katarinaX
28.02.08,10:27
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako najjednoduchšie urobiť cesťáky??
Ďakujem
Tweety
28.02.08,09:38
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako najjednoduchšie urobiť cesťáky??
Ďakujem
Jednoducho ich vypísať, alebo chceš niečo iné?:)
katarinaX
28.02.08,09:45
no ja vlastne vôbec neviem ako sa robia, jednoducho ich musim urobiť pre 3 autá za celý min. rok:(. Neviem aký je postup a čo robiť, kde ich zohnať....Pomôžte mi prosím
KvetkaK
28.02.08,09:46
no ja vlastne vôbec neviem ako sa robia, jednoducho ich musim urobiť pre 3 autá za celý min. rok:(. Neviem aký je postup a čo robiť, kde ich zohnať....Pomôžte mi prosím
Ty potom asi ani nechceš robiť cesťáky ale knihu jázd. Tie autá sú v majetku firmy?
katarinaX
28.02.08,09:50
ano, majetkom firmy..robim len administrativu,takže sa v tom velmi nevyznám..
katarinaX
28.02.08,09:56
može mi niekto pomocť???
denisie
28.02.08,09:57
....keďže je majetkom firmy, robí sa evidencia jázd, a teda sa vypisuje kniha jázd....aby sa podložili bloky PHM, ktoré si firma zaúčtovala. V akom programe pracujete? alebo sa budú písať jazdy iba písomne resp. excelovsky??
katarinaX
28.02.08,09:59
pracujem v Pohode..
denisie
28.02.08,10:05
...aha, ja v Omege...ale myslím že by nemali byť príliš rozdielne a ten program by mal rovnako obsahovať evidenciu jázd...neviem však takto z brucha povedať kde sa nachádza...
najdôležitejšie je autá si zapísať do evidencie áut ak tak ešte nie je a zapísať priemernú spotrebu PHL podľa TP. Zadávaš jazdy a sleduješ spotrebu PHM aby nedošlo k nadspotrebe alebo podspotrebe.... robila som to minulý rok spätne a bola to dosť piplačka....
Robila som to na základe blokov, vypísala ich na papier, presne čerpanie litrov + cena bez DPH
katarinaX
28.02.08,10:11
Ďakujem veľmi pekne a mohli by ste mi poradiť na čo si dať pozor?
denisie
28.02.08,10:17
...predovšetkým na to, aby tie jazdy boli reálne....a aby nevyšlo v konečnom dôsledku, že sa natankovalo viac ako sa vôbec spotrebovalo....čiže vymyslieť jazdy pri ktorých skutočne aj dôjde k minutiu teda spotrebe PHM....
ten program by mal automaticky vypočítať keď nahodíte počet prejdených km a nákup PHL koľko sa spotrebovalo a koľko zostalo fitkívne v nádrži...:)