lover
28.02.08,09:47
Ahojte,

idem odkupit pozemok, ktory je v zahradkarskej oblasti, avsak zaujima ma nasledovne:
1. ako postupovat, ked predavajuci odpredava kus zo svojho pozemku(ma chatu s pozemkom a kus pozemku chce odpredat):
2. Kto vymera pozemok, ktory predavajuci predava? (treba cloveka z katastra? Geodeta? resp. ako postupovat?)
3. Kto zakresli vymer do katastralnej mapy?
4. Ake povinnosti ma predavajuci, ake kupujuci?
5. Nemate niekto nejaky navrh kupno-predajnej zmluvy, pri ktorej by som mal istotu, ze prejde katastrom?
6. Ako je to s platbou za pozemok?? (plati sa pri podpise kupno-predajnej zmluvy, alebo az pri prichode listu vlastnictva(s tym ale urcite nebude suhlasit predavajuci)
7. Resp. co a ako treba a ako to vlastne zrealizovat?
8. Kto by to mal riesit?(vymer, zmluvu atd.) Predavajuci resp. kupujuci??
9. Je mozne na takom mieste stavat chatu?

Dakujem
lover
29.02.08,22:00
Prosim, viete mi niekto poradit? Dakujem!!!
wagner
01.03.08,08:01
Čo sa týka výmery pozemku, ktorý ideš kupovať, tak presne zameria iba geodet, pretože podľa toho čo popisuješ, vznikne úplne nová parcela. Tento GP musíš priložiť ku kúpnej zmluve na zápis do KN. Na základe tohto GP zakreslí kataster nový skutkový stav do katastrálenj mapy. Toto je v Tvojom prípade prvý krok - ale otázka bude, či si to zaplatíš Ty hneď, ale ten GP zaplatíš v kupnej cene. Až potom môžeš robiť kúpnopredajnú zmluvu. Platba a ostatné náležitosti závisia od dohody.
lover
03.03.08,10:07
Wagner: Dakujem!!!

Volal som geodetovi na zaklade tvojho prispevku. Ten mi popisal ten isty postup t.z. vymera a zakresli mapu do KN a po doruceni tejto mapy uz mozme spracovat kupnopredajnu zmluvu...

Geodet tvrdil, ze cena za tento ukon je 6000,-SKK. Viete mi povedat, ci je tato suma dobra, alebo skusim pohladat inde?

Neviete nahodou niekto, ako dlho trva ukon zakreslenia a zaevidovania 'noveho' pozemku do KN?? (aby som mal predstavu, kedy budeme moct realizovat samotny obchod...)

DAKUJEM!!!
lover
03.03.08,10:26
Ked sme uz pritom, nema niekto z Vas nahodou vzor kupno-predajnej zmluvy na pozemok(zahradu)??? Rad by som sa vyhol tomu, aby mi KN zmluvu vratil z dovodu, ze tato nebude obsahovat vsetky potrebne nalezitosti...

DAKUJEM!!!
wagner
03.03.08,12:52
Tá cena podľa mojich vlastných skúseností je cena priemerná. Približne tak sa pohybuje cena za GP ale záleží od lokality. Kataster to zapíše podľa poradia, ak to chceš urýchliť, tak si musíš priplatiť. Na KN majú zverejnený cenník, informáciu by mali podať aj telefonicky.
lover
10.03.08,06:53
Ahojte,

geodet nam vcera vytycil hranice pozemku a do konca tyzdna by mal mat spracovany geometricky plan, takze s predavajucim sa mozme 'vrhnut' do zrealizovania obchodu.

Ako riesit platbu v takomto pripade? Plati sa ihned pri podpise zmluvy? Alebo az po nadobudnuti listu vlastnictva od katastra, co vsak moze byt dost dlha doba(pokial sa nejedna o urychleny vklad)?

Dakujem!!!
lover
12.03.08,07:39
Ahojte,

tento piatok idem spolu s predavajucim na matriku, kde si nechame potvrdit kupno-predajnu zmluvu. Avsak ako som pisal v predoslom prispevku, viete mi poradit ako realizovat platbu za pozemok(jedna sa o cenu cca. 100tisic).
Je nutne sa obavat platby v hotovosti, kedze list vlastnictva nadobudnem az po urcitej(nie najkratsej) dobe?

Dakujem!!!
svedia
13.08.08,15:43
Ahojte,

geodet nam vcera vytycil hranice pozemku a do konca tyzdna by mal mat spracovany geometricky plan, takze s predavajucim sa mozme 'vrhnut' do zrealizovania obchodu.

Ako riesit platbu v takomto pripade? Plati sa ihned pri podpise zmluvy? Alebo az po nadobudnuti listu vlastnictva od katastra, co vsak moze byt dost dlha doba(pokial sa nejedna o urychleny vklad)?

Dakujem!!!


Prosím poradte ako postupovať.. polovicu? peňazí?