eva133
28.02.08,10:17
Dobrý deň všetkým.
Prosím Vás, bol niekto na operácii s nešťastnými 8čkami (zubami múdrosti)?
Mňa to čaká v apríli:(, mám byť operovaná v celkovej narkóze. Čakám len to najhoršie - čo sa týka bolesti:mee:. Aké máte skúsenosti?
ďakujem
BXLmiami
06.03.08,20:04
Prvý den je zlý ale dostaneš lieky proti bolesti,snaž sa ho prespať a opakuj si magickú vetu=zajtra to bude lepšie.Na operáciu sa môžeš pripraviť,daj si Arnica 9 CH 5 granulí večer pred a potom si rozpusti 15 granulí Arniky vo vode a chlipkaj to celý den.Zmierni bolesť a urýchli hojenie.Držím prsty.
bea
07.03.08,09:47
Synovi operovali postupne 2 zuby múdrosti, bolo to vraj veľmi zlé, nechcem strašiť. Možno u Teba nie sú tie zuby až tak zle položené. On ich mal vyrastené vodorovne pri vedľajšom zube a museli mu niečo aj sekať. Čo to bolo už veru neviem... Ale dôležité je predtým začať užívať antibiotiká, aby nenastal zápal. Skús sa na to pred operáciou opýtať zubára.
Martin Mocko
07.03.08,10:05
Dobrý deň všetkým.
Prosím Vás, bol niekto na operácii s nešťastnými 8čkami (zubami múdrosti)?
Mňa to čaká v apríli:(, mám byť operovaná v celkovej narkóze. Čakám len to najhoršie - čo sa týka bolesti:mee:. Aké máte skúsenosti?
ďakujem

Jáj...len tie najlepšie skúsenosti. Ak to bude naozaj v celkovej narkóze, bude to určite riadna pecka. Mne to robili iba v lokálnej v BA vo Fakultnej nemocnici na Miczkieviczovej... Teda mám už 2ks vonku a dva ešte v ústach.
1zub keď robili, tak som prežil úplne muky, 2dni som jedol a pil iba a len kamilkovy caj...
Pri druhom som bol uz rozumnejsi a hned po operacii som zacal do seba napchavat Valetol a Ibuprofen. Bolest ustupila a najedol som sa hned vecer po operacii. Bohuzial vtedy sa mi potrhalo zosivanie a rana bolela 3x tak dlho, ako prvý krát.

Presne ako Bea hovorí..robí sa do sekaním do dasna..ale to si asi pocut nechcela... Mne trval zakrok cca 30-45min.
Bionda
07.03.08,10:07
Vynikajúca je aj šalvia na vyplachovanie a zdá sa mi dokonca aj účinnejšia ako harmančekový odvar.
Marika77
07.03.08,10:27
Mne už vyberali 3 zuby múdrosti - v lokálnej anestéze. Pekne ma pozašívali - nemôžem sa sťažovať. Hneď po zákroku som nabehla na Ibuprofen - ten nikdy nesklame. A samozrejme vyplachovanie harmančekom.
Nebolo to až také hrozné - netreba sa zbytočne stresovať a plašiť.
Všetko sa dá zvládnuť a s dobrými analgetikami akýkoľvek lekársky zásah.
beba13
07.03.08,13:17
Aj mne vybrala moja zubárka jednu osmičku, ale ani som nezbadala kedy išiel veľmi ľahko len ako keby ho vylupla.
Martin Mocko
07.03.08,13:21
Aj mne vybrala moja zubárka jednu osmičku, ale ani som nezbadala kedy išiel veľmi ľahko len ako keby ho vylupla.

Keď je zub nad ďasnom..je to ľahké. Tam netreba "mäsiarčinu"... Ibaže moje boli v ďasne. Ani by nevyšli, pretože rástli 7čkám do koreňov. Podľa lekárky mám malé ústa na toľko zubov :eek:..neviem.
Takže normálne..veľký ujo doktor..zopár injekcií..a potom klasika kladivko a dlátko..
Gabika83
07.03.08,13:30
No mne zuby múdrosti vyberali postupne, ani ma neuspal, ani nič. A možno pre to, že mi z toho nerobili takú vedu, tak to ani tak nebolelo :-) netreba sa báť.
m.hladka
07.03.08,13:30
Presne pred rokom vyberali mojej dcére (16 r.) všetky štyri osmičky, ktoré bolo vidieť len na rontgene. Bolo to lokálne umŕtvenie, a potom veľké opuchy a dokonca aj modriny, ktoré sme liečili ľadovým obkladom. Ja osobne som dcéru obdivovala. Ale tvrdí, že bolesti ktoré mala predtým, by už nechcela mať, šla by na zákrok znova.
Teraz ju tak akurát bolia stehy, keď má byť zlé počasie. Takže máme doma rosničku.
Martin Mocko
07.03.08,13:34
No mne zuby múdrosti vyberali postupne, ani ma neuspal, ani nič. A možno pre to, že mi z toho nerobili takú vedu, tak to ani tak nebolelo :-) netreba sa báť.

