alibetka33
27.02.08,14:49
dobré popoludnie všetkým...
Prosím o radu, včera vykradli manželovi auto, okrem osobných vecí mu vzali aj tašku s účtovnými dokladmi a daň. priznaní za min. a predmin. rok. Máme hlásenie z polície, v piatok má ísť na daňový úrad prekonzultovať túto skutočnosť... čo teraz??? Ako máme pokračovať, čo ak sa mi nahlási kotrola z DÚ, čo im ukáže??? Všetko bolo robené ručne, žiadne počítačové zálohovanie.....Je za to vysoká pokuta?
liba2
27.02.08,13:55
dobré popoludnie všetkým...
Prosím o radu, včera vykradli manželovi auto, okrem osobných vecí mu vzali aj tašku s účtovnými dokladmi a daň. priznaní za min. a predmin. rok. Máme hlásenie z polície, v piatok má ísť na daňový úrad prekonzultovať túto skutočnosť... čo teraz??? Ako máme pokračovať, čo ak sa mi nahlási kotrola z DÚ, čo im ukáže??? Všetko bolo robené ručne, žiadne počítačové zálohovanie.....Je za to vysoká pokuta?Pokiaľ si ešte pamätáte, aké dokumenty v aute boli, tak si urobte ich podrobný zoznam.
Nemyslím si, že je toto dôvod na kontrolu, najmä keď správcovi dane oznámite oficiále písomne danú skutočnosť.
Pokuta - za čo ?
alibetka33
27.02.08,14:03
Doklady ako faktúry- prijaté, odoslané to sa dá pozháňať, ale ostatné ako sú cesťáky, platby pokladňou....to určite nie, a nebolo ich málo.
A pokutu som myslela všeobecne, veď mal dosť veľký obrat - sprostredkovateľ DSS, platil aj vysokú daň, čo ak by mu to chceli skontrolovať, ako dokáže skutočný príjem a skutočné výdavky..... ďakujem za odpoveď
zhv
27.02.08,18:44
Ale aj tak v dnešnej dobe a bez zálohy????????? Aj z ručného vedenia účt.si mohol robiť kópie aspoň ra za mesiac.
Danila
27.02.08,18:54
Doklady ako faktúry- prijaté, odoslané to sa dá pozháňať, ale ostatné ako sú cesťáky, platby pokladňou....to určite nie, a nebolo ich málo.
A pokutu som myslela všeobecne, veď mal dosť veľký obrat - sprostredkovateľ DSS, platil aj vysokú daň, čo ak by mu to chceli skontrolovať, ako dokáže skutočný príjem a skutočné výdavky..... ďakujem za odpoveďTo nie je ojedinelý prípad krádeže dokladov, takže aj v takýchto situáciách sú možnosti získania údajov potrebných pre zistenie nevyhnutných informácií v prípade kontroly.
Aankaa
28.02.08,15:14
To nie je ojedinelý prípad krádeže dokladov, takže aj v takýchto situáciách sú možnosti získania údajov potrebných pre zistenie nevyhnutných informácií v prípade kontroly.
hm, ale pozním x- ľudí, ktorí si jednoduché účtovníctvo vedú skutočne len ručne, takže mali by si všetky doklady vlastne vystavovať na 2-krát a prijaté účt. doklady ofocovať a ofocovať?....
A vlasnte, zaujímalo by ma aký je naozaj postoj daňovákov v tomto prípade.
Orsz
28.02.08,15:20
dobré popoludnie všetkým...
Prosím o radu, včera vykradli manželovi auto, okrem osobných vecí mu vzali aj tašku s účtovnými dokladmi a daň. priznaní za min. a predmin. rok. Máme hlásenie z polície, v piatok má ísť na daňový úrad prekonzultovať túto skutočnosť... čo teraz??? Ako máme pokračovať, čo ak sa mi nahlási kotrola z DÚ, čo im ukáže??? Všetko bolo robené ručne, žiadne počítačové zálohovanie.....Je za to vysoká pokuta?

Ja len tak premýšlam, ale je to trošku mimo mimotemy, prečo mal práve vtedy v aute oba roky účtovníctva aj s daňovými priznaniami. Inak ja ak veziem nejaké doklady, zo zásady ich nenechávam nikdy v aute, na nákupy vtedy nejdem, a ak idem ešte niekde do firmy, beriem si ich so sebou.