mlaco
28.02.08,11:12
Tato tema je zalozena ako reakcia na temu "Cena stavby RD - vypocet podla m3 (http://www.porada.sk/t74525-cena-stavby-rd-vypocet-podla-m3.html)". Formou ankety zistuje cenu stavby RD. Ucel tejto temy je pomoct spravit si nazor na financnu narocnost stavby pre novych stavebnikov.

Tu su anketove otazky, ktore maju sluzit ako sablona prispevkov:

-------------------------
Zastavana plocha:
Uzitkova plocha:
Rok vystavby:
Trvanie vystavby:
Podlazia: (.) prizemny, (.) podkrovny, (.) poschodovy (rovna strecha)
Pivnica: (.) nie, (.) ciastocne podpivnicenie, (.) ano
Stavebny material a hrubka:
Strecha material:
Zateplenie material a hrubka:
Kurenie energia: (plyn/elektrina/tuha palivo..)
Kurenie typ: (radiatory, podlahove, kombinovane, krb..)
Sposob vystavby:
Cena celkova s danou:
Usetril som ako:
Vylepsil(a) by som "nabuduce" toto:
-------------------------
aduliak
28.02.08,10:20
Re: Cena stavby RD - vypocet podla m3
Ahojte,takze u nas:

Zastavana plocha:90m2
Uzitkova plocha: 170 m2
Rok vystavby:2007
Trvanie vystavby:rok a pol
Podlazia: prizemie + podkrovie, strecha sedlova
Pivnica: nie
Stavebny material a hrubla:Protherm 44P+D
Strecha material: Bramac
Zateplenie material a hrubka: ISOVER, hrubka neviem
Kurenie energia: plyn
Kurenie typ: radiatory
Sposob vystavby: najviac svojpomocne + partia na strechu a sadrokartony
Cena celkova s dph:1800 000 (bez zariadenia)
Usetril som ako:vela veci svojpomocne a dost materialu sa da zohnat bez DPH
Vylepsil by som "nabuduce" toto: vyjednavanie s dodavatelmi materialu
filipjurik
28.02.08,19:47
Zastavana plocha:76m2
Uzitkova plocha: 117 m2
Rok vystavby:2003-2005
Trvanie vystavby: cca 2
Podlazia: prizemie + podkrovie, strecha sedlova
Pivnica: nie
Stavebny material a hrubla:Ytong 37.5
Strecha material: Bramac
Zateplenie material a hrubka: polystyren 8cm
Kurenie energia: plyn
Kurenie typ: radiatory
Sposob vystavby: svojpomocne + partia na strechu+kurenie+okna
Cena celkova s dph:1500 000 (komplet zariadeny aj s oplotenim pozemku 100m)
Usetril som ako: skoro vsetko svojpomocne okrem strechy, kurenia, okien
Vylepsil by som "nabuduce" toto: hrubka obvod stien 20cm + 20 polystyren

rec je o stavbe tohto domu
eurolineslovakia.sk/index.cfm?Module=Project&Page=Project&ProjectID=5
Zoltán Kovács
28.02.08,20:15
Zastavana plocha: 117,6 m2
Uzitkova plocha: 98 m2
Rok vystavby: 2005 - 2007
Trvanie vystavby: 2 roky
Podlazia: prizemny bungalov s "otvorenou" strechou až po krov (nemá plafón)
Pivnica: nie
Stavebny material a hrubka: Porfix 37,5
Strecha material: Bramac
Zateplenie material a hrubka: polistyrén 10 cm
Kurenie energia: propán
Kurenie typ:podlahove
Sposob vystavby: svojpomoc + majstri na strechu, el.energiu, voda,kurenie
Cena celkova s danou: 2,2 mil. aj s terénnymi úpravami a oplotením
Usetril som ako: prevažne práce vykonané svojpomocne
Vylepsil(a) by som "nabuduce" toto: obv.múry 20 cm + 20 cm zateplenie, drevené eurookná