Tak..ved vravim. Zakrok je zavisly od toho, ci je zuby vidiet, alebo nie. Moje mobli viditelne tiez iba na roentgene. A robili to kladivkom a dlatkom... nie kliestami.
lepka
18.03.08,00:50
Prosím napíš mi po tej operácii aké to bolo môjho syna to tak isto čaká,lebo má vraj veľké zuby na malú sánku,tie zuby mu už teraz nejdú dobre museli mu ďasno nastrihávať aby vyšli,tak budem veľmi rada keď mi dáš vedieť aby sme sa vedeli zariadiť či dať operovať v celkovej anestéze,alebo v lokálnom umŕtvení.Ďakujem
majonka
20.03.08,13:11
To je desné, mňa to čaká a asi nepôjdem, brrrrr. Ale je ich vidieť tiež len na rontgene. Tak sa už teraz veľmi teším .-( Moja zubárka ma strašne tlačí do toho, aby som si ich dala vyoperovať a povedala mi, že ak tam pôjdem, tak si musím zobrať aj dva dni voľna. Je to nutné??? To bude až také zlé?
petmar
20.03.08,14:55
Nechápem prečo okolo toho mudrovať.Veď nedať si to vybrať znamená oveľa horšie a dlho trvajúce bolesti-problémy-klomplikácie, v minulých storočiach možno i smrť... Je to chviľa, a zahojí sa to, život ide ďalej. Tiež som na tom bol a zrejme bude treba ešte s druhou stranou, no nemám bobky.
revue
21.03.08,19:52
Dobrý deň všetkým.
Prosím Vás, bol niekto na operácii s nešťastnými 8čkami (zubami múdrosti)?
Mňa to čaká v apríli:(, mám byť operovaná v celkovej narkóze. Čakám len to najhoršie - čo sa týka bolesti:mee:. Aké máte skúsenosti?
ďakujem


Mne spodné osmičky nemali kde vyrásť, tak mi museli rezať ďasná, užívala som zakaždým antibiotoká a pri druhej osmičke som nemohla tri týždne otvoriť ústa a jesť normálnu stravu, tak som len pila polievky a to som kojila 2-mesačné dieťa. Potom som skoro išla na rehabilitáciu lebo som mala stuhnuté sánky a nemohla som vôbec otvoriť ústa. Naštastie je to už 12 rokov. Je mi ťa ľúto.
eva133
02.05.08,13:19
Takže už to mám za sebou. Dopadlo to dobre, bez komlikácií.
Pred operáciou si ale vopred zistite, či máte schválenú hospitalizáciu u zdravotnej poisťovne.
Asi týždeň som jedla len kaše, no keď mi vybrali stehy nabehla som na normálnu stravu.
Netreba sa báť.
belanka
04.05.08,11:31
Mne jednu osmičku trhali,ale 2 týždne som bola mimo.Ohromné bolesti,opuch.Mala som tam potom riadny kráter.Horšie ako pôrod.
miskat
16.02.09,18:35
Ahojte, ja som bola v Martinskej fakultnej nemocnici, mala som lokalnu anestezu - zub mudrosti som mala vo vodorovnej polohe, sekali mi dasno a potom zub vybrali, ked prestala ucinkovat injekcia zacala sa poriadna sranda, uz sest dni ubehlo, som nevyspata, stale nemozem poriadne jest, tabletky moc nezaberaju a uz som zufala, vela stastia vsetkym
pasuliatko
16.02.09,19:00
ja našťastie 8čky mať nikdy nebudem čiže nemam problem s tym, držím palce nech to dobre dopadne ;)
Pachole
16.02.09,19:36
Osmičky mi lezly celkem bolestivě, pár dní jsem pořádně neotevřela pusu. Mám na ně málo místa, takže se mi posunuly všechny zuby, doposud krásně seřazené a srovnané. Už to není, co bývalo, ach jo...

