berry
27.02.08,14:17
Pekný deň.
Naša firma sa ide sťahovať. Od 1.mája sa sťahujú do iného mesta. Ale ja chcem dať výpoveď lebo je pre mňa neprípustné, aby som hodinu a pol cestovala do roboty a hodinu a pol z roboty.
Mám dať výpoveď od 1.marca s dvojmesačnou výpovednou lehotou.(teda do posledného apríla) Alebo som počula, že existuje nejaký paragraf,že ak sa firma sťahuje a nemôžem dochádzať tak ďaleko, tak mi musia dať ešte aj odstupné. Čo je na tom pravdy?
A ešte jedná podotázka. Keď chcem skončiť v práci od 1.mája mám dať výpoveď k 29. marcu + dvoj mesačná výpovedná doba, alebo im to stačí iba písomne oznámiť do 29. marca , že od 1. mája už u nich nepracujem. Ďakujem
Chobot
27.02.08,13:32
Pekný deň.
Naša firma sa ide sťahovať. Od 1.mája sa sťahujú do iného mesta. Ale ja chcem dať výpoveď lebo je pre mňa neprípustné, aby som hodinu a pol cestovala do roboty a hodinu a pol z roboty.
Mám dať výpoveď od 1.marca s dvojmesačnou výpovednou lehotou.(teda do posledného apríla) Alebo som počula, že existuje nejaký paragraf,že ak sa firma sťahuje a nemôžem dochádzať tak ďaleko, tak mi musia dať ešte aj odstupné. Čo je na tom pravdy?
A ešte jedná podotázka. Keď chcem skončiť v práci od 1.mája mám dať výpoveď k 29. marcu + dvoj mesačná výpovedná doba, alebo im to stačí iba písomne oznámiť do 29. marca , že od 1. mája už u nich nepracujem. Ďakujem

SKôr než ti poradím, treba vedieť, či máš v pracovnej zmluve uvedené miesto výkonu práce. A ak áno, či je to terajšie mesto. Ak áno, tak výpoveď nedávaj.

Pokiaľ sa sťahuje firma, bude musieť urobiť zmenu pracovných podmienok (zmena miesta výkonu práce), s čím ty nebudeš súhlasiť. Následne ti budú musieť dať výpoveď z organizačných dôvodov vrátane výpovednej doby a odstupného. Pokiaľ by ti navrhli dohodu s dvojmesačným odstupným, tak to neber. Žiadaj 4 mesačné odstupné, lebo keby ti dali výpoveď, tak by ti museli ešte 2 mesiace platiť výp. dobu a 2 mesačné odstupné.
Nedávaj výpoveď.