zuzule
27.02.08,20:53
Ahojte poradaci,

jedna s.r.o.-cka si vymyslela takyto biznis:

Od banky odkupi pohladavku zalozenu nehnutelnostou-bytom. Potom uzavrie s dlznikom zmluvu o prevode vlastnictva toho bytu, lenze kupna cena bude vyplatena tak, ze spolocnost uhradi za majitele bytu vsetky jeho dlzoby voci roznym veritelom, a vyplati mu len rozdiel. Zaroven sa s tym istym clovekom uzatvori Zmluva o uzavreti buducej zmluvy o prevode vlastnictva bytu. Ide o to, ze ked uz ten dlznik nie je nikomu nic dlzny, moze v banke poziadat o uver, a do urcitej doby si byt kupit spat.

A moja otazka: Staci pri takejto cinnosti mat v predmete podnikania vo vypise z OR uvedeny Faktoring a forfaiting? Alebo musi mat aj Kupa a predaj nehnutelnosti? (cize niekoho s VS alebo praxou).
A ake postihy by hrozili spolocnosti, keby vykonala tuto cinnost a nemala ju v predmete podnikania.

Dakujem
Monika Kováčová
27.02.08,19:58
ak bude byt kupovať od banky "dlžník" a ten ho následne predá, tak s.r.o. vystupuje len ako kupovateľ bytov ....

No ale pekná búda sa tu chystá...
Ozaj a čo ďalej : to sa týka otázky
Čo bude robiť s.r.o. s toľkými bytmi??? Bude ich predávať? Komu?
Ak ich bude kupovať a predávať ... tak potom ide o kúpu a predaj nehnuteľnosti a ten by mal byť v predmete činnosti...
Petra29
27.02.08,20:05
Ten byt sa chystajú predať naspäť pôvodnému majiteľovi, ktorý si na neho opäť zoberie úver!
to už sa "pekné veci vymýšľajú
Monika Kováčová
27.02.08,20:07
... no fúúúj ...

zuzule, kde si k takým podnikateľom došla? Hnala by som ich kade ľahšie...
zuzule
27.02.08,20:13
Spoločnosť odkúpi od banky pohľadavku. Preto si myslim, ze by to este mohol byt aj ten faktoring a forfaiting. A az potom, ked uz je veritelom spolocnost a nie banka, uzavrie Kupnu zmluvu s dlznikom, ale s tym, ze za neho splati vsetky jeho dalsie zavazky voci napr. zdravotnej a soc.poist., bytovemu fondu, nebankovym instituciam atd, aby ten nestastnik bol uz cisty, a dostal od
asi nejakej inej banky, uver. A kupi si ten byt spat a uz bude splacat len jeden zavazok.
Konatel si myslel, ze sa jedna stale len o pohladavky a zavazky, lenze ja tam vidim tu Kupnu zmluvu, ktorej predmetom je prevod vlastnictva bytu a preto sa mi to nezda. Lenze na druhej strane, nejedna sa o typicku cinnost realitnej kancelarie.

Vie niekto poradit?

A v pripade, ze sa sekneme, co tie postihy? Kto, aka institucia, a na zaklade coho, akeho zakona, vyjadri verdikt, ze to nesmie ta spolocnost robit? Teda, ze to nema v predmete podnikania?

Dakujem
zuzule
27.02.08,20:21
... no fúúúj ...

zuzule, kde si k takým podnikateľom došla? Hnala by som ich kade ľahšie...



Máš pravdu. Niekedy sa mi až rozum zastavuje nad tým, čo sú schopní špekulanti vymyslieť. Keď som ja rozmýšlala nad predmetom činnosti po materskej, tak ma nenapadlo nič rozumnejšie, ako to, čo som robila pred ňou. Ale možno ten dlžník nie je onič lepší než oni. Aspoň dúfam.
ego.mc
27.02.08,20:31
Ale no tak. Získajú na tom predsa všetci štyria.
Banka, s.r.o., dlžník a ... účtovník:D:D:D
zuzule
27.02.08,20:35
Ale no tak. Získajú na tom predsa všetci štyria.
Banka, s.r.o., dlžník a ... účtovník:D:D:D

Si zlaty.:)
Ale mna z toho boli hlava, a to sa to este ani neuskutocnilo.:(