Laborec
26.02.08,21:09
omylom. ja som na materskej a zabudla som na byvaleho este-zamestnavatela, lebo som od neho nemala ziadne prijmy. zabudla som to unho zmenit a potom som na dohody pracovala na roznych miestach.

mozem to este nejak napravit? iba zhodou nahod som si neuplatnila u 2 naraz, ale v inych mesiacoch.
Petra29
26.02.08,20:58
Ak si si neuplatnila nezdan.čiastku naraz u 2 v tom istom mesiaci, tak je to v poriadku, nahlás zmenu u toho prvého od xy mesiaca
Laborec
26.02.08,21:58
takze co je dolezite? neuplatnit si alebo nepodpisat? lebo neuplatnovala som is u 2 naraz, ale podpisane som to mala skoro stale u dvoch. uplne som na to u toho stareho povodneho zamestnavatela zabudla.
katka50
27.02.08,05:11
Podpísať=uplatniť. Keď si u 2 zamestnávateľov podpísala, to znamená, že si si u obidvoch aj uplatnila NČZ. Mala si šťastie, že zdaniteľnú mzdu si mala len u jedného.
Petra29
27.02.08,05:13
takze co je dolezite? neuplatnit si alebo nepodpisat? lebo neuplatnovala som is u 2 naraz, ale podpisane som to mala skoro stale u dvoch. uplne som na to u toho stareho povodneho zamestnavatela zabudla.
Dôležité sú obe skutočnosti:
§ 36 ods 8 zákona o dani z pr.
Ak dôjde v priebehu zdaňovacieho obdobia k zmene zamestnávateľa, u ktorého zamestnanec uplatňuje nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka [§ 11 ods. 2 písm. a)] alebo na daňový bonus, zamestnanec je povinný túto skutočnosť potvrdiť podpisom vo vyhlásení podľa odseku 6 u toho zamestnávateľa, u ktorého uplatňoval nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka [§ 11 ods. 2 písm. a)] a daňový bonus ku dňu, keď táto skutočnosť nastala.
Takže 1 si splnila, neuplatnila si si nezd.čiastka naraz, ale ešte si daj do poriadku podpisy vo vyhláseniach.
Laborec
27.02.08,06:19
dakujem.

problem je v tom, ze mi to uctovnicka u byvaleho zamestnavatela nechce umoznit, aby som spatne podpisala, ze som si neuplatnovala, aj ked osm nemala prijem :-((
Petra29
27.02.08,10:44
dakujem.

problem je v tom, ze mi to uctovnicka u byvaleho zamestnavatela nechce umoznit, aby som spatne podpisala, ze som si neuplatnovala, aj ked osm nemala prijem :-((
Skús ju pekne poprosiť:) , ale v opačnom prípade sa aj tak nič hrozné nedeje, ako píše vyššie katka, neuplatnila si si NČ naraz, štát si neukrátila...
silvia
11.09.08,06:29
Ked pracovnik meni zamestnavateľa v polovici mesiaca, môže sa rozhodnuť u ktoreho si za dany mesiac uplatní nezdan.cast a dan. bonus ?
Tweety
11.09.08,06:29
Ked pracovnik meni zamestnavateľa v polovici mesiaca, môže sa rozhodnuť u ktoreho si za dany mesiac uplatní nezdan.cast a dan. bonus ?
Môže.
Zoltán Kovács
11.09.08,06:30
Ked pracovnik meni zamestnavateľa v polovici mesiaca, môže sa rozhodnuť u ktoreho si za dany mesiac uplatní nezdan.cast a dan. bonus ?

Áno môže. Len u toho, kde doteraz si uplatňoval NČ a DB musí vo vyhlásení uvieť zmenu, ak sa rozhodne pre toho druhého.
silvia
11.09.08,08:07
diky moc vsetkym !!!