sonka123
27.02.08,12:55
Prosim vas, kladne uroky na ucte idu do zdanovanych prijmov?:mad: su to halierove sumy, takze o nic nejde, ale ci ich tam musim davat....

A este, co treba spravit pri prechode z pausalnych vydavkov na ucto? Nemala som ziadne neuhradene pohladavky, zavazky, zasoby....nic

Dakujem:)
Tweety
27.02.08,12:00
Prosim vas, kladne uroky na ucte idu do zdanovanych prijmov?:mad: su to halierove sumy, takze o nic nejde, ale ci ich tam musim davat....

A este, co treba spravit pri prechode z pausalnych vydavkov na ucto? Nemala som ziadne neuhradene pohladavky, zavazky, zasoby....nic

Dakujem:)
Nie, sú to príjmy OZD. Ak si nemala tak nič.
mysimis
27.02.08,12:00
Úroky sú príjem ktorý ovplyvňuje základ dane - členenie - ostatné príjmy.
Zoltán Kovács
27.02.08,12:02
Prosim vas, kladne uroky na ucte idu do zdanovanych prijmov?:mad: su to halierove sumy, takze o nic nejde, ale ci ich tam musim davat....

A este, co treba spravit pri prechode z pausalnych vydavkov na ucto? Nemala som ziadne neuhradene pohladavky, zavazky, zasoby....nic

Dakujem:)

Úroky na bežnom účte sa zarátavajú do zdaniteľných príjmov, je to príjem podľa §6.

Ak nemáš pohľadávky, záväzky a skladové zásoby k 31.12. tak nemusíš upravovať základ dane pri prechode z paušálnych výdavkov na jednoduché účtovníctvo.

Ale predsa: Odvody do ZP a SP za december sa platia v januári, takže k 31.12. máš záväzok.
sonka123
27.02.08,12:14
:eek: mam, to je fakt,
a co potom, ako sa ten zaklad dane upravuje?
ZuzanaP
27.02.08,12:33
Pozri prísp. č. 9 od Muška:http://www.porada.sk/t7482-prechod-z-pausalnych-vydavkov.html

ak prechádza z paušálnych na skutočné, tak upravuje ZD len o zásoby a pohľadávky:)
sonka123
27.02.08,14:18
Ja som to tiez tak pochopila, ze s tymi odvodmi nerobim nič, normalne dam januarovu platbu za december 2006 do VOZD v r.2007 a nic neupravujem:confused: tak?