Olga H.
28.02.08,09:41
Dobrý den, prosím je o ujištění, že si to myslím správně:
Zaměstnanec měl v roce 2007 pouze příjmy ze závislé činnosti, pouze v ČR, trvalé bydliště a rodinu má na Slovensku. Předpokldám správně, že je tedy poplatníkem s neomezenou daňovou povinností v SR a může si uplatnit nezdanitelnou část základu daně ve výši 95.616?
Zmátlo mě, že při vyplňování DP typ A od firmy KROS mi zaškrtne na 1. straně automaticky, je je Daňovníkem s obmezenou daňovou povinností. Možná mi to zaškrtne když zadám datum narození.

Děkuji :)
Marína
28.02.08,09:58
Dobrý den, prosím je o ujištění, že si to myslím správně:
Zaměstnanec měl v roce 2007 pouze příjmy ze závislé činnosti, pouze v ČR, trvalé bydliště a rodinu má na Slovensku. Předpokldám správně, že je tedy poplatníkem s neomezenou daňovou povinností v SR a může si uplatnit nezdanitelnou část základu daně ve výši 95.616?
Zmátlo mě, že při vyplňování DP typ A od firmy KROS mi zaškrtne na 1. straně automaticky, je je Daňovníkem s obmezenou daňovou povinností. Možná mi to zaškrtne když zadám datum narození.

Děkuji :)
Vypracovala som príspevok o určení, v ktorom štáte sa daňovník považuje za rezidenta. Zaujímavé, že ho zatiaľ nik v toto období nepotreboval. Asi je toho veľa na čítanie.;) Pozri si:
http://www.porada.sk/t73607-rezident_urcenie-podla-kriterii.html

Áno, ak v DP zadáš dátum narodenia(ten sa zadáva len u tých daňovníkov, ktorý nemajú trvalý pobyt v SR), automaticky ho určí ako daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou.
Olga H.
28.02.08,11:06
Děkuji za link, doufám, že tomu rozumím dobře - když má trvalé bydliště a rodinu v SR, je rezidentem SR a tím pádem daňovníkem s neomezenou daňovou povinností a může si uplatnit v SR ten nezdanitelný základ.

A tento v ČR splňuje podmínku 90% příjmů v ČR , takže i když není rezidentem ČR tak si může klidně uplatnit bonus na dítě v ČR i v SR protože tam je zase rezidentem.
Už mám z toho hlavu v pejru a to ještě není ani konec února :rolleyes:. Přeju všem pevné nervy s RZD, DP a vůbec vším co nám tyhle měsíce přináší :)