edonr2
27.02.08,20:57
chcem sa spytat,ci mozem podnikat ,bez pokladne ak budem obchodovat len cez faktury ,ci musim mat reg. pokladnu ,alebo staci len tlacivo fakt a dodacie listy,Dakujem za radu
Monika Kováčová
27.02.08,20:01
obchodovať s čím? ako? kto bude kupujúci? normálny smrteľník alebo podnikateľský subjekt?
edonr2
27.02.08,20:03
obchod s ocelou,hodinky a kupujuci bude podnikatelsky subjekt a ja nakup od velkoobchodu
Monika Kováčová
27.02.08,20:05
Tak vystavíš faktúru a dodací list.
edonr2
27.02.08,20:09
To Mi je jasne ,ale nepotrebujem sa registrovat na danovom?Ja mam momentalne prerusenu zivnost a chcem s tym zacat ,preto neviem ako zacat,mam zivnost na nakup a predaj tovaru
edonr2
27.02.08,20:11
pocul som ,ze pri podnikani musi byt reg.pokladna aj ked ju ani nepouzijem,ak bude platba v hotovosti,vystavim fakturu a prijmovy pokladnicny listok,ci nie?
Monika Kováčová
27.02.08,20:12
ide to z teba ako z chlpatej deky...
najskôr sa pýtaš či musíš používať ERP, dostaneš odpoveď a nakoniec si sa chcel pýtať na úplne niečo iné...

najskôr si obnov živnosť, oznám to DÚ, vyplň prihlášku k registrácii, dostaneš DIČ (pôvodné si odovzdal?) a potom nakupuj a predávaj na faktúry.
Monika Kováčová
27.02.08,20:14
pocul som ,ze pri podnikani musi byt reg.pokladna aj ked ju ani nepouzijem,ak bude platba v hotovosti,vystavim fakturu a prijmovy pokladnicny listok,ci nie?

no ja neviem kde si to počul, ale v zákone to určite žiadnom nieje...:)

Môžem podčiarknuté použiť v téme Perličky účtovnej kancelárie???
edonr2
27.02.08,20:17
ak tam nebude moje meno kludne,a vies to urcite?robis s tym?ja mam stare dico to mi ostalo,
edonr2
27.02.08,20:18
a nevies co stoji znovu obnovit skor ako mam termin prerusenia,mne konci v juni
edonr2
27.02.08,20:22
a este sa chcem spytat,co je na tom pravda,ze ak chcem na fakturu nakupovat zo zahranicia,musim mat s.r.o
Monika Kováčová
27.02.08,20:23
a este sa chcem spytat,co je na tom pravda,ze ak chcem na fakturu nakupovat zo zahranicia,musim mat s.r.o
nič.
kde na takéto "voloviny" chodíš? :eek: Pozdravuj ;)
Petra29
27.02.08,20:24
nič.
kde na takéto voloviny chodíš? :eek:
:D:D:Dstrašne sa bavím
edonr2
27.02.08,20:26
to neni pravda?pocul som,neviem,pytam sa,ale bav sa,ale vdaka aj tak
nosina
28.02.08,18:00
chalani nemáte chybu,ale v prvom rade si idem obnoviť živnosť a tam sa spýtam,alebo na DU či kasu alebo to či to atď... však máme :D zato nič neplatíme,skús a ozvi sa čauko
danushka
28.02.08,18:47
to neni pravda?pocul som,neviem,pytam sa,ale bav sa,ale vdaka aj tak

Pozerala som si Tvoj profil,že čím sa živíš.
No Edonr2, Ty musíš byť dobrý obchodný zástupca, Ty nemáš problém a Teba asi keď vyhodia dverami, tak vojdeš oknom. Máš moje sympatie:):):).
Petra29
28.02.08,18:51
chalani nemáte chybu,ale v prvom rade si idem obnoviť živnosť a tam sa spýtam,alebo na DU či kasu alebo to či to atď... však máme :D zato nič neplatíme,skús a ozvi sa čauko
toto je tiež dobré, ermon je baba, ja som baba, len zadávateľ je chalan,
ale v rámci celého kontextu, ako sa to vyvíja, je to len klinček po hlavičke:)
edonr2
01.03.08,10:25
Dakujem za kompliment,ale nemyslim si ,ze som az taky dobry,este sa stale len ucim novym veciam,a chcem robit na seba a nie na druhych,ktory to nevedia ocenit.