Takže jestli tvoje zubařka došla k názoru, že bude dobré dát zuby pryč, jdi do toho.

Na bolest zubů se mi úžasně osvědčil esenciální olej z levandule. Je hojivá, může koncentrovaná do živé rány. Navíc je úžasně protibolestivá.
Zkušenost jsem s ní udělala při vypadkých plombách ze spodních šestek. Po plombách zbyly slušné krátery a zubařka měla objednací dobu měsíc, mezitím zuby začaly řádně bolet. Nepomáhaly ani dva ibuprofeny 400 naráz. Tehdy jsem zkusila kapku levadule do každého zubu, už se mi od bolesti přerovnávaly i jedničky. A lup - za deset minut byl klid. Zopakovala jsem to druhý den a byl klid definitivně.
Zubařka si myslela, že jsem bolestí musela lézt po zdi, protože na každém zubu prý 3 nervy uhnily. No, nevím, levandule na to stačila.... Ovšem pak jsem ji nemusela cítit půl roku na kilometr daleko....
eviketa
27.10.09,07:51
ppp.sro
14.02.10,09:06
Dobrí deň.
Prosím Vás bol som pred 4 dňami na operačnom zákroku zadnej spodnej osmičky.Môj problém je že vôbec si necítim predné zuby a spodnú peru až po bradu.Necítim chlad ani teplo.Zákrok bol prevedení lokálnym umrtvením ale zub sa nachádzal v tesnej blískosti nervu.Bojím sa či nahodou nebol poškodený nerv alebo je to normálne??Stretol sa niekto s podobným problémom??ďakujem za odpovede a radu.
miramax1
14.02.10,22:30
Dobrí deň.
Prosím Vás bol som pred 4 dňami na operačnom zákroku zadnej spodnej osmičky.Môj problém je že vôbec si necítim predné zuby a spodnú peru až po bradu.Necítim chlad ani teplo.Zákrok bol prevedení lokálnym umrtvením ale zub sa nachádzal v tesnej blískosti nervu.Bojím sa či nahodou nebol poškodený nerv alebo je to normálne??Stretol sa niekto s podobným problémom??ďakujem za odpovede a radu.
Choď k zubárovi, len on môže vyriešiť tvoj problém.
ppp.sro
16.02.10,09:04
Choď k zubárovi, len on môže vyriešiť tvoj problém.

ďakujem za odpoveď a u zubára som bol no povedal že je to normálne a mám čakať.Mne sa to moc normálne nezdá tak ak mal niekto niečo podobné rad uvítam nejaké rady.Ešte raz ďakujem.:):)
Gabika179
24.02.10,19:25
Chcela som sa opytat kde sa zakrok vykonava v celkovej narkoze, pretoze ja ich este nemam vyrastene a na odporucanie zubara ich potrebujem dat vytrhnut. Zatial mi ponukli iba lokalnu a ze celkovu by mi nehradila poistovna.
Dakujem za odpoved.
Laco-monter
24.02.10,19:39
Dobrí deň.
Prosím Vás bol som pred 4 dňami na operačnom zákroku zadnej spodnej osmičky.Môj problém je že vôbec si necítim predné zuby a spodnú peru až po bradu.Necítim chlad ani teplo.Zákrok bol prevedení lokálnym umrtvením ale zub sa nachádzal v tesnej blískosti nervu.Bojím sa či nahodou nebol poškodený nerv alebo je to normálne??Stretol sa niekto s podobným problémom??ďakujem za odpovede a radu.


Ja som sa stretol z podobným problémom.

Mal som tzv.fantómove bolesti celej hornej čeľuste .
Hlavne po cestovaní vlakom,keď som sa vykláňal z okna.
Prievan urobí svoje...
Tak som prišiel o zub č.14 a potom to išlo zaradom.
15, a 16 von , 17 zostali len korene.Potom aj tie išli von.
24 mám tiež von.
18 a 28 sa nikdy neprerezali.
Zato 38 a 48 mi narástli v pohode.
46 šiel von,kvoli zanedbanému kazu.
Teda do 38 roku veku som prišiel o 6 zubov.
Aj tak som na tom lepšie oproti mojmu otcovi,tomu v mojom veku zostalo celkom 6 zubov.(!)
Teda chráňte si každý zub.
gigi24
26.02.10,21:34
Dobrý deň všetkým.
Prosím Vás, bol niekto na operácii s nešťastnými 8čkami (zubami múdrosti)?
Mňa to čaká v apríli:(, mám byť operovaná v celkovej narkóze. Čakám len to najhoršie - čo sa týka bolesti:mee:. Aké máte skúsenosti?
ďakujem

