denisamka
28.02.08,05:58
Chcem sa spýtať, ak podnikateľ nemá počítač kúpený na podnikanie, ale len na súkromné účely, môže dať tlačiareň do nákladov? AK nie, dá sa to dajak vyriešiť, aby si ju mohol dať?

ďakujem
ZuzanaP
28.02.08,05:00
Vloží počítač do podnikania a potom si môže dať do výdavkov aj tlačiareň.
Manual
28.02.08,05:01
Chcem sa spýtať, ak podnikateľ nemá počítač kúpený na podnikanie, ale len na súkromné účely, môže dať tlačiareň do nákladov? AK nie, dá sa to dajak vyriešiť, aby si ju mohol dať?

ďakujem
Samotná tlačiareň bez PC je nefunkčná. Nech vloží PC do podnikania a môže si dávať do nákladov aj celý servis na PC.
ZuzanaP
28.02.08,05:08
Možno iba keby to bolo multifunkčné, používal by to ako kopírku, ale aj tak je lepšie vložiť PC do podnikania ....
denisamka
28.02.08,05:08
Počítač kúpil už dávnejšie. Ako by sa to mohlo dať do nákladov? Ja sa veľmi v účtovníctve nevyznám, len viem, kde sa mám pýtať. Toto chce vedieť len jedna známa.
Díky
ZuzanaP
28.02.08,05:11
PC vloží do podnikania v cene 0 a potom si môže dávať do výdavkov jeho príp. opravu, resp. zhodnotenie...
denisamka
28.02.08,05:16
Díky moc. Tak ako môj muž hovorí: Ty nemusiš toho veľa vedieť, tebe stačí vedieť len kde sa máš spýtať:)
Tita
08.03.08,21:51
Dobrý den

viete mi poradit ak pracujem v alfe - JU, a chcem vlozit darom do podnikania tlaciaren ktoru mam davno doma, ale aby som mohla davat do nakladov toner?
Pc sme sme kupili...to teda normalne bude v denniku vydavok z pokladne
a tlaciaren dam darom v O-vej hodnote ako do alfy?
Petra29
09.03.08,06:17
Dobrý den

viete mi poradit ak pracujem v alfe - JU, a chcem vlozit darom do podnikania tlaciaren ktoru mam davno doma, ale aby som mohla davat do nakladov toner?
Pc sme sme kupili...to teda normalne bude v denniku vydavok z pokladne
a tlaciaren dam darom v O-vej hodnote ako do alfy?
nerobím v alfe, ale skúsim odpovedať:
tlačiareň nedáte "darom", ale preradením z osobného používania do podnikania, vystavíte kartu drobného HM, v programe v knihe drobného HM, kde poznačíte preradenie z osob.užívania, OC v 0 hodnote, zaradíte do používania.
toner a všetky výdavky v súvislosti s tlačiarňou sú od tejto chvíle daňovými výdavkami, v členení VOZD, prev.réžia.
liba2
09.03.08,07:04
Díky moc. Tak ako môj muž hovorí: Ty nemusiš toho veľa vedieť, tebe stačí vedieť len kde sa máš spýtať:)
mimotemy
....... ja zase s obľubou hovorím, že netreba všetko vedieť, stačí keď viem kde si to môžem prečítať... (tým nemyslím poradu ale predpisy). :D
Adaka
09.03.08,08:04
chcem sa spýtať ked SZČO pracuje mimo mesta môže si do nákladou započítať ubytovanie , stravu a diety, alebo ako to je?
liba2
09.03.08,10:45
Tita
09.03.08,17:42
nerobím v alfe, ale skúsim odpovedať:
tlačiareň nedáte "darom", ale preradením z osobného používania do podnikania, vystavíte kartu drobného HM, v programe v knihe drobného HM, kde poznačíte preradenie z osob.užívania, OC v 0 hodnote, zaradíte do používania.
toner a všetky výdavky v súvislosti s tlačiarňou sú od tejto chvíle daňovými výdavkami, v členení VOZD, prev.réžia.
Dakujem
a to preradenie z osobn.uzivania do podnikania sa ma objavit aj v denniku?
ako ?
Internym dokladom?
Rozalka
09.03.08,18:07
Díky moc. Tak ako môj muž hovorí: Ty nemusiš toho veľa vedieť, tebe stačí vedieť len kde sa máš spýtať:)


mimotemy
....... ja zase s obľubou hovorím, že netreba všetko vedieť, stačí keď viem kde si to môžem prečítať... (tým nemyslím poradu ale predpisy). :D


mimotemy Stačí vedieť, kde je ten človek, ktorý vie, kde to hľadať ...
(to je o tom, aký je rozdiel medzi asistentom, docentom a profesorom: asistent vie všetko, docent vie, v ktorých knihách sa o tom píše a profesorovi stačí vedieť, kde je asistent)
Petra29
09.03.08,21:03
Dakujem
a to preradenie z osobn.uzivania do podnikania sa ma objavit aj v denniku?
ako ?
Internym dokladom?
Nie, len na karte.
Tita
11.03.08,19:22
Nie, len na karte.
V alfe som este objavila v penaznom denniku ako prijem do pokladne moznost:
osobny vklad podnikatela - hmotny

nevyuziva sa to napr. na tento ucel (hmotny vklad podnikatela ako tlaciaren)? ak to zapisem do dennika v 0-vej hodnote:)?

Zatial som vyuzivala len osobny vklad podnikatela financny...ked som potrebovala hotovost do pokladne, ale hmotny nie.
Petra29
15.03.08,12:56
Nepoznám Alfu, ale stále tvrdím, že preradenie poznač len v evidencii, na karte. Určite tam máš knihu drobného HM.