DanielaSL
20.03.05,07:27
Ahojte , môžete mi niekto poradiť? Skúšam robiť v Alfe a neviem tam zadať majetok kúpený v minulom roku a teda aj odpis za prvý rok bol v minulom roku.
A potom tiež nerozumiem čo znamená v pohľadávkach - dátum vzn.d.pov.
Manual
20.03.05,07:59
Ahojte , môžete mi niekto poradiť? Skúšam robiť v Alfe a neviem tam zadať majetok kúpený v minulom roku a teda aj odpis za prvý rok bol v minulom roku.
A potom tiež nerozumiem čo znamená v pohľadávkach - dátum vzn.d.pov.znalec, najlepšie spravíš, ak v Alfe ešte len začínaš, vymažeš zadanú firmu a vytvoríš ju znova v takom roku v akom máš kúpený HIM, lebo inak budeš musieť ručne nahodiť minuloročný odpis ja som mal s tým trocha problémy.
Príklad:
HIM máš kúpený v r. 2002, tak vytvor firmu v r. 2002, nahoď HIM, podla návodu vypočíta program odpisy, zápis do karty HIM atď...
Potom daj prechod do ďalšieho roka 2003 detto r. 2002, zápis odpisov do karty...
A keď budeš v r. 2005 tak pokojne účtuj. Želám veľa úspechov.
Takto máš zaručené bezchybné vypočítanie odpisov a ak si mal tech. zhodnotenie tak aj to, vrátane zmeny dĺžky odpisového obdobia. Program si všetko pamätá čo ako má v ktorom roku spätne počítať.
Pekný nedelný deň...
slnko
20.03.05,11:36
A potom tiež nerozumiem čo znamená v pohľadávkach - dátum vzn.d.pov.v minulosti sa tento dátum nazýval - dátum uskutočnenia zdaniteľného plnenia (DUZP). Teraz sa v zákone hovorí o dátume vzn.d.povinnosti a je to dátum dodania tovaru/služby, prijatia preddavku a pod. Na faktúre musí byť konkrétne uvedené napr. dátum dodania..., ale v pohľadávkach sa už používa tento všeobecný názov.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
DanielaSL
20.03.05,16:23
Ďakujem za radu , dúfam , že v prípade potreby mi poradíte zase.
Prajem pekný týždeň.
babenko1
20.03.05,19:42
akože ti to nejde? hornú hlavičku vypíšeš podľa správnosti... napríklad dátum obstarania 20.3.2003, doklad... uvedieš, či to bolo faktúrou alebo VPD, cena obstarania... napr. 40.000,- Sk a dolnej časti sú účtovné operácie, tam klikneš na pridaj, oprávky.. dáš sumu odpisu k dátumu 31.12.2003... a ok....potom klikneš na výpočet odpisov... a na rok 2004 ti to krásne vypočíta odpis, ale nesmieš zabudnúť zadať ešte, či to chceš mať zrýchlene alebo rovnomerne odpísané.