simpurka
28.02.08,12:12
ahojte. neviem ci som to zaradila dobre ale nic podobne som tu nenasla!
mam taky proble:
firma, ktora neplatila ani po upomienkacha tak som ju dala na sud aby vydali platobny rozkaz. ten bol vydany potom som ho poslala naspat aby ho potvrdili lenze poslali mi odovodnenie ze ho nemozu potvrdit nakolko nebolo mozne odporocovi platobný rokaz dorucit do vlastnych ruk.

tak a teraz neviem ako mam pokracovat a co dalej. ci to tym je koniec ze proste tie peniaze uz nikdy neuvidime alebo sa da este nieco v tejto veci robit.

dakujem velmi za pripadne odpovede.
skonline
28.02.08,11:59
Pokial sud nemoze odporcovi dorucit platobny rozkaz, sud platobny rozkaz zrusi a nariadi pojednavanie. Toto