svrbik juraj
27.02.08,19:00
ahoj!je mozne presunut zalozne pravo sfrb z rodinneho domu na iny,ale este neskolaudovany/nedostavany/?alebo da sa zalozit iba pozemok na ktorom sa stavia dom?samozrejme bude mat hodnotu vyratanu od odhadcu ako pozaduju v sfrb.
ssandra-123
28.02.08,05:27
ahoj, nie som si istá, či môžeš preniesť záložné právo neskolaudovaný dom.Síce je pravda, že jeden kamarát si prenášal záložné právo z bytu
na hrubú stavbu.Ale napíšem Ti, čo mi poslali, keď som ich žiadala o prenesenie záložného práva:
PRENESENIE ZÁLOŽNÉHO PRÁVA NA INÚ NEHNUTEĽNOSŤ, KTOREJ STE VLASTNÍKOM JE MOŽNÝ ZA PREDPOKLADU, ŽE NOVOZÍSKANÁ NEHNUTEĽNOSŤ SPĹŇA PODMIENKY ZÁKONA 607/2003 Z.Z. O ŠTÁTNOM FONDE ROZVOJA BÝVANIA V ZNENÍ NESKORŠÍCH PREDPISOV § 10 ODS.4, T.J. PODLAHOVÁ PLOCHA BYTU V BYTOVOM ALEBO POLYFUNKČNOM DOME NEPREVYŠUJE 80 M2, PRÍPADNE PODL.PLOCHA BYTOVÝCH A NEBYTOVÝCH PRIESTOROV V RODINNOM DOME PRISLÚCHAJÚCA K JEDNÉMU BYTU NEPREVYŠUJE 160 M 2 BEZ PLOCHY PRE GARÁŽ A VIAC AKO POLOVICA Z TEJTO PODL. PLOCHY JE URČENÁ NA BÝVANIE.PO PREDLOŽENÍ KÓPIE VÝKRESOVEJ ČASTI PROJEKTOVEJ DOK.(ARCHITEKTÚRA) NOVONADOB. NEHNUTEĽNOSTI FOND POSÚDI ČI TÁTO VYMENOVANÉ PODMIENKY SPĽŇA.
Asi tak, neviem, či Ti to pomôže.
svrbik juraj
28.02.08,18:54
ssandra,my sme uz raz presuvali zalozne pravo sfrb z bytu na zdedeny dom a bolo to uplne v pohode:).zaciname stavat novy dom a chceme predat potom tento zdedeny a za peniaze ziskane predajom dostavat.o tych plochach domu alebo bytu viem,to je v pohode.len som nevedel-a to som sa pytal na zaciatku.ma s tym niekto osobne skusenosti?
bisou
23.06.08,08:41
to by aj mňa zaujímalo,.... keď mám záložne právo na dom a chcem ho previesť na novostavbu v akom stave sa musí nachádzať, aby to bolo možné??? kedysi nám v banke povedali že musia byť vyhnané múry aspoň do výšky 1 m! neviete mi niekto poradiť???