chicago
27.02.08,18:12
Zdravím všetkých,

manžel začal podnikať s internetovou čitárňou. Poskytuje internet a služby s tým spojené (predaj cd, dvd..., skladanie PC, oprava PC....). Čitáreň je v prenajatom priestore Obecného úradu, s ktorým má NZ. Ak niekto vie, prosím, poraďte, čo všetko potrebuje k tomu, aby bol v prípade akejkoľvek kontroly v pohode. Potrebuje aj napriek tomu, že nepodáva žiadne nápoje, občerstvenie, povolenie od hygieny (resp. nahlásiť prevádzku na hygienu?)? Čo je potrebné vypracovať (prevádzkový poriadok, reklamačný, ???) a vyvesiť pre zákazníkov. Prosím, ak má niekto skúsenosti s podobnou prevádzkou, poraďte.

Ďakujem krásne.
chicago
28.02.08,12:48
Hm, nevie mi nik poradiť?
Filip Glasa
28.02.08,13:52
na hygienu sa aj tak treba nahlásiť. A ešte požiarnika nechať skontrolovať a ak nemáte tak kúpiť hasiaci prístroj a urobiť evakuačný plán pre prípad požiaru. Ale to urobí aj tá požiarna kontrola.
palinka
04.03.08,11:45
aj revíziu elektroinštalácie priestorov kde podniká - má to mať majiteľ(zahrnuté v nájomnej zmluve)
chicago
04.03.08,12:27
Ďakujem za odpovede. Myslela som však skôr na "papierovačky", ktoré musí mať vyhotovené pre prípad kontroly. Vystavený reklamačný poriadok, poprípade knihu reklamácií, prevádzkový poriadok...
Falap, na poschodí danej budovy je niekoľko firiem, ktoré majú spoločné toalety. To by mala každá jedna firma nahlásiť na hygienu ten jeden priestor? Nemá túto povinnosť Obecný úrad? Tá istá otázka ma napadá aj pri kontrole požiarnikom a zabezpečení či už hasiaceho prístroja alebo evakuačného plánu. Nemá sa o to všetko postarať majiteľ budovy, ktorý je v tomto prípade OÚ?
Dik.
lenkak
04.03.08,14:01
Vystavený reklamačný poriadok, poprípade knihu reklamácií, prevádzkový poriadok...- toto áno.
Každá prevádzka musí nahlásiť prevádzku na hygienu a WC zabezpečiť. SI v prenájme tak stačí napísať, že prenajímateľ má tieto priestory zabezpečené. Potrebuješ aj od neho priložiť povolenie, že môžeš pre svojich zákazníkov a svojich zamestnancov aj wc používať.