a musia ti ich rozhodne vytrhnut, ze mas problemy, alebo ti to lekar len odporucil, ze v buducnosti budu mozno robit problemy, lebo jeden moj kolega si ich dal len preto vytrhnut, co povazujem za hlupost...lekari si nahanaju ksefty...
ppp.sro
28.02.10,09:46
Chcela som sa opytat kde sa zakrok vykonava v celkovej narkoze, pretoze ja ich este nemam vyrastene a na odporucanie zubara ich potrebujem dat vytrhnut. Zatial mi ponukli iba lokalnu a ze celkovu by mi nehradila poistovna.
Dakujem za odpoved.

Gabika čo viem robia to v martine, trenčíne a v blave a nemusíš sa báť lokálnej narkozi ja som ju mal a tiež som sa bál a môžem povedať že som nič necítil.:):)
amnesiz
30.11.10,13:58
ahojte,mne trhali zub mudrosti v lokalnej anesteze pred 5 dnami s tym ze bol neprerezany a boli aj stehy..zakrok nebolel ale potom som niekolko dni nemohla jest kedze to bolelo ale analgetika pomahali,potom vsak zacali aj opuchy,teploty,modriny,musela som zajst po ATB ktore nepomahaju,pomohli akurat pri zmenseni opuchu a znizeni teploty, stale boli a i 5 dni po operacke si necitim spodnu peru a bradu neviem ci mi poskodili nerv ale bola by som rada kedby som bola coskoro fit:(drzim palce snad nedopadnete ako ja
Linda 22
11.12.10,18:11
mam zub mudrosti osmicku pred rokom to zacalo vtedy ma posla zubarka k zubnemu chirurgovi ale nesla som mali mi to troska uvolnit troska cize zarezat netreba ho trhat povedala ze len to ale aj tak sa bojim som si vyplachovala proste aby ustupili bolesti sice ma to bolelo ale preslo to a teras to zase zacalo po roku zacalo mam to obalene ten zub vlastne v dasne ale len to treba troska uvoolnit narezat mi povedala ale bojim sa ist zubnemu chirurgovi viem co by ma tam asi cakalo a ked som nesla to uz zevraj zacne sa opakovat po roku teras to zacalo :-((
Linda 22
11.12.10,18:15
mam zub mudrosti osmicku pred rokom to zacalo vtedy ma posla zubarka k zubnemu chirurgovi ale nesla som mali mi to troska uvolnit to dasno nepovedala ze trhat netreba len nastrihat to dasno uvolnit radsej som si vyplachovala proste aby ustupili bolesti sice ma to bolelo ale preslo mam to obalene vlastne v dasne ale len to ale bojim sa ist zubnemu chirurgovi viem co by ma tam asi cakalo radsej si budem vyplachovat a davam si na to spreje co su na zapalene dasna
BXLmiami
11.12.10,18:46
Škoda že tu nie je smajlík čo si klope na čelo.Ten zub potrebuje isť von z dasna,on neprestane.
amnesiz
11.12.10,21:09
Dobrí deň.
Prosím Vás bol som pred 4 dňami na operačnom zákroku zadnej spodnej osmičky.Môj problém je že vôbec si necítim predné zuby a spodnú peru až po bradu.Necítim chlad ani teplo.Zákrok bol prevedení lokálnym umrtvením ale zub sa nachádzal v tesnej blískosti nervu.Bojím sa či nahodou nebol poškodený nerv alebo je to normálne??Stretol sa niekto s podobným problémom??ďakujem za odpovede a radu.


