subp
28.02.08,11:08
Dnes sa nam stala prijemna vec: Rano nam boli na panelakovom byte merat okna, kedze planujeme rekonstrukciu a pri merani balkonu sme prisli na to, ze cela stena, v ktorej su uchytene balkonove dvere a okno je z dreva (drevena konstrukcia vypchata nejakou izolacnou vlnou), co bol tak trochu sok. Netusil som, ze by sudruhovia pred 30 rokmi riesili domy takto, ked este aj kvetinace boli betonove :-)

Kedze sme sa to rozhodli vnimat ako pozitivnu vec a vyzvu, mame zhruba 2 moznosti:)

1: zrusit "kadibudku" a nechat si prednu stenu vymurovat a osadit klasicky balkonovy komplet, neskor mozno loggiu zasklit.

2: vyuzit moznost a zvacsit byt o priestor loggie.

Prakticke vyhody a nevyhody riesenia c.2 su mi jasne, skor ma zaujima, ake su moznosti technicky to zriesit. Sused ma uz podobne prekvapenie za sebou a zrejme sa rozhodoval este v soku, kedze si nechal loggiu zamurovat do vysky cca 1.2m a zasklit niekolkymi plastovymi oknami, cim vznikol komplet, ktory mierne povedane nevyzera dobre.

Viete o nejakom inom rieseni zasklenia lodgie, ktore by bolo vhodne na celorocne pouzivanie?

Vdaka!!!
bulnova
28.02.08,11:28
Existuje zasklenie tuším sa to volá fínske okná, ktoré majú výsuv podobný ako u garážových brán - pod strop. V zime a počas nepriaznivého počasia spustíš a máš zasklenú lodgiu, v lete vysunieš a užívaš čerstvý vzduch. Ponúkala to u nás jedna firma, ale oproti bežnému zaskleniu je to dosť drahé.