Ide o nasledovný dom: http://www.prodom.sk/index.php?id=2&rd=17
s tým, že je o 2 izby zväčšený.
AxelC
29.02.08,07:03
Zastavana plocha: 125 m
Uzitkova plocha: 99 m
Rok vystavby: september 2005 (iba zaklady, potom sme to nechali do jari sadnut) - 2009
Trvanie vystavby: zatial treti rok
Podlazia: prizemny "bungalow" bez stropnej platne
Pivnica: nie (mame na pozemku vo svahu postavenu kamennu :cool:)
Stavebny material a hrubka: polsky "ytong" 37.5
Strecha material: bramac protector
Zateplenie material a hrubka: 8cm polystyren, garaz 4cm.
Kurenie energia: (plyn/elektrina/tuha palivo..), plyn kotol, krb, kupelna elektricky radiator (kvoli kureniu v medziobdobi)
Kurenie typ: radiatory, krb
Sposob vystavby: takmer vsetko svojpomocne, pripadne ciastocne dodavatelsky (dodavka betonu na zaklady a zakladovu dosku z betonarky, okna, stresny krov)
Cena celkova s dph: doteraz tesne pod 1.1 miliona, finalne realne predpokladam < 1.7 mil vratane zumpy a vstavanej garaze (bez nabytku a asi sa do toho nezmesti kuchynska linka)
Usetril som ako:
individualny dovoz tehal od vyrobcu,
stresna krytina kupena v decembri (fajna zlava),
objednavka zlacnenych okien v decembri s montazou v aprili,
drevo na krov po znamosti z miestnej pily,
bleskozvodovy kabel som ziskal zadarmo od brata z velkej stavby ako "odpad",
strk do betonu za flasku borovicky, 1000 korun a bandasku nafty do V3S,
piesok som ziskal spolu s pozemkom - predosly majitel si dal navozit,
na vela veci stacia vlastne ruky a kopa casu a chuti po veceroch sa v tom vrtat namiesto vysedavania v krcme alebo cumenia na Durianovu v spravach
Vylepsil by som "nabuduce" toto: lepsi stavebny dozor aj nad tymi malo platenymi cudzimi, co sa na stavbe objavili (alebo by som si aj to zrobil sam)
, menej dreva na krov (projektant to prehnal - kazdy skusenejsi clovek, co bol na stavbe, oznacil krov za predimenzovany), krb by som dal prepocitat skusenemu kurenarovi a nie predavacovi v stavebninach... :mee:
Gabi03
29.02.08,07:11
mimotemy Neviem zatiaľ ešte prispieť do ankety, ale keď už dvaja povedali, že namjú strop, tak ma to zaujalo. Prečo ste sa rozhodli pre otvorený strop?
AxelC
29.02.08,07:13
Kvoli nakladom...
hanelie
29.02.08,08:04
mimotemy veľmi, veľmi zaujímava téma, práve začíname... teda úplne od piky práve prebieha proces prevodu nehnuteľností /holého pozemku /
Zoltán Kovács
29.02.08,08:16
mimotemy Neviem zatiaľ ešte prispieť do ankety, ale keď už dvaja povedali, že namjú strop, tak ma to zaujalo. Prečo ste sa rozhodli pre otvorený strop?


Kvoli nakladom...

Otvorený strop kvôli rozmerom izieb (3,6m x 3,6m). Mal by som pocit, že ma to tlačí k zemy + krov obložený prírodným drevom (tatranský profil), a ja drevo môžem. :D
dad111
29.02.08,08:37
Otvorený strop kvôli rozmerom izieb (3,6m x 3,6m). Mal by som pocit, že ma to tlačí k zemy + krov obložený prírodným drevom (tatranský profil), a ja drevo môžem. :D
Nie je problem s vykurenim takeho priestoru? Mam znameho, ktory take nieco postavil uz pred 15 rokmi, davno som u neho nebol. Mal halu spojenu s obyvackou a kuchynou s otvorenym stropom. 100 radiatorovych clankov a krb a vsetko teplo mu "uslo" pod vysoky strop tvoreny strechou.
Zoltán Kovács
29.02.08,08:39
Nie je problem s vykurenim takeho priestoru? Mam znameho, ktory take nieco postavil uz pred 15 rokmi, davno som u neho nebol. Mal halu spojenu s obyvackou a kuchynou s otvorenym stropom. 100 radiatorovych clankov a krb a vsetko teplo mu "uslo" pod vysoky strop tvoreny strechou.