ahoj mozem sa spytat ako si nakoniec dopadol?lebo ja dva tyzdne po zakroku si stale necitim spodnu peru a bradu.dakujem
amnesiz
11.12.10,21:11
ahoj uz si vyriesil problem?som na tom podobne a tiez povedali ze to je normalne
Fanny.G
13.12.10,12:14
Ja som bola iba na lokálke,celkový zákrok nebolel,keďže ma napichali,akurát že si pri vedomí a cítiš to...potom som mala spuchnuté líce asi dva dni a po operácii som celú cestu domov preplakala....Myslím že pri celkovej narkóze by to nemalo byť také hrozné,môže ti akurát byť zle,môžeš zvracať,je veľa takých prípadov...ale hlavne ten harmanček/mne už potom šiel až na nervy/ a všetko bude v pohode....Takže držím palčeky a nič neboj:)
sweat
02.06.12,19:30
No takže mam aktuálnu informáciu o tomto probléme.
Môj problém : 4 osmičky (3 osmičky - zle rástli tzv. do ďalšich zubov /vodorovne/, 1 osmička bola OK)
Keďže som mal strach zo zákroku a neskutočny dávivy reflex, tak som požiadal o anestéziu čiže uspatie a vykonanie operácie. Nato budete pravdepodobne potrebovať psychologicky posudok, na ktorom som bol aj ja. Poistovňu mám DOVERU a neplatim som si nič, ani hospitalizáciu. Keďže som z Košíc, tak som bol prijatý na stomatochirurgicke oddelenie deň pred operáciou, s tym že som mohol jesť len do 18hod a piť len do polnoci. Ráno som sa zobudil, prišla lekárska vizita a povedali mi, že mám čakať a že si po mna príde sestrička, čakal som asi 40min cca. (našťastie som bol druhý v poradí na operačnom liste). Sestrička mi priniesla tabletku (náladovku), ktorá ma odburať stres atď, no mne zjavne nepomohla :D. Pamätam si ako som išiel na operačnu sálu a rozpraval sa s anestoziologom. Spýtal sa ma načo som alergický a ja v strese som mu odpovedal, že na púpavu, tak a mali o zabavu postarane :D. Potom som sa zobudil vedľa operačnej sály, krv som mal asi všade, tiekla mi z nosa aj z úst, keďže som mal pri operícii v krku kanilu a v nose neviem ako sa to volá :D. Po 20min ma odnášali hore na izbu, kde som prišiel v celkom dobrej nálade, mal som infuziu proti bolesti, opuchu. Prvý deň som preležal, keďže ked som sa postavil tak som skoro spadol na hubu :D. Až večer som išiel na záchod pomaličky :). Na druhý deň som sa zobudil krásne, sestrička mi do infuzie zase dala lieky proti bolesti a už som pobehoval po nemocnici. Na tretí deň som bol pustený domov, s tým, že o týždeň mám prísť vybrať stehy. Najhoršie natom asi všetko je, že som bol riadne opuchnutý a musel som si prikládať ľad každých 30min aby to odpuchlo a hojilo sa. Asi týždeň musíte jesť len kašovité jedlá a vyplachovať usta s čistou vodou a umyvat zuby (dodržiavať hygienu). Keď som prišiel domov bol som napuchnuty, ale už to pomaly opadá a teraz mam na sanke modriny žltej farby, ktoré tiež pomalý ale isto miznú. Ešte pripomeniem, že keď som prišiel domov, tak som žil 3 dni na Ibalgine a Novalgine, lebo tá bolesť bola neznesiteľna, ale bolo to preto, keďže som mal dosť veľký problém, keďže mi tie zuby ležali a sekali mi do sanky, takže viacej ma boli sanka ako tie rany, aôe už je to v pohode.
Nakoniec by som chcel napísať, že sa netreba báť, ale čím skor (keď vám to je odporučane) tak ísť na tento zákrok, lebo to proste musíš , lebo tie zuby pracuju a keď sa dobíjaju je to neznesiteľné.

Dúfam, že som niekomu pomohol, keďže pred operáciou som hľadal nejaké podobné info ako som napísal tu, ale nenašiel som nič iné, len to že je to neskutočna bolesť atď, same sprostosti, dá sa to zvladnuť a určite to zvladnete aj Vy.
buchač
02.06.12,21:30
No takže mam aktuálnu informáciu o tomto probléme.
Môj problém : 4 osmičky (3 osmičky - zle rástli tzv. do ďalšich zubov /vodorovne/, 1 osmička bola OK)
Keďže som mal strach zo zákroku a neskutočny dávivy reflex, tak som požiadal o anestéziu čiže uspatie a vykonanie operácie. Nato budete pravdepodobne potrebovať psychologicky posudok, na ktorom som bol aj ja. Poistovňu mám DOVERU a neplatim som si nič, ani hospitalizáciu.
...
...
Dúfam, že som niekomu pomohol, keďže pred operáciou som hľadal nejaké podobné info ako som napísal tu, ale nenašiel som nič iné, len to že je to neskutočna bolesť atď, same sprostosti, dá sa to zvladnuť a určite to zvladnete aj Vy.

