martina333
27.02.08,22:22
Prosím Vás mám povinnosť registrovať sa ako platca DPH keď som za r. 2007 presiahla obrat 1,5 miliona ale všetky príjmy mám z českej republiky za služby vykonané v českej republike.
cloe
27.02.08,21:40
Prosím Vás mám povinnosť registrovať sa ako platca DPH keď som za r. 2007 presiahla obrat 1,5 miliona ale všetky príjmy mám z českej republiky za služby vykonané v českej republike.


Nie, nemáš povinnosť registrovať sa.

Viď Zákon o DPH:

Registračná povinnosť
§ 4


(1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 1 500 000 Sk,...
...


(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.