ilona
28.02.08,07:15
Pohoďáci,chcem Vás poprosiť o radu,ak ste niekto mali takýto problém.Keď vytlačím súvahu v tlačových zostavách v jedna je v poriadku a v tej,ktorá by mohla ísť na daňový úrad mám zle údaje z bezprostredne predchádzajúceho obdobie.Nechápem,prečo nie su rovnaké a kde môže byť chyba.
gasdiv
05.03.08,09:42
Ten istý problém mám aj ja, začala som Pohodu používať od 1.1.2007 , takže počiatočné stavy som si nahodila ručne a súvaha bola vyrovnaná a teraz je tam rozdiel. Vie niekto prosím poradiť? Ďakujem za odpovede dopredu . gasdiv
atka4
06.03.08,17:45
Ten istý problém mám aj ja, začala som Pohodu používať od 1.1.2007 , takže počiatočné stavy som si nahodila ručne a súvaha bola vyrovnaná a teraz je tam rozdiel. Vie niekto prosím poradiť? Ďakujem za odpovede dopredu . gasdiv
Ešte raz skontroluj,
či máš nahodené poč. stavy také, aké si zadala,
či nemáš zaokrúhlený doklad.
Neviem, či si nahadzovala cez účet 701, alebo východzie stavy alebo počiatočné stavy.
Tieto si prekontroluj, prípadne porovnaj s ú. 701-ak ho máš zaúčtovaný
great.zv
07.03.08,05:05
problémy so Súvahou mám aj ja. už si pripadám ako blbec - píšem si s hot-line, odpoveď je dookola to isté a pri kontrole účtov, účtovnej osnovy - jej riadkov, kontrole zaúčtovania program oznamuje OK a predsa...! rozdiel medzi A a P - a nie malý, nie je to zaokrúhľovanie - v predchádzajúcom období to bolo v poriadku a teraz ani to predchádzajúce nesedí..... ale ako sledujem, je nás viac..... :eek:
helas
07.03.08,11:19
Dobrý deň,
a nie je tá čiastka rovná minuloročnému hosp.výsledku?. Lebo ja som tak nemala preúčtované zo 431 na 429 alebo 428, keď som to preúčtovala, tak súvaha sadla. A potom ešte pri tlači je treba prepísať- zostaviť k 31.12., lebo tam býva väčšinou dátum tlače, a ja som si to nevšimla a nesedeli mi minuloročné zostatky. To je moja skúsenosť.
bea
07.03.08,11:29
problémy so Súvahou mám aj ja. už si pripadám ako blbec - píšem si s hot-line, odpoveď je dookola to isté a pri kontrole účtov, účtovnej osnovy - jej riadkov, kontrole zaúčtovania program oznamuje OK a predsa...! rozdiel medzi A a P - a nie malý, nie je to zaokrúhľovanie - v predchádzajúcom období to bolo v poriadku a teraz ani to predchádzajúce nesedí..... ale ako sledujem, je nás viac..... :eek:
Nemôže to byť tým, že je zmenené tlačivo a niektoré účty už nie sú, tým sa už zmenili aj riadky z minulého obdobia? Ja som musela kontrolovať a meniť stavy vo výkazoch minulého roka.
ilona
07.03.08,11:50
Rozdiel v súvahách som už poriešila,robilo mi to preto,lebo tiež som ručne nahadzovala počiatočné stavy a bol tam rozdiel .0,52 hal.Tie obrovské rozdiely v súvahách sa vyrovnali.
jenny7
18.03.08,11:21
Ahojte, chcela by som si len skontrolovať či mám správne napísané riadky v agende účtovná osnova. Jedná sa mi o účty 343 - tam mi ukazuje Druh: súvahový, aktívny riadok 54
341 a 342 Druh:súvahový, pasívny riadok 54 je to v poriadku?? nemal by tam byť riadok 110 pri tom pasívnom účte??Robím v programe Pohoda. Prosím, môže sa mi na to niekto pozrieť? Vopred ďakujem.
Kája.
18.03.08,20:09
Ja mám pri všetkých troch účtoch nastavené riadok súvahy alebo výsledovky 54a 110p.
jenny7
19.03.08,07:25
hm, no, mne tam to 110p chýba. mám aj najnovšiu aktualizáciu 8802 ,tak nechápem prečo mi to tak nedalo:(
Oprava: už to tam mám, takže to mám už v poriadku,ďakujem Kája.
Ziarowka
19.03.08,09:15
V agende Účtovníctvo/Účtovná osnova sa dá prostredníctvom kontrolnej tlačovej zostavy"kontrola riadkov výkazov" overiť,či sú k jednotlivým účtom priradené riadky výkazov podľa doporučenej definície. Uvedenú zostavu získate zvolením povelu Tlačové zostavy z ponuky Súbor resp. zvolením klávesovej skratky Ctrl + T.

V agende Účtovníctvo/Účtovná osnova si skontrolujte prostredníctvom tlačovej zostavy Obratová predvaha účty 111, 131, 349, 395, 431, 701, 702 a 710. Tieto účty by ku koncu účtovného obdobia nemali mať žiadne zostatky.

V agende Účtovníctvo/Účtovný denník skontrolujte kontrolné tlačové zostavy
: Kontrola účtov, Kontrola väzieb na zdrojové doklady, Doklady k zaúčtovaniu (predkontáca Neviem), Ručne zaúčtované doklady (predkontácia Ručne), Neúčtovné záznamy (predkontácia Bez). Predkontáciu „Bez – Doklad bez zaúčtovnia“ možno použiť iba u zadávania počiatočných stavov, u zálohovýh faktúr, neuhradených faktúr z minulých rokov a poprípade dopatku miez v agende Fakturácia/Ostatné záväzky.
Laura1
27.03.08,13:32
Prosím Vás,
kde mám v súvahe oprávky? Program mi ukazuje 16K atď -
:confused::confused:
už asi neviem rozmýšľať, prosím, pomôžte
Laura


už viem!!!! Poradila mi Vlastička - 16k znamená 16korekcia, ufff
ondrejvla
27.03.08,14:30
Prosím Vás,
kde mám v súvahe oprávky? Program mi ukazuje 16K atď -
:confused::confused:
už asi neviem rozmýšľať, prosím, pomôžte
Laura


už viem!!!! Poradila mi Vlastička - 16k znamená 16korekcia, ufff

Poradím rada aj inokedy, len sa treba ozvať a netrápiť sa zbytočne.
amarela
30.03.08,11:36
Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť, ktoré riadky v účtovnej osnove sú zmenené? Veľmi pekne ďakujem.
pohodička
30.03.08,13:03
Najlepšie urobíš ak si zoberieš Súvahu a prejdeš všetky účty, ktoré používaš. Len tak si budeš istá, že to máš dobre. Je to päť minútová záležitosť. Ja si to prechádzam stále, aj keď si tie účty už roky zadávam sama. Možno sa ti ešte ozve niekto, či to robí inak.
amarela
30.03.08,16:58
Ďakujem za radu, no nie som účtovník a tak potrebujem vedieť v účtovnej osnove, ktorý riadok má byť aktívny a ktorý pasívny a ktorý má mať aký riadok.
Eva Hodásová
31.03.08,01:32
Ja som si nahrala skúšobnú firmu na rok 2008, opísala som si riadky vo vytlačenej účtovnej osnove a potom som si prerobila účtovnú osnovu podľa týchto riadkov . Keď som to spravila, tak mi to všetko sadlo.
atka4
31.03.08,11:38
Ďakujem za radu, no nie som účtovník a tak potrebujem vedieť v účtovnej osnove, ktorý riadok má byť aktívny a ktorý pasívny a ktorý má mať aký riadok.

V základne účtovej osnove, ktorá je tam "nahodená" od Stormware máš správne zadané, kt. účet je aký.
odporúčam: vždy si účty, ktoré sú nimi uvedené ponechať ako syntetické, na nich neúčtuj, prekopíruj ich a zadaj si vlastnú analytiku. Automaticky sa Ti prekopíruje aj to, či je aktívny alebo pasívny, súvahový, výsledkový.....aj keď sú aj výnimky...ale to si trúfnu skúsenejší...

Pri súvahových účtoch napr. musíš sám upraviť riadok, vzhľadom na časové členenie, t.j. na krátkodobé alebo dlhodobé. Myslím, že v pohode sú napr. pohľadávky zaradené do riadku ako dlhodobé.
Takže odporúčam fyzicky zobrať do rúk tlačivo súvahy a podľa neho použiť riadok, ak má byť napr. pohľadávka nie dlhodobá, kt. sú v r. 42 Súvahy, tak vo svojej účtovej osnove prepíšeš riadok a zadáš 49, kde sú krátkodobé a podobne.
Chce to ale určitú znalosť účtovníctva, čo, ak nie si účtovník, môže robiť problémy. Ale je veľa samoukov, kt. to postupne zvládnu.

Keďže sa pre rok 2007 menili formuláre-Usporiadanie riadkov Výkazov, môže ti tiež pomôcť výstup z účtovníctva - Denník, Kontrola účtov. Tam v prípade, že máš niektorý účet uvedený na nesprávnom riadku, tak Ti to vypíše a naviguje, ako ho odporúčajú opraviť. Ale tiež to nemusí byť 100%-né, nakoľko program nevie rozlíšiť práve to časové hľadisko, ktoré zadá účtovník, lebo je v obraze, o čom účtuje.;) Držím palce.