Mám podľahovku, takže teplo sála z oveľa väčšej plochy ako radiátor. A kotoľ denne ide max 4 - 5 hodín.
220870
29.02.08,16:23
Mám podľahovku, takže teplo sála z oveľa väčšej plochy ako radiátor. A kotoľ denne ide max 4 - 5 hodín.


Podlahové kúrenie je pri takomto strope nepružné a musíte rátať aj s nepomerne vyššími nákladmi na vykurovanie.:mee:
Ninna
29.02.08,16:37
Otvorený strop kvôli rozmerom izieb (3,6m x 3,6m). Mal by som pocit, že ma to tlačí k zemy + krov obložený prírodným drevom (tatranský profil), a ja drevo môžem. :D
Tak prečo si dal plastové okná?
kôli cene?;)
Zoltán Kovács
29.02.08,16:43
Tak prečo si dal plastové okná?
kôli cene?;)

ÁNo kvôli cene.
Zoltán Kovács
29.02.08,16:43
Podlahové kúrenie je pri takomto strope nepružné a musíte rátať aj s nepomerne vyššími nákladmi na vykurovanie.:mee:

Môžeš to trošku objasniť prosím.
AndrejG
29.02.08,22:51
Môžeš to trošku objasniť prosím.

Iba teoretizuje, pochybujem, ze mas velke naklady, podlahovka je prave lepsia ked je otvoreny strop ako radiatory. :)
Zoltán Kovács
01.03.08,06:20
Iba teoretizuje, pochybujem, ze mas velke naklady, podlahovka je prave lepsia ked je otvoreny strop ako radiatory. :)

Ďakujem za vysvetlenie, tiež som mal takéto info, a preto sa zvolil spôsob vykurovania podlahový.
emss
03.03.08,11:37
otazka pre smitha
aj my chceme bungalov otvoreny po strechu v obyvacke prepojenou s kuchynou,vsetci nas odhovaraju vratane st.dozoru,zevraj velky unik tepla,tiez uvazujeme o podlahovom kureni plus krb
aky mate ten strop?,nam tam ma prechadzat daky zelezny tram!!!!!aspon tak je ten dom navrhnuty,tak sa to chystame oblozit sadrokartonom ako ste to vyriesil s tramom?
vdaka
emss
03.03.08,11:58
dakujem za radu este jedna otazka pre smitha,
z coho ste stavali vas bungalov myslim material
Ninna
03.03.08,16:21
otazka pre smitha
aj my chceme bungalov otvoreny po strechu v obyvacke prepojenou s kuchynou,vsetci nas odhovaraju vratane st.dozoru,zevraj velky unik tepla,tiez uvazujeme o podlahovom kureni plus krb
aky mate ten strop?,nam tam ma prechadzat daky zelezny tram!!!!!aspon tak je ten dom navrhnuty,tak sa to chystame oblozit sadrokartonom ako ste to vyriesil s tramom?
vdaka
Aký máte projekt katalógový? Aj nám ide cez obývačku s otvoreným stropom železný trám. Tiež budeme mať podlahovku a krb. :cool:
day
14.08.10,21:09
ahojte,

anketa zacala slubne, ma niekto aktualne udaje, vystavba 09/10?

