mrkva1
27.02.08,19:21
Dobrý deň, chcem sa opýtať, som na materskej dovolenke. Manžel si na mňa uplatní odpočitateľnú položku - rodičovský príspevok - prídavok na dieťa?????
A ešte druhá vec. Ja som mala dohodu o vykonaní práce na 2 mesiace. Môžem si ja požiadať vrátenie dane,aj keď môj zárobok bol nízky a zároveň si na mňa uplatní dopočitateľnú položku manžel?????
Ďakujem.
Monika Kováčová
27.02.08,18:23
áno.
Marína
27.02.08,18:34
Dobrý deň, chcem sa opýtať, som na materskej dovolenke. Manžel si na mňa uplatní odpočitateľnú položku - rodičovský príspevok - prídavok na dieťa?????
A ešte druhá vec. Ja som mala dohodu o vykonaní práce na 2 mesiace. Môžem si ja požiadať vrátenie dane,aj keď môj zárobok bol nízky a zároveň si na mňa uplatní dopočitateľnú položku manžel?????
Ďakujem.
Do vlastného príjmu manželky na uplatnenie si NČZD u manžela sa prídavok na dieťa nezapočítava. Z tvojej otázky neviem dobre posúdiť, či poberáš materskú alebo rodičovský príspevok. Materská sa do vlastného príjmu započítava, rodičovský príspevok nie. Do vlastného príjmu započítaš aj "hrubý" príjem z dohody.
Áno, môžeš si podať DP a uplatniť si NČZD na seba ako daňovníka a manžel si tiež môže uplatniť na teba NČZD po odpočítaní tvojich príjmov. Ktorých? Uviedla som vyššie.
Ak si poberala materskú:
95616-materská-príjem(hrubý) z dohody
Ak si poberala rodičovský:
95616-príjem(hrubý) z dohody