jozko1975
28.02.08,09:04
Dobry den,

Viem ze v tomto pripade netreba viest uctovnictvo iba evidovat prijmy lenze neviem sa dopatrat v akej forme, v zakone je ze v casovom slede a podobne veci ale ako to ma vlastne vyzerat to netusim.
Mozem to napr. evidovat v excely ? a ake polozky tam vlastne uvadzat .. myslim okrem sumy.
KvetkaK
28.02.08,08:07
Môže to byť aj tabuľka v exceli, kde si zapíšeš dátum, sumu, od koho a číslo dokladu, napr.faktúry.
ZuzanaP
28.02.08,08:42
Vytvorila som si pre "paušalistov" nasledovnú tabulku. Vypíšem údaje, vytlačím a založím. Snáď niekomu poslúži ako vzor...:)
bendo
28.02.08,08:47
To je pre tých "12-faktúrových"? :D
ZuzanaP
28.02.08,08:53
To je pre tých "12-faktúrových"? :D

no väčšinou sú to takí,......:D kolonky si môžete samozrejme doplniť, odstrániť podľa potreby:)
jozko1975
28.02.08,09:01
Poslal som tu este jednu otazku ohladom toho ze mam prijmy sekom z USA v USD (zatial nikto neodpovedal) a neviem aku sumu do tej tabulky napisat.
Ci tam napisat to co mi realne banka pripisala na ucet po preplateni toho seku (teda moj realny prijem), alebo tam pouzivat konverzny kurz NBS pre den kedy bol sek vystaveny alebo dokonca pouzit konverzny kurz pre den, na ktory je vystavena moja faktura. Som z toho totalne mimo.
KvetkaK
28.02.08,09:32
Poslal som tu este jednu otazku ohladom toho ze mam prijmy sekom z USA v USD (zatial nikto neodpovedal) a neviem aku sumu do tej tabulky napisat.
Ci tam napisat to co mi realne banka pripisala na ucet po preplateni toho seku (teda moj realny prijem), alebo tam pouzivat konverzny kurz NBS pre den kedy bol sek vystaveny alebo dokonca pouzit konverzny kurz pre den, na ktory je vystavena moja faktura. Som z toho totalne mimo.
Ja by som to prepočítala kurzom, kedy si prijal peniaze na účet kurzom NBS. Ale budem rada, keď sa vyjadria aj ostatní. ;)