dakujem
TomasHC
15.08.10,04:09
Zastavana plocha: 178,7 m2
Uzitkova plocha: 147,1 m2
Celková obytná plocha: 82,3 m2
Rok vystavby: 2009-2010
Trvanie vystavby: zaklady (pasy + DT) november 2008, deka maj 2009...
Podlazia: bungalow, bez hornej deky - stropne tramy a podveseny SDK, vyska stropu 2,70m
Pivnica: nie
Stavebny material a hrubka: obvodove a nosne Ytong 250 P+D, priecky Ytong 125
Strecha material: Tondach Twist (plocha strechy 233m2)
Zateplenie material a hrubka: strop 24cm vata, obvodove mury 12cm EPS, sokel 6cm Perimeter
Kurenie energia: plyn
Kurenie typ: radiatory (garaz + rebrik v kupelni), podlahove zvysok domu + teplovzdusny krb
Sposob vystavby: svojpomoc + partie na murovanie, omietky, krov, SDK a keramicke dlazby a obklady
Cena celkova s danou: 77 000 EUR (2,3mil) - vratane zateplenia bez finalnej omietky, vratane kuchyne, spotrebicov, osvetlenia, laminatky, TV, SAT; BEZ terennych uprav, plotu, terasy...
Usetril som ako: material po znamosti, zvysok v jednych stavebninach (dali potom zlavy). Usetril som vela na tom, co som urobil sam...
Vylepsil(a) by som "nabuduce" toto: Vacsia komora/tech. miestnost - kotol a ostatne zariadnie by som zrejme dal do garaze, nech je v komore miesto. Mozno by som urobil o 20cm sirsiu kupelnu (vid tema http://www.porada.sk/t140300-kupelna-a-wc-kerko-cadiz.html ). Dal by som zrejme urobit strojove sadrove omietky. A mozno by som dal aj teplovodny krb, akumulacnu nadrz na povalu.
marleau
15.08.10,10:29
Nechápem,ako može niekto narábať s cenou domu v jednotke za m2 zastavanej plochy alebo za m3 obostavaného priestoru.Ja keď robím cenovú ponuku (drevostavba - ale to je jedno),spočítam si pomerne presne všetky plochy (obvodové steny,vnútorné nosné,nenosné,strop,krov,krytina,podlahy atď.) a podľa typu a zloženia nacením jednotlivé konštrukcie.Moje cenová ponuka pozostáva zo súčtu aspoň 30 detailne napočítaných položiek,preto je cena najbližšie k reálnej cene a nikdy sa mi nestalo,že by som bol drahý.Totiž pri rátaní na m2 alebo m3 býva cena nadhodnotená,pretože sa treba zmestiť aj do finančne náročnejšieho podorysu a to je klamanie (alebo rovno okrádanie zákazníka).Cenová ponuka mi trvá aj 5 hodín,ale stojí to za to.Porovnávam to s autom:koľko stojí auto?Každý hneď položí protiotázku:ale aké?Pri domoch je to si myslím ešte ťažšie určiť "z voleja",preto brúsim zubami pri otázke "Čo vyjde taký dom?"viac na metis@atlas.sk
day
15.08.10,18:00
Tvoj pristup je samozrejme OK,
temu som sa snazil ozivit z dovodu planovanej stavby.
starsie prispevky boli z doby vseobecnej prosperity, t.z. nakup x 4 = predajna cena
marleau
16.08.10,15:07
tak tá 4 je príliš.Je chybou,ak stavebná firma robí zo seba ďalšie stavebniny,pretože firma má byť v prvom rade práca,nie obchod.Možno idem proti sebe,ale potom nečudo,že firmy nedostávajú zákazky.
day
16.08.10,17:54
4x je niekedy aj malo, ale ked aj realizujes ako pises, mas moje (nase) uznanie.
ked mozes napis nam o neakej realizacii, napr. ako TomasHC

dakujem
day
01.10.10,06:13
mirka06121985
01.10.10,11:41
Ahojte, prosim o radu, neviete mi niekto poradit pribliznu cenu za kolko sa predavaju stavebne pozemky v nemsovej? Velmi pekne dakujem za odpovede :-)
Wlady
01.10.10,11:47
Ahojte, prosim o radu, neviete mi niekto poradit pribliznu cenu za kolko sa predavaju stavebne pozemky v nemsovej? Velmi pekne dakujem za odpovede :-)

GOOGLE Nemsova stavebne pozemky...

Mne to hned naslo jeden za 53 a druhy za 72Eur/m2
vratnik
01.10.10,12:18
GOOGLE Nemsova stavebne pozemky...

Mne to hned naslo jeden za 53 a druhy za 72Eur/m2
To je ponukova cena mozno nehnutelnosti, ktoru predavaju tretim rokom ... realna predajna cena moze byt vyrazne nizsia
drozdm
22.11.10,16:29
ešte len planujeme začať ale duuuufame že sa do 60000e zmestime , dufame:D
držte prsty