...máš pravdu , úplnú......na nete sa dočítaš aj sprostosti .....viď zvýraznené ....;)
buchač
03.06.12,06:11
...pre nechápavých ......jobobe ....

...že vysvetlím , prečo sú to sprostosti ......teda podľa mňa ...



No takže mam aktuálnu informáciu o tomto probléme.
Môj problém : 4 osmičky (3 osmičky - zle rástli tzv. do ďalšich zubov /vodorovne/, 1 osmička bola OK)
Keďže som mal strach zo zákroku a neskutočny dávivy reflex, tak som požiadal o anestéziu čiže uspatie a vykonanie operácie. Nato budete pravdepodobne potrebovať psychologicky posudok, na ktorom som bol aj ja. Poistovňu mám DOVERU a neplatim som si nič, ani hospitalizáciu. Keďže som z Košíc, tak som bol prijatý na stomatochirurgicke oddelenie deň pred operáciou, s tym že som mohol jesť len do 18hod a piť len do polnoci. Ráno som sa zobudil, prišla lekárska vizita a povedali mi, že mám čakať a že si po mna príde sestrička, čakal som asi 40min cca. (našťastie som bol druhý v poradí na operačnom liste). Sestrička mi priniesla tabletku (náladovku), ktorá ma odburať stres atď, no mne zjavne nepomohla :D. Pamätam si ako som išiel na operačnu sálu a rozpraval sa s anestoziologom. Spýtal sa ma načo som alergický a ja v strese som mu odpovedal, že na púpavu, tak a mali o zabavu postarane :D. Potom som sa zobudil vedľa operačnej sály, krv som mal asi všade, tiekla mi z nosa aj z úst, keďže som mal pri operícii v krku kanilu a v nose neviem ako sa to volá :D. Po 20min ma odnášali hore na izbu, kde som prišiel v celkom dobrej nálade, mal som infuziu proti bolesti, opuchu. Prvý deň som preležal, keďže ked som sa postavil tak som skoro spadol na hubu :D. Až večer som išiel na záchod pomaličky :). Na druhý deň som sa zobudil krásne, sestrička mi do infuzie zase dala lieky proti bolesti a už som pobehoval po nemocnici. Na tretí deň som bol pustený domov, s tým, že o týždeň mám prísť vybrať stehy. Najhoršie natom asi všetko je, že som bol riadne opuchnutý a musel som si prikládať ľad každých 30min aby to odpuchlo a hojilo sa. Asi týždeň musíte jesť len kašovité jedlá a vyplachovať usta s čistou vodou a umyvat zuby (dodržiavať hygienu). Keď som prišiel domov bol som napuchnuty, ale už to pomaly opadá a teraz mam na sanke modriny žltej farby, ktoré tiež pomalý ale isto miznú. Ešte pripomeniem, že keď som prišiel domov, tak som žil 3 dni na Ibalgine a Novalgine, lebo tá bolesť bola neznesiteľna, ale bolo to preto, keďže som mal dosť veľký problém, keďže mi tie zuby ležali a sekali mi do sanky, takže viacej ma boli sanka ako tie rany, aôe už je to v pohode.
Nakoniec by som chcel napísať, že sa netreba báť, ale čím skor (keď vám to je odporučane) tak ísť na tento zákrok, lebo to proste musíš , lebo tie zuby pracuju a keď sa dobíjaju je to neznesiteľné.

Dúfam, že som niekomu pomohol, keďže pred operáciou som hľadal nejaké podobné info ako som napísal tu, ale nenašiel som nič iné, len to že je to neskutočna bolesť atď, same sprostosti, dá sa to zvladnuť a určite to zvladnete aj Vy.


...máš pravdu , úplnú......na nete sa dočítaš aj sprostosti .....viď zvýraznené ....;)

...v súvislosti s tak náročným zákrokom sa predsa o anestéziu nežiada ....tak tá sa rovno aplikuje ...chcel by som vidieť toho frajera , ktorý by toto " prežil " bez uspania ...prisámfakt...
...o operácii ani nevravím ....o túto sa predsa len tak hala - bala tiež nežiada , to by si každý už mohol...
...platil , neplatil ....pokiaľ si nebol v Šaci , tak je to grátis......a pokiaľ sa nejedná o vyslovene kozmetický ( nadštandartný ) zákrok , ale zdravotný , tak predsa poisťovňa takéto prepláca ...alebo sa mýlim ???

