vlasta28
28.02.08,09:57
Ahojte. Prosím Vás ako sa účtujú zásoby v JÚ na konci roka,keď sa nevedie sklad len sa urobí inventúra? Ďakujem.
Manual
28.02.08,09:20
Ahojte. Prosím Vás ako sa účtujú zásoby v JÚ na konci roka,keď sa nevedie sklad len sa urobí inventúra? Ďakujem.
Ak nevedieš sklad, tak stav zásob na základe inventúry v JU musíš uviesť vo Výkaze o majetku a záväzkoch. Ak to robíš cez najaký SW, tak musíš prijať na sklad aj keď jednou sumou stav zásob, aby ti to program potiahol do Výkazu.
vlasta28
28.02.08,10:44
Ďakujem za odpoveď. Takže sa to vlastne neúčtuje,len sa to na základe tej inventúry uvedie vo výkaze. Dúfam,že som to dobre pochopila. Ešte raz ďakujem.
ola
21.01.09,10:25
V prílohe prikladám dva formuláre na vykonanie inventúry zásob.
Prvý formulár sa dá vytlačiť a ručne vyplniť jednotlivé položky.
Druhý formulár je prispôsobený na vyplnenie priamo v počítači so vzorcami.

Tabuľky sú vytvorené v exceli. Súbory otvoriť "iba na čítanie" a uložiť do počítača, prípadne vytlačiť :)
junes
22.01.09,20:37
ola,
prosim, uz som nasla niekolko protichodnych prispevkov za posledny tyzden - tyka sa to nepredanych skladovych zasob -tovar, ktory ja v JU uctujem hned do VOZD . Otazka je, ci na konci roka pri inventarizacii mam zostatok na sklade odpocitat z VOZD, teda upravit penazny dennik podla zostatku na sklade, alebo sa odvolat na princip JU - dat to ako VOZD pri vzniku vydavku a uz to pri zavierkovych operaciach neupravovat a zostatok na sklade uviest len v MaZ?
Rozalka
22.01.09,20:40
Zita5
22.01.09,20:46
ola,
prosim, uz som nasla niekolko protichodnych prispevkov za posledny tyzden - tyka sa to nepredanych skladovych zasob -tovar, ktory ja v JU uctujem hned do VOZD . Otazka je, ci na konci roka pri inventarizacii mam zostatok na sklade odpocitat z VOZD, teda upravit penazny dennik podla zostatku na sklade, alebo sa odvolat na princip JU - dat to ako VOZD pri vzniku vydavku a uz to pri zavierkovych operaciach neupravovat a zostatok na sklade uviest len v MaZ?

Nakúpite v priebehu roka tovar , ktorý evidujete v Knihe zásob . Nákup - je príjem , predaj - je výdaj .
Samozrejme v priebehu roka účtujete v penden o VOZD - tovar , pri úhrade fa.

Rozdiel medzi príjmom a výdajom .........je konečný zostatok tovaru k 31.12.2008, ktorý prejde inventarizáciou a tento stav uvediete vo Výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2008 .

V peňažnom denníku nič neodpočítavate ani neupravujete . Zostatok uvediete len v Vo MaZ.
kakoska
23.01.09,07:42
Mam prvý krát klienta (od októbra), ktorému vediem sklad, nakupeje na faktúru rôzne druhy tovarov (aj z EÚ), je platca DPH. Mam ALFU od firmy Kros, a.s.

Často sa stane. že tovar používa aj na na vlastnú spotrebu (a tak),
takze mám velké prebytky na sklade.
Zaujíma ma ako je to ked zaúčtujem prebytok na sklade,
potom musim ponížiť aj v peňažnom denníku výdaj za tovar (zdaniteľný výdaj), a tiež odpočítateľnú DPH. Alebo to účtujem úplne blbo?
K 31. 12. 2008 by som mala mat sklad prázdny ( predal všetko).

Ďakujem
Lucinka23
23.01.09,17:22
Mam prvý krát klienta (od októbra), ktorému vediem sklad, nakupeje na faktúru rôzne druhy tovarov (aj z EÚ), je platca DPH. Mam ALFU od firmy Kros, a.s.

Často sa stane. že tovar používa aj na na vlastnú spotrebu (a tak),
takze mám velké prebytky na sklade.
Zaujíma ma ako je to ked zaúčtujem prebytok na sklade,
potom musim ponížiť aj v peňažnom denníku výdaj za tovar (zdaniteľný výdaj), a tiež odpočítateľnú DPH. Alebo to účtujem úplne blbo?
K 31. 12. 2008 by som mala mat sklad prázdny ( predal všetko).

Ďakujem


V rámci uzávierkových operácií by si mala ponížiť položku vo VOZD (asi v časti tovar, či materiál) ponížiť (zaúčtovať mínusom) a tiež ponížiť aj odpočítanú DPH. A zaúčtovať to všetko celou sumou do osobnej spotreby.
Ale ako sa potom zúčtováva tá DPH mi nie je jasné, nakoľko som len teraz začala účtovať DPH. Ale myslím si, že v priznaní za I.štvrťrok 2009 ju budeš musieť uhradiť, alebo ma napadá, že či podať dodatočné daňové priznanie. V tej DPH ti fakt neviem poradiť, skús hodiť sa poinformovať u niekoho skúsenejšieho.
marta bodonova
03.03.09,10:22
Potebovala by som poradiť:
Od 01/03/2009 som platcom DPH, na sklade mám tovar za 300 000 Sk, zhruba 10 000 € z roku 2004, bol nekúpený do roku 2004, niečo som už predala, ale teraz keď som platcom DPH tak musím k tej sume prirátať 19 % DPH aj ked budem predávať tovar neplatcovi DPH - súkromnej osobe?
Ďakujem
ego.mc
03.03.09,10:25
Ako plátca DPH musíte predávať s DPH.;)
Polly404
14.09.09,08:42
Prosím Vás, ak SZČO predáva sro svoje zásoby, tak alkohol môže predať len celé fľaše. Čo s tým alkoholom v otvorených fľašiach? Tiež ho treba vymínusovať cez VOZD. A čo s tovarom, ktorý je po záruke? Tiež mínusom VOZD?
Polly404
16.09.09,08:07
Prosím, nikto mi neporadí?