zivnost....chcel by som vediet co to vlastne znamena to dičo lebo nerozumiem tomu poznam pracu na HPP,živnosť,brigada... ale dičo mi nic nehovori,mohli by ste mi napisat ako je to s tim.

Dakujem
Petra29
26.02.08,20:05
Zdravim, ponukli mi pracu na DIČO nie na zivnost....chcel by som vediet co to vlastne znamena to dičo lebo nerozumiem tomu poznam pracu na HPP,živnosť,brigada... ale dičo mi nic nehovori,mohli by ste mi napisat ako je to s tim.

Dakujem
Ešte som nepočula o práci na DIČO:-)
Poznám len
IČO - pridelí živn.úrad /teraz aj pre FO aj PO/
DIČ - pridelí daňový úrad daňovému subjektu pri registrácii
IČ DPH - pridelí daň.úrad platcovi DPH
Zoltán Kovács
26.02.08,20:09
O akú pracu vlastne ide?
Laborec
26.02.08,20:14
u nas sa tak hovori nezivnostnikom s licenciou nejakou. vacsinou nemaju ico, len dic. bud poradcovia poistni alebo nejaki pilierovi nadhanaci :)
Laborec
26.02.08,20:19
a asi je to na prikaznu alebo inu zmluvu. clovek si nielen odvody ale i dane plati sam. cize sa len zaregistruje na DU ze bude mat prijem zdanovany.
ThomasD
26.02.08,20:54
je to praca obchody zastupca (pre poistovnu), ja som sa s tim este nestretol ale ten pan co som s nim mal pohovor mi vravel ze nepotrebujem zivnost ale dičo. Chcel som len vediet ci to ide aj bez zivnosti to dico a ake to ma vlastne vyhody..
Zoltán Kovács
26.02.08,20:55
je to praca obchody zastupca (pre poistovnu), ja som sa s tim este nestretol ale ten pan co som s nim mal pohovor mi vravel ze nepotrebujem zivnost ale dičo. Chcel som len vediet ci to ide aj bez zivnosti to dico a ake to ma vlastne vyhody..

Je klasické sprostredkovanie poistenia. Ide to aj bez živnosti, na daňovom úrade sa zaregistruješ ako sprostredkovateľ poistenia. Pridelia ti DIČ, a "frčíš".
ThomasD
27.02.08,17:57
OK a mohol by si mi poslat nejaky link ako to vlastne funguje chcel by som o tom vediet nieco viac