...kua , najviac ma dostal ten psychologický posudok .........
...videl som veľa a zažil teda tiež.......strelné poranenia , pakov na nesprávnych postoch , hada šťať proti vetru , no takúto sprostosť teda dávno nie ....
Psychologický posudok pred operáciou zubov ?????....he , to potom pred inými - náročnejšími operáciami by potom ešte aj psychiatrické vyšetrenia museli byť ....
VieraPopluharova
03.06.12,06:30
Keďže mám takúto operáciu za sebou musím súhlasiť s buchym, žiadny psychologický posudok nie je treba, ak je potrebné vybrať viac ako 1 osmičku sekaním, automaticky sa predpisuje hospitalizácia a všetko sa koná v anestéze, ak ide o 1 osmičku tak u nás to robia tak, že krátka anestéza pri komplikovanejšom zákroku, ležanie na dennej izbe cca 2 hodky a potom domov.....pri lahšom zákroku pri jednej osmičke obpichanie injekciami, resekcia a šup domov po vlastných....mne osobne sekali 3 naraz....umelecký zážitok....hospitalizácia trvala 7 dní....
buchač
03.06.12,06:37
Vieroč .....so mnou sa v niektorých dišputách proste nedá nesúhlasiť....
Fero11
03.06.12,08:01
Tak prispejem aj ja :)
Mne davali von 38 a 48. Jedna uz bola prerezana, tam stacilo trocha obvrtat a bola von za cca 20 min (predtym som dostal inekciu). Dalsiu som daval asi o mesiac potom, ale ta nebola prerezana a trebalo pilit, rezat a brusit (taktiez som dostal 2 inekcie) to trvalo uz trocha dlhsie asi 40 min.
Samozrejme som mal pred zakrokom strach aj ja, ale ked mi dal doktor inekciu, tak som sa ho pytal, ci to bude boliet a on povedal, "nebojte sa, nebudete nic citit" a ani som nic necitil. Samozrejme som citil, ze to tam pili, brusi, vrta a sestricka mi drzala hlavu a doktor sa tam mordoval, ale bolest som necitil.
Zakrok bol doobedu a inekcia mi vydrzala skoro do vecera, potom to trocha zacalo boliet, spat som musel na druhej strane :) Lieky som nebral ziadne (pretoze nemozem ziadne antibiotika (pecen)).
Prvy den som popijal dzusik a druhy den uz aj nejake zemiacky a masko.
Dolezite je, ked prides domov, hned si prilozit na lice nieco z mraznicky (ja som pouzil udene maso :) na jednu ruku rukavicu a maso do sacku a na lice) aby ti to nenapuchlo.
Pre mna bolo najhorsie asi to, ze strasne tecu sliny s krvou, kazdych 5 min, som musel chodit spluvat (riesil som to vedrom s vodou pri posteli)
Do tyzdna to bolo OK
sweat
03.06.12,13:21
...pre nechápavých ......jobobe ....

...že vysvetlím , prečo sú to sprostosti ......teda podľa mňa ...






...v súvislosti s tak náročným zákrokom sa predsa o anestéziu nežiada ....tak tá sa rovno aplikuje ...chcel by som vidieť toho frajera , ktorý by toto " prežil " bez uspania ...prisámfakt...
...o operácii ani nevravím ....o túto sa predsa len tak hala - bala tiež nežiada , to by si každý už mohol...
...platil , neplatil ....pokiaľ si nebol v Šaci , tak je to grátis......a pokiaľ sa nejedná o vyslovene kozmetický ( nadštandartný ) zákrok , ale zdravotný , tak predsa poisťovňa takéto prepláca ...alebo sa mýlim ???

...kua , najviac ma dostal ten psychologický posudok .........
...videl som veľa a zažil teda tiež.......strelné poranenia , pakov na nesprávnych postoch , hada šťať proti vetru , no takúto sprostosť teda dávno nie ....
Psychologický posudok pred operáciou zubov ?????....he , to potom pred inými - náročnejšími operáciami by potom ešte aj psychiatrické vyšetrenia museli byť ....


