xssx
27.02.08,23:03
V JU MRP multiver. mám evidovane ceniny (kolky) vynaložené pred začatím podnikania (potrebné pre org. št. správy na dokumenty súvisiacie s vydaním ŽL).
Pri zápise do peň. denníka v prvom roku podnikania som ich zadal hneď na druhé miesto po osobnom vklade podnikateľa ako výdavok pred začatím podnikania; príznak Účet/pokladňa Záv.; Pohyb 25.
K 31.12.xx zadám ročný prevod. Overím si cez Výstup Súčty a obraty v starom roku aj v novom.
V roku xx pri mesačných Súčtoch a obratoch je hodnota cennín v položke počiatočný stav (- SUMA Sk). Pri ročnom pohľade je hodnota cennín v položke Výdaj (SUMA Sk) Obrat (-SUMA Sk) a zostatok (-SUMA Sk). Pozn. tento rok si otvorím spätne cez voľbu a def. firiem.
Zvolím si rok nový a v Súčtoch a obratoch je hodnota cennín v položke počiatočný stav opäť (- SUMA Sk).

Viete mi poradiť na akú operáciu som pred prevodom v starom roku (xx) zabudol?
lenkak
28.02.08,20:43
akú hodnotu máš v novom roku, teraz kde účtuješ.
xssx
01.03.08,11:08
-1100 Sk (vsetko vyadavky za kolky) je hodnota na Zavierkach. Hodnota je spravna. Tato hodnota uz neovplyvnuje v dalsom roku stav hodnoty pokladne. Zostatky pokladne a uctov sa preniesli do noveho roku spravne. Problem je asi v tom, ze nerozumie ako spravim zavierku v Ju MRP. Robi to pri prevode roka softvare automaticky? Alebo sa to robi rucne?
lenkak
01.03.08,19:14
Píšeš že si už uzavrel starý rok, spravil si ročný prevod v denníku. Tak už s ceninami nerobíš nič.
xssx
03.03.08,19:42
To je pravda ale pri zobrazení vystupu v pen. denniku mi stale figuruje na polozke zavierkové -1100. Zhrniem: zobrazené na výstupe (súčty a obraty) pokladne je v roku minulom aj súčasnom, stav pokladne v pen. denníku ovplyvnila položka len raz a to v roku minulom. Má to tak byť? Ešte som v MRP nikdy neučtoval nasledujúci rok, rok po prvom roku podnikania tak som trošku zmätený. S ceninami som nič nerobil ani v roku predchádzajúcom nakoľko reálne nikdy nenastal prienik medzi obdobím spotreby kolkov a obdobím trvania živnosti - mám na mysli položku v mrp ceniny a ich evidencia. Zaúčtoval som to ako prevádzkovú réžiu 25 a Analyticky - výdavky pred začatím podnikania.
lenkak
03.03.08,19:45
pokiaľ si v inom roku účtoval závierkovú operáciu tak jej zostatok sa preniesol ako počiatočný stav na uzav. operácii do ďalšieho roku. Takto by sa Ti zobrazila aj hodnota nepeňažnej operácii, odpisu.
xssx
04.03.08,19:46
Ano tak som to zauctoval a dufam, ze je to spravne... To znamena, ze aj v roku buducom budem mat tuto polozku zobrazenu? (odpoviem si sam - ano :)
evastanova
04.03.08,19:49
Nie, jednoducho ju v novom roku vymažeš.
xssx
04.03.08,19:54
Mazanie zaznamov ma este nenapadlo. Dakujem za prakticke a kozmeticke rady...
lenkak
04.03.08,19:54
+ ak by si mal nejaký pohyb aj v tomto roku.
Dalo by sa to vymazať v počiatočných hodnotách.
xssx
04.03.08,19:58
Lenze ako vymazat polozku, ktora uz v novom roku v pen. denniku zobrazena nie je?
Ano, uz to mam Funkcie/Pociatocne hodnoty - a tu sa daju robit zazraky. Super :)
lenkak
04.03.08,20:00
skús vo funkciách - Počiatočné stavy.