katarinaX
27.02.08,12:43
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.Je pravda,že ak zamestnanec daruje krv, nepočíta sa to ako paragraf?
Chobot
27.02.08,11:47
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.Je pravda,že ak zamestnanec daruje krv, nepočíta sa to ako paragraf?

Na darovanie krvi sa ospravedlňuje neprítomnosť a dáva sa náhrada mzdy za čas nevyhnutný na dopravu do zdrav. zariadenia, odber krvi, na cestu späť a za čas na zotavenie po odbere,. Dobu potrebnú na zotavenie určuje lekár.
Tweety
27.02.08,11:47
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.Je pravda,že ak zamestnanec daruje krv, nepočíta sa to ako paragraf?
Nie, nie je. Je to § platený priemerkou.
Kolejová
27.02.08,12:13
Ide o prekážku v práci paragraf 137 Zákonníka práce odstavec 5 písmeno a.

Nepočíta sa do tých 7 dní do roka podľa paragrafu 141 - Dôležité osobné prekážky v práci.

L.
katarinaX
27.02.08,12:35
Dakujem za odpovede...len sa mi zda zvlastne, ze po odobratí 400 ml krvi, nema zamestnanec nárok na celodenné volno.
Tweety
27.02.08,12:39
Dakujem za odpovede...len sa mi zda zvlastne, ze po odobratí 400 ml krvi, nema zamestnanec nárok na celodenné volno.
Mne nosia darcovia potvrdenie, s tým, že je tam uvedené, že majú nárok na celodennú rekonvalescenciu po odbere.
Kolejová
27.02.08,12:43
Ak mu odobrali krv tak mu preplatím celý deň. Prinesie mi aj potvrdenie o odbere.

Ak mu vzali len vzorku a ďalší odber už nie tak mu preplatím len nevyhnutný čas potrebný na to aby tam išiel a vrátil sa do práce.

L.