O operáciu som musel požiadať na stomatochirurgickom oddelení, lebo mi to chceli robiť pod lokálkou, čiže som o to žiadal a aby som ju mohol absolvovať musel som ísť ku psychologičke, ktorá zhodnotila, že sa zákroku bojím, inač by ma nezobrali a poisťovňa by to nepreplatila (anestéziu a hospitalizáciu).
buchač
03.06.12,15:39
No takže mam aktuálnu informáciu o tomto probléme.
Môj problém : 4 osmičky (3 osmičky - zle rástli tzv. do ďalšich zubov /vodorovne/, 1 osmička bola OK)
Keďže som mal strach zo zákroku a neskutočny dávivy reflex, tak som požiadal o anestéziu čiže uspatie a vykonanie operácie. Nato budete pravdepodobne potrebovať psychologicky posudok, na ktorom som bol aj ja. Poistovňu mám DOVERU a neplatim som si nič, ani hospitalizáciu. Keďže som z Košíc, tak som bol prijatý na stomatochirurgicke oddelenie deň pred operáciou, s tym že som mohol jesť len do 18hod a piť len do polnoci. Ráno som sa zobudil, prišla lekárska vizita a povedali mi, že mám čakať a že si po mna príde sestrička, čakal som asi 40min cca. (našťastie som bol druhý v poradí na operačnom liste). Sestrička mi priniesla tabletku (náladovku), ktorá ma odburať stres atď, no mne zjavne nepomohla :D. Pamätam si ako som išiel na operačnu sálu a rozpraval sa s anestoziologom. Spýtal sa ma načo som alergický a ja v strese som mu odpovedal, že na púpavu, tak a mali o zabavu postarane :D. Potom som sa zobudil vedľa operačnej sály, krv som mal asi všade, tiekla mi z nosa aj z úst, keďže som mal pri operícii v krku kanilu a v nose neviem ako sa to volá :D. Po 20min ma odnášali hore na izbu, kde som prišiel v celkom dobrej nálade, mal som infuziu proti bolesti, opuchu. Prvý deň som preležal, keďže ked som sa postavil tak som skoro spadol na hubu :D. Až večer som išiel na záchod pomaličky :). Na druhý deň som sa zobudil krásne, sestrička mi do infuzie zase dala lieky proti bolesti a už som pobehoval po nemocnici. Na tretí deň som bol pustený domov, s tým, že o týždeň mám prísť vybrať stehy. Najhoršie natom asi všetko je, že som bol riadne opuchnutý a musel som si prikládať ľad každých 30min aby to odpuchlo a hojilo sa. Asi týždeň musíte jesť len kašovité jedlá a vyplachovať usta s čistou vodou a umyvat zuby (dodržiavať hygienu). Keď som prišiel domov bol som napuchnuty, ale už to pomaly opadá a teraz mam na sanke modriny žltej farby, ktoré tiež pomalý ale isto miznú. Ešte pripomeniem, že keď som prišiel domov, tak som žil 3 dni na Ibalgine a Novalgine, lebo tá bolesť bola neznesiteľna, ale bolo to preto, keďže som mal dosť veľký problém, keďže mi tie zuby ležali a sekali mi do sanky, takže viacej ma boli sanka ako tie rany, aôe už je to v pohode.
Nakoniec by som chcel napísať, že sa netreba báť, ale čím skor (keď vám to je odporučane) tak ísť na tento zákrok, lebo to proste musíš , lebo tie zuby pracuju a keď sa dobíjaju je to neznesiteľné.

Dúfam, že som niekomu pomohol, keďže pred operáciou som hľadal nejaké podobné info ako som napísal tu, ale nenašiel som nič iné, len to že je to neskutočna bolesť atď, same sprostosti, dá sa to zvladnuť a určite to zvladnete aj Vy.


O operáciu som musel požiadať na stomatochirurgickom oddelení, lebo mi to chceli robiť pod lokálkou, čiže som o to žiadal a aby som ju mohol absolvovať musel som ísť ku psychologičke, ktorá zhodnotila, že sa zákroku bojím, inač by ma nezobrali a poisťovňa by to nepreplatila (anestéziu a hospitalizáciu).

...keby si hneď takto napísal , nespomenul by som ten výraz ...že " sprostosti ".....:rolleyes:

Hneď je badateľný iný výraz vo význame slov a tým pádom aj textu ...všetko úplne ináč a reálnejšie vyzerá .......či ???......;)
Lucia Zuberecova
08.02.13,15:19
Ahojte, mohli by ste niekto poradiť určitého stomatochirurga u ktorého ste si ten zákrok dávali robiť? Predsa len záleží dosť od lekára, aké má skúsenosti a prístup k pacientovi. Najlepšie z BA, TT alebo NR.
Ďakujem.