martae
28.02.08,08:46
Prosím o radu pri predaji bytu. Pred 5 rokmi sme kúpili byt od člena bytového družstva. Pred 2,5 rokmi boli byty predávané do osobného vlastníctva a tak sme byt opakovane kúpili od BD. Teraz ten byt chceme predať. môžem si odpočítať od predajnej ceny a cenu, ktorú som za byt platila bývalému členovi družstva? A druhá otázka. Ako sa dokladuje trvalý pobyt, ak na zmluve v katastri pri predaji bytu je uvedená adresa bytu ako náš trvalý pobyt, aj keď sme tam trvalý pobyt nahlásený nemali?
Johanka
28.02.08,09:35
Prosím o radu pri predaji bytu. Pred 5 rokmi sme kúpili byt od člena bytového družstva. Pred 2,5 rokmi boli byty predávané do osobného vlastníctva a tak sme byt opakovane kúpili od BD. Teraz ten byt chceme predať. môžem si odpočítať od predajnej ceny a cenu, ktorú som za byt platila bývalému členovi družstva? A druhá otázka. Ako sa dokladuje trvalý pobyt, ak na zmluve v katastri pri predaji bytu je uvedená adresa bytu ako náš trvalý pobyt, aj keď sme tam trvalý pobyt nahlásený nemali?
V prvom kroku - pred 5-timi rokmi, ste nekúpili byt, ale členské práva ...
Pred 2.5 rokmi ste nadobudli vlatníctvo k nehnuteľnosti - kúpili ste byt. Do výdavkov si môžete dať sumu, za ktoré se byt kúpili od bytového družstva a preukázateľné výdavky na rekonštrukcie , opravy,...
Trvalý pobyt si DÚ pomerne ľahlo preverí na evidencii obyvateľstva ;), nespoliehala by som sa na to, že na LV alebo na zmluve sú uvedené nesprávne údaje ....
martae
28.02.08,11:32
Ďakujem.