szisza
28.02.08,07:35
Ahojte, mám jeden problém, o čom som ešte na porade nečítala. Chcela by som sa opýtať, v kolektívnej zmluve sa zamestnávateľ rozhodol, že pre zamestnancov poskytuje stravné lístky aj prvých desať dní PN, a aj počas dovolenky-to je v poriadku. Len neviem, či si zamestnávateľ môže dávať do nákladov tých 55% za toto obdobie, keďže vlastne v tých dňoch odpracované 4 hodiny nemali.
Ďakujem
Milan Benka
28.02.08,07:04
Ahojte, mám jeden problém, o čom som ešte na porade nečítala. Chcela by som sa opýtať, v kolektívnej zmluve sa zamestnávateľ rozhodol, že pre zamestnancov poskytuje stravné lístky aj prvých desať dní PN, a aj počas dovolenky-to je v poriadku. Len neviem, či si zamestnávateľ môže dávať do nákladov tých 55% za toto obdobie, keďže vlastne v tých dňoch odpracované 4 hodiny nemali.
Ďakujem

Daňovým výdavkom je príspevok na stravovanie zamestnancov upravený osobitným predpisom - Zákonníkom práce.

§ 152/5 Zák. práce dáva zamestnávateľovi možnosť po dohode so zamestnancami upraviť podmienky poskytovania stravovania počas prekážok v práci.

PN-ka sa považuje za dôležitú osobnú prekážku v práci na strane zamestnanca. Mám za to, že za poskytnuté stravovanie v takomto období si zamestnávateľ môže dať do nákladov 55 % hodnoty ........ Čas PN-prekážky v práci- sa posudzuje ako výkon práce §144/3.

Čas dovolenky sa takisto posudzuje ako výkon práce. A teda môžeme aplikovať ten istý postup.
szisza
28.02.08,07:16
Ďakujem a keď PN padne na sobotu a nedeľu? Na tie dni to platí tiež?
Dík
Tweety
28.02.08,07:18
Ďakujem a keď PN padne na sobotu a nedeľu? Na tie dni to platí tiež?
Dík
AK to mali byť ich pracovné dni, a nepracovali pre chorobu, tak odrátaš, ak neboli ich PD , neodrátaš.
szisza
28.02.08,07:39
Ďakujem, veľmi si mi pomohla.
megyzah
03.03.08,18:54
Ja vlastne ani neviem kde zaradit tému, lebo máme taký špecifický problém. Objednali sme si stravné lístky pre zamestnancov, zaplatili faktúru a čakali kým dostaneme stravné lístky. Ako sme neskôr zistili, tie nam poslali, ale obálka - hoci bola doporučená sa k nám nedostala. Neviem čo máme robiť. prosím, ktorí máte skúsenosti so stravenkami, to Vám stravné lístky bežne zasielajú v doporučenej pošte? Obrátili sme sa na poštu, tá zistila, že zásielka bola omylom doručená do susednej firmy, kde jedna zamestnankyňa podpisom potvrdila, že ju prebrala. Problém je, že ona tvrdí, že si hneď vtedy všimla, že zásielka nepatrí im a tak ju vrátila poštárke. K nám sa však už zásielka nedostala. Poznáme tú zamestnankyňu z tej firmy a nie je dôvod prečo jej neveriť, no bohužiaľ, nám tie lístky chýbajú.Je to také zamotané, nevieme však čo urobiť.
Paula
03.03.08,23:25
Ja vlastne ani neviem kde zaradit tému, lebo máme taký špecifický problém. Objednali sme si stravné lístky pre zamestnancov, zaplatili faktúru a čakali kým dostaneme stravné lístky. Ako sme neskôr zistili, tie nam poslali, ale obálka - hoci bola doporučená sa k nám nedostala. Neviem čo máme robiť. prosím, ktorí máte skúsenosti so stravenkami, to Vám stravné lístky bežne zasielajú v doporučenej pošte? Obrátili sme sa na poštu, tá zistila, že zásielka bola omylom doručená do susednej firmy, kde jedna zamestnankyňa podpisom potvrdila, že ju prebrala. Problém je, že ona tvrdí, že si hneď vtedy všimla, že zásielka nepatrí im a tak ju vrátila poštárke. K nám sa však už zásielka nedostala. Poznáme tú zamestnankyňu z tej firmy a nie je dôvod prečo jej neveriť, no bohužiaľ, nám tie lístky chýbajú.Je to také zamotané, nevieme však čo urobiť.


S takým niečim som sa nestretla, SL preberáme osobne. Píšeš, že dôveryhodná osoba zásielku vrátila. Ale - pri preberaní doporučenej zásielky sa prevzatie podpisom aj potvrdí. Potom pri zistení omylu bolo potrebné aj urobiť písomný záznam na "papieri " (neviem, ako sa správne nazýva ten doklad, kde sa prevzatie potvrdzuje ) u poštárky o následnom "neprevzatí z dôvodu omylu". Ak by tak bolo urobené, zodpovednosť za stratu (ťažko mi je vysloviť slovo krádež) by bola na poštárke. A potom to už riešiť cez jej nadriadených a či čo .......ak došlo ku krádeži, potom trestné oznámenie, ale predpokladám, že dôkaz o neprevzatí zásielky nie je a vinník je nepolapiteľný.
megyzah
04.03.08,13:12
S takým niečim som sa nestretla, SL preberáme osobne. Píšeš, že dôveryhodná osoba zásielku vrátila. Ale - pri preberaní doporučenej zásielky sa prevzatie podpisom aj potvrdí. Potom pri zistení omylu bolo potrebné aj urobiť písomný záznam na "papieri " (neviem, ako sa správne nazýva ten doklad, kde sa prevzatie potvrdzuje ) u poštárky o následnom "neprevzatí z dôvodu omylu". Ak by tak bolo urobené, zodpovednosť za stratu (ťažko mi je vysloviť slovo krádež) by bola na poštárke. A potom to už riešiť cez jej nadriadených a či čo .......ak došlo ku krádeži, potom trestné oznámenie, ale predpokladám, že dôkaz o neprevzatí zásielky nie je a vinník je nepolapiteľný.

No, skutočne je to špecifická situácia, žiaden písomný doklad o neprevzatí z dôvodu omylu urobený nebol. My sme dali celú vec prešetriť na pošte, takže tam nech sa s tým už potrápia, len teraz neviem kto na to doplatí viac, poštárka, či zamestnankyňa, neprajem to ani jednej, ale aj tak nechápem, kde tie lístky skončili, keď ich pošta nemá a tá firma tiež nie.
megyzah
04.03.08,13:16
A vlastne na toto som sa chcela opýtať, keďže ten zápis o neprevzatí nie je, Paula ty si napísla, že vinník je nepolapiteľný, podpis tej zamestnankyne že zásielku prebrala je bezpredmetný? Nemôžu byť voči nej vyvodené nejaké dosledky? Paula pýtam sa na rovinu, lebo to dievča je moja dobrá priateľka, ja jej verím a vidím, čo to s ňou teraz robí, je z toho úplne zúfalá, lebo podpis na prebratí zásielky je skutočne jej, ona však takú zásielku neprebrala, skôr to bude o tom, že v zhone povinností si nevšimla že možno podpisuje niečo čo neprebrala.
Barbara
05.03.08,12:20
, podpis tej zamestnankyne že zásielku prebrala je bezpredmetný? Nemôžu byť voči nej vyvodené nejaké dosledky? Paula pýtam sa na rovinu, lebo to dievča je moja dobrá priateľka, ja jej verím a vidím, čo to s ňou teraz robí, je z toho úplne zúfalá, lebo podpis na prebratí zásielky je skutočne jej, ona však takú zásielku neprebrala, skôr to bude o tom, že v zhone povinností si nevšimla že možno podpisuje niečo čo neprebrala.


to len tak v duchu rozmýšľam, keby som ja bola niečo prebrala , podpisom potvrdila a zistím, že to mne nepatrí, tak rozhodne by som to vrátila na poštu, alelllleeee proti podpisu.
len jedna otázočka, keď tá tvoja dobrá kamoška zistila, že to im nepatrí a hádam na tej obálke bola adresa vašej firmy, tak prečo tú obálku nedala Vám. nič v zlom, lentak logicky rozmýšľam.
a veru že budú voči nej vyvodené dôsledky, nakoľko jej meno figuruje, že tú obálku prevzala a lístky nikde. a o tom nie je nič podchytené, že by to bola vrátila.
ale nejak si protirečíš,píšeš, že podpis je jej, aleže ona zásielku neprebrala, no neviem ale mám z toho nemdobrý pocit. a veru to smrdí :cool: a to nie je výhovorka, že v tom zhone si to nevšimla, čo podpisuje, lebo hádam je aj nejaká tá zodpovednosť a skontrolujem, či som prevzala to, čo som podpísala, lentak sa pýtam tak by podpísala aj to, že si zobrala úver???? a si to nevšimne:rolleyes: blbosť, niekde ten pes bude zakopaný a tie lístky má niekto , ja netvrdím, že ich má tvoja kamoška, ale nech sa uskotoční konfrontácia s tou osobou, ktorej tá tvoja kamoška tie lístky odovzdala.

doplním ešte a keď to vrátila poštárke tak hádam poštárka by jej meno vyškrtla, že to vrátila. či nemdobre rozmýšľam????:rolleyes: