rado20
27.02.08,12:48
Chcel by som otvoriť kaviareň.Zaujímalo by ma čo všetko k tomu potrebujem vybaviť? Od založenia S.R.O.,vybavenia prenájmu až po prvý deň otvorenia,a čo potom ďalej počas fungovania prevádzky?Všetkým vopred ďakujem za Váš názor a ochotu.
HankaS
27.02.08,11:54
Musíš sa zaevidovať na živnostenskom úrade a vybaviť si IČO, potom pôjdeš na Daňový úrad, a poisťovne. Ak si sro musíš za zapísať do Obchodného registra, kým to urobíš budeš mať neaké zriaďovacie výdavky, tie si potom dáš do účtovníctva ako výdavky.Nakúpiš si zariadenie, musíš podpísať nájomnú zmluvu, zamestnáš pracovníkov, nakúpiš tovar - uzavrieš si neaké zmluvy o dodávkach , kúpiš si Registračnú pokladnicu a zaeviduješ ju na Daňovom úrade.a potom už len začať predávať výbornú kávu.
mysimis
27.02.08,12:03
Možno Ťa zarmútim, ale tak jednoduché ako Ti to v predchádzajúcom príspevku opísala HankaS to určite nebude.
Naozaj musíš začasť vybavením ŽL pre s.r.o., následne si vybavíš všetky náležitosti na zápis do obchodného registra. Keď dostaneš výpis z OR prihlásiš firmu na DÚ, kde Ti pridelia DIČ. Ak máš vlastné priestory, na ďalšie vybavovanie budeš potrebovať LV ak to budú priestory prenajaté tak nájomnú zmluvu. Prevádzku nahlásiš na živnostenskom úrade, vybavíš si otváracie hodiny a schválenie prevádzky na mestskom úrade. Ďalej si dáš žiadosť o schválenie prevádzky na hygienu, k nej priložíš fotokópiu ŽL, LV /nájomnej zmluvy/, prevádzkový poriadok a kolok v hodnote 500,- Sk. Samozrejme medzi vybavovaním po úradoch si musíš prevádzku zariadiť, že keď príde hygiena aby bolo všetko pripravené na otvorenie. Keď dostaneš všetky povolenia a súhlasy môžeš sa poobhliadnuť aj po zamestnancoch. Keď ich už budeš chcieť zamestnáť musíš ich prihlásiť do SP /1 deň pred nástupom do práce/ a do ZP a na DÚ za platiteľa dane zo závislej činnosti. Nesmieš ešte zabudnúť na reklamačný poriadok, ako aj označenie zamestnancov. Myslím, že to je v skratke. Keď Ti niečo nebude jasné tak sa ozvi.
Barbara
27.02.08,12:16
Chcel by som otvoriť kaviareň.Zaujímalo by ma čo všetko k tomu potrebujem vybaviť? Od založenia S.R.O.,vybavenia prenájmu až po prvý deň otvorenia,a čo potom ďalej počas fungovania prevádzky?Všetkým vopred ďakujem za Váš názor a ochotu.


kuk sem prevádzka - po novom (http://www.porada.sk/t66079-prevadzka-po-novom.html)
poradte pri prenajme kaviarne (http://www.porada.sk/t69995-poradte-pri-prenajme-kaviarne.html?highlight=kaviare%F2)
Filip Glasa
27.02.08,12:24
No spoj sa hlavne s nejakou účtovníčkou, nech su uľahčíš prácu a neurobíš od začiatku nejaké chyby. Potom so zametnancami a prihlasovaním do poisťovní ti pomôže ona.

Už máš vybratý a dohodnutý priestor? Ten musí mať samostatné WC pre dámy a pre pánov, vodu dotiahnuteľnú aj k baru.