VASABI
27.02.08,15:25
Rada by som sa dozvedela názor na "II. dôchod. pilier" od tých, ktorí sú presvedčení, že do toho aspoň trochu vidia.
Model:
45 rokov /pri vstupe/
hrubý príjem -15 000 Sk mesačne
-20 000 Sk mesačne
-30 000 Sk mesačne
Chobot
27.02.08,14:37
Rada by som sa dozvedela názor na "II. dôchod. pilier" od tých, ktorí sú presvedčení, že do toho aspoň trochu vidia.
Model:
45 rokov /pri vstupe/
hrubý príjem -15 000 Sk mesačne
-20 000 Sk mesačne
-30 000 Sk mesačne

Skôr než zadáš otázku, skús sa pozrieť v starších témach, či už taká téma neexistuje...;):

http://www.porada.sk/t68625-vstupit-ci-vystupit-z-ii-piliera.html
simpurka
28.02.08,10:05
relativne ano.. podmiekou je sporenie 15 rokov. a ked by som sa v tvojom pripade mala rozhodnut medzi tym davat svoje peniaze do socialky alebo kde si mozem sporit na svojom sukromnou dochodkovom ucte tak sa rozhodnem pre tu prvu moznost.
ano fico a tomanova nataraju hocico len aby dostali ludi z 2 piliera,lebo nemaju peniaze v soc. poistovni a potrebuju nejaky prilev. ak je tam clovek tak nevystupovat. a kludne tam ty mozes vstupit.
mozes si skusit hodit do googlu vypocet dochodku a tam ti vypocita aky by si teoreticky dostala zo soc. poistovne a so sukromnej.
peter977
25.07.10,06:42
relativne ano.. podmiekou je sporenie 15 rokov. a ked by som sa v tvojom pripade mala rozhodnut medzi tym davat svoje peniaze do socialky alebo kde si mozem sporit na svojom sukromnou dochodkovom ucte tak sa rozhodnem pre tu prvu moznost.
ano fico a tomanova nataraju hocico len aby dostali ludi z 2 piliera,lebo nemaju peniaze v soc. poistovni a potrebuju nejaky prilev. ak je tam clovek tak nevystupovat. a kludne tam ty mozes vstupit.
mozes si skusit hodit do googlu vypocet dochodku a tam ti vypocita aky by si teoreticky dostala zo soc. poistovne a so sukromnej.

Ja len doplním...

Výška dôchodku v SR je ovplyvnená mierou nezamestnanosti, pôrodnosťou a výškou odvodou.

Nezamestnanosť rastie, pôrodnosť klesá už 10-tky rokov a bude ešte klesať (vidíme to vo vyspelých štátoch EU), no a odvody?

Viac ako 300 000 Slovákov podniká, má mesačné príjmi nad 1000 € ale robí odvody z minimálnej mzdy.

Ak sociálna poisťovňa neskrachuje, tak Slováci dostanú dôchodky na úrovni životného minima, tj. pod hranicou chudoby.

Výpočty na internete sú fajn, len sú skreslené pretože údaje sú so Sociálnej poisťovne, ktorá má enormný záujem o to aby ľudia prestali dávať 50 % odvodov do II pilierov ale naspäť štátu aby ich mohol rozdať rómskej "väčšine" na soc. dávky, invalidom, nezamestnaným a nakoniec až chudákom naším starým rodičom, ktorý sa nadreli najviac a aj tak majú menej než 50 % z ich reálneho príjmu!!!