Janka6685
20.03.05,08:57
Ahojte.

Môže sa v DP (A) použiť číslo účtu, ktorého majiteľom nie je daňovník uvedený na DP? Ide mi o XI. oddiel - žiadosť o vrátenie preplatku.
andrej_rv
20.03.05,08:03
Ak je to číslo účtu uvedené daňovníkom priamo na priznaní resp. žiadosti o vrátenie preplatku, podľa mňa áno. Pred 2 rokmi som mal podobný prípad (v rámci združenia sa vracal preplatok na účet s celkom iným menom) a prešlo to v pohode.
Janka6685
20.03.05,08:06
ĎakujemMáte všetci rovnaký názor?
lenkak
20.03.05,08:54
Ja si myslím že môže, pokiaľ si to číslo uvedie v DP (A).
evina
20.03.05,08:55
Myslím si to, čo Lenkak
andrej_rv
21.03.05,20:31
Ahojte.

Môže sa v DP (A) použiť číslo účtu, ktorého majiteľom nie je daňovník uvedený na DP? Ide mi o XI. oddiel - žiadosť o vrátenie preplatku.Na záver témy - môže, dnes som to konzultoval so správkyňami na DÚ. Platí to aj pre priznanie B.
Janka6685
22.03.05,20:11
Na záver témy - môže, dnes som to konzultoval so správkyňami na DÚ. Platí to aj pre priznanie B.
To som rada, lebo už som všetky DP odovzdala. Teraz viem, že ak by tam aj boli nejaké chyby (lebo som to robila prvýkrát a hneď ich bolo viac), táto to nebude.

Ďakujem
ondrejvla
22.03.05,21:00
To som rada, lebo už som všetky DP odovzdala. Teraz viem, že ak by tam aj boli nejaké chyby (lebo som to robila prvýkrát a hneď ich bolo viac), táto to nebude.

Ďakujem
Určite tam môže byť aj iné číslo účtu, len potom nemôžeš urgovať DÚ, že ti to neposlal na číslo účtu, kde by si chcela, ale na to ktoré si uviedla.
A chyby? Tie nerobí len stroj, ale človek áno, veď práve preto je aj človekom.
A ty by si chcela byť bez chyby? Ja nie, veď potom by som sa nemohla ani s manželom pohádať, lebo by som bola bezchybná, ani teraz kecať na Porade, ale leštila by som striebro v almare ale písala vnukom slohy! Bože, ja som zabudla, mám napísať list priateľovi pre siedmaka! Ale čo si vlastne takí siedmaci píšu?!!!
No, to musím ešte dnes zmáknuť, aby som mu to na zajtra nachystala, on mi zasa radí s PC, takže - musíme si pomáhať!
Janka6685
23.03.05,16:53
Určite tam môže byť aj iné číslo účtu, len potom nemôžeš urgovať DÚ, že ti to neposlal na číslo účtu, kde by si chcela, ale na to ktoré si uviedla.
A chyby? Tie nerobí len stroj, ale človek áno, veď práve preto je aj človekom.
A ty by si chcela byť bez chyby? Ja nie, veď potom by som sa nemohla ani s manželom pohádať, lebo by som bola bezchybná, ani teraz kecať na Porade, ale leštila by som striebro v almare ale písala vnukom slohy! Bože, ja som zabudla, mám napísať list priateľovi pre siedmaka! Ale čo si vlastne takí siedmaci píšu?!!!
No, to musím ešte dnes zmáknuť, aby som mu to na zajtra nachystala, on mi zasa radí s PC, takže - musíme si pomáhať!
Vďaka za povzbudenie. Ja viem, že nikto nie je bez chyby, ale vysvetli to daňovákom:o Btw, o čom si tak môžu písať siedmaci? O tom, akú majú novú hru na playstation, alebo na PC, s kým sa pobili, koľkokrát sa nich pozrela a usmiala nejaká holka, že ich nebaví škola, že učky sú trápne, rodičia ešte viac...