AHA
27.02.08,12:56
Prosím ako zverejniť účtovnú závierku ? Uložená na OR už je len sa neviem dopracovať ako zverejniť na koho sa obrátiť ?
Zoltán Kovács
27.02.08,11:59
Platený inzerát v novinách.
AHA
27.02.08,12:07
Platený inzerát v novinách.
žartuješ ?:eek: Kedže ja to musím urobiť a neviem ako tak mi nie je do smiechu.
Ešte som to nerobila.
AHA
27.02.08,13:56
To fakt nikto po audite nezverejňoval závierku ? Poradte ako na to.
Zoltán Kovács
27.02.08,14:01
Máš na mysli povinné zverejnenie napr. uzávierky (súvah, výkaz ziskov a strát) nejakej a.s. po audite a schválení?
AHA
27.02.08,14:02
Máš na mysli povinné zverejnenie napr. uzávierky (súvah, výkaz ziskov a strát) nejakej a.s. po audite a schválení?
s.r.o.
Zoltán Kovács
27.02.08,14:03
No tie zverejnené sú všetky ako platená inzercia. V HN ich býva veľa po daňových priznaniach.
AHA
27.02.08,14:08
No tie zverejnené sú všetky ako platená inzercia. V HN ich býva veľa po daňových priznaniach.
Ale na akú inštitúciu sa mám obrátiť poraď mi www stránku alebo tak. ďakujem
A za príspevok č.3 sa ospravedlňujem fakt som si myslela, že si robíš srandu.
Zoltán Kovács
27.02.08,14:09
To je povinnosť zo zákona. Objednáš si plochu v novinách a dodáš im podklady.
AHA
27.02.08,14:11
To je povinnosť zo zákona. Objednáš si plochu v novinách a dodáš im podklady.
V hospodárskych novinách ?
Zoltán Kovács
27.02.08,14:16
V hospodárskych novinách ?

To je jedno v akých novinách si to dáš zverejniť.

Prepáč, teraz ma to napadlo. Zverejňuje sa to aj v Obchodnom vestníku. TU je príklad:
http://www.justice.gov.sk/yyyy.aspx

Nalistuj si napríklad vydanie z 04/2006 a tam nájdeš také zverejnené.
AHA
27.02.08,14:30
Veľmi pekne ďakujem chcela som ti dať aj bod ale dala som ti minule tak ma to nepustí, ešte raz vrelá vďaka.
Jana Acsová
27.02.08,15:02
V hospodárskych novinách ?
Zverejňujete v zbierke listín a v Obchodnom vestníku.
K Obchodnému vestníku:
http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=r2&htm=r2/r23ovozn.htm
Za zverejnenie sa platí vopred.

Zverejnenie rieši zákon o účtovníctve. Citujem vybrané ustanovenia:

§ 21
Zverejňovanie údajov
(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
(2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje. 28b) Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.
(7) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19, nesmie zverejniť informácie, ktoré predtým neboli overené audítorom, spôsobom, ktorý by mohol používateľa uviesť do omylu, že audítorom overené boli.

Pozrite aj:
http://www.porada.sk/t12349-zverejnenie-uz.html

Prípadne ďalšie témy na Porade. Ku koncu roka to bola téma podrobne na Porade rozoberaná.
M.H.
06.03.08,09:45
zverejnenie uctovnej zavierky pre s.r.o. v obchodnom vestniku je povinne v pripade ak ste splnili 1 z 3 podmienok (zákon o uctovnictve) je to spoplatnene sumou 3.OOO,- Sk (zákon o sudnych poplatok) ... tieto zakony sa daju najst na stranke ministerstva spravodlivosti - program JASPI
myma
03.07.08,07:45
Dobrý deň!
Sme a.s. s povinnosťou auditu. Na stránke Ministerstva spravodlivosti - Obchodný vestník je v časti "Zverejňovanie účtovnej závierky v Obchodnom vestníku" napísané, že im treba zaslať okrem iných /ktoré sa každoročne opakujú/ aj internetovú adresu, na ktorej je účtovná závierka zverejnená /v zmysle zákona o účtovníctve/.
My sme to nikde na internete nezverejňovali.
Neviete mi niekto poradiť, čo tým konkrétne myslia?
Ďakujem za odpoveď.
Aljok
03.07.08,10:01
Dobrý deň!
Sme a.s. s povinnosťou auditu. Na stránke Ministerstva spravodlivosti - Obchodný vestník je v časti "Zverejňovanie účtovnej závierky v Obchodnom vestníku" napísané, že im treba zaslať okrem iných /ktoré sa každoročne opakujú/ aj internetovú adresu, na ktorej je účtovná závierka zverejnená /v zmysle zákona o účtovníctve/.
My sme to nikde na internete nezverejňovali.
Neviete mi niekto poradiť, čo tým konkrétne myslia?
Ďakujem za odpoveď.

Pozri Zákon o účtovníctve:
§ 21
Zverejňovanie údajov

(5) Účtovná jednotka uvedená v § 17a, okrem zverejnenia podľa odsekov 2 a 3, súčasne zverejní na internete úplnú účtovnú závierku v tej istej lehoteako bola uložená do zbierky listín obchodného registra podľa odseku 1 a v obchodnom vestníku oznámi internetovú adresu, na ktorej je účtovná závierka zverejnená. Takýmto spôsobom musí byť účtovná závierka zverejnená minimálne jeden rok od uverejnenia.

§ 17a

(1) Individuálnu účtovnú závierku podľa osobitných predpisov22a) zostavuje účtovná jednotka, ktorou je banka, pobočka zahraničnej banky, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, správcovská spoločnosť, pobočka správcovskej spoločnosti, poisťovňa okrem zdravotnej poisťovne, 19) pobočka zahraničnej poisťovne, zaisťovňa, pobočka zahraničnej zaisťovne, Slovenská kancelária poisťovateľov, dôchodková správcovská spoločnosť, doplnková dôchodková spoločnosť a Burza cenných papierov; rovnako postupuje aj účtovná jednotka zriadená osobitným predpisom.22aaa)

(2) Podľa odseku 1 postupuje aj účtovná jednotka neuvedená v odseku 1, ak je obchodnou spoločnosťou, ktorá najmenej dve po sebe idúce účtovné obdobia spĺňa aspoň dve z týchto podmienok:

a) celková suma majetku presiahla 5 000 000 000 Sk, pričom sumou majetku sa rozumie suma zistená zo súvahy v ocenení neupravenom o položky podľa § 26 ods. 3,
b) čistý obrat presiahol 5 000 000 000 Sk,
c) priemerný prepočítaný počet zamestnancov v jednotlivom účtovnom období presiahol 2 000.

(3) Účtovná jednotka okrem účtovnej jednotky podľa odseku 1, ktorá v účtovnom období emitovala cenné papiere a tieto boli prijaté na obchodovanie na regulovanom trhu, 22aa) ktorá nespĺňa podmienky podľa odseku 2, zostavuje individuálnu účtovnú závierku podľa osobitných predpisov, 22a) ak sa tak rozhodne. Účtovná jednotka, ktorou je obchodník s cennými papiermi alebo pobočka zahraničného obchodníka s cennými papiermi a nie je súčasne bankou, pobočkou zahraničnej banky, správcovskou spoločnosťou alebo pobočka správcovskej spoločnosti, zostavuje individuálnu účtovnú závierku podľa osobitných predpisov, 22a) ak sa tak rozhodne.

(4) Účtovná jednotka uvedená v odsekoch 1 až 3 zostaví na účely osobitného predpisu22ab) aj individuálnu účtovnú závierku, 22a) v ktorej sa cenné papiere a podiely vykážu podľa osobitného predpisu.22ac)

(5) Účtovná jednotka uvedená v odsekoch 1 až 3, ktorá začne zostavovať individuálnu účtovnú závierku podľa osobitných predpisov, 22a) zostavuje takúto účtovnú závierku aj keď zaniknú podmienky uvedené v odsekoch 1 až 3.

(6) Na účtovné jednotky podľa odsekov 1 a 2 sa vzťahuje tento zákon, ak osobitné predpisy22a) neustanovujú inak; to platí aj pre účtovné jednotky podľa odseku 3, ak sa rozhodnú zostavovať individuálnu účtovnú závierku podľa osobitných predpisov.22a)
myma
03.07.08,10:24
Ďakujem za Vašu pomoc, ale opäť sa vraciam k otázke, že kde na internete to mám zverejniť - na ktorej stránke, keď my napr. nemáme vlastnú www stránku?ˇ
Prosím ešte o odpoveď na túto otázku.
myma
03.07.08,10:42
Ešte raz som tu /vstala som si z kábla/:
Až teraz som pochopila, že my na internete nič nezverejňujeme, lebo nepatríme pod § 17a.
Prepáčte mi, že som Vás zdržiavala.
učtovačik
05.07.08,08:04
Nesúhlasím. Zartujete? Mam na mysli tie hospodárske noviny.
Kolejová
16.03.09,11:41
Zasielajú sa do zbierky listín originály dokumentov, alebo stačia ich kópie ? Zasiela sa to 1x alebo 2x ?

(súvaha, výkaz ziskov a strát, poznámky a výročna správa)
Prosím o odpoveď horí mi termín.

Ďakujem L.
liba2
16.03.09,14:49
Zasielajú sa do zbierky listín originály dokumentov, alebo stačia ich kópie ? Zasiela sa to 1x alebo 2x ?

(súvaha, výkaz ziskov a strát, poznámky a výročna správa)
Prosím o odpoveď horí mi termín.

Ďakujem L.
otázka je mimotemy
liba2
16.03.09,14:53