Donda
20.03.05,08:32
Zamestnanec, vykonávajúci prácu pre zamestnávateľa svojím súkromným autom, vykonal odvoz na skládku odpadu, pričom príjmový pokl.doklad bol vystavený na neho, ako na FO. Môže si dať danú sumu do nákladov, ako SZČO?
mv66
20.03.05,07:42
Malo infos: on je i SZCO? Ak ano, v tej oblasti sa ten vydavok (nie naklad) da uplatnit? To mu zamestnavatel ten doklad nepreplatil? Preco? Preco ten doklad nedal vystavit na svojho zamestnavatela? Nerefakturoval mu to?
Donda
20.03.05,07:51
Dík za infos!
Prečo to nedal na zamestnávateľa, neviem... Dotyčný je i SZČO. Čo s tým? Môže si to ako SZČO uplatniť?
andrej_rv
20.03.05,08:08
Keď je zároveň aj SZČO, prečo mu to jednoducho neprefakturuje ?
Donda
20.03.05,08:18
Môže mu to prefakturovať ako SZČO i keď je to auto v jeho súkr.vlastníctve a nezaplatil naň cestnú daň? Mám z toho guláš!
Naďa
20.03.05,08:40
Ak sa auto používa na podnikanie, musí mať zaplatenú cestnú daň. V tomto prípade by sa snáď dalo uvažovať o spísaní Dohody o vykonaní práce, pričom práca by sa vykonala súkromným motorovým vozidlom nepoužívaným na podnikanie. Aj tak však nie som si istá, či by to prešlo kvôli cestnej dani.
andrej_rv
20.03.05,09:08
Môže mu to prefakturovať ako SZČO i keď je to auto v jeho súkr.vlastníctve a nezaplatil naň cestnú daň? Mám z toho guláš!Aha, tak to sa potom nedá prefakturovať. A ide o veľkú sumu ? Ak nie, tak v rovnakej sume urobte nejaký cesťák pre zamestnanca - pracovník dostane peniaze vyplatené za doklad zo skládky a firma zas rovnakú sumu do nákladov. Lebo podľa mňa si ten doklad nemôže dať do daňových nákladov ani jeden (alebo len zamestnanec - SZČO, ak má nejakú činnosť, pri ktorej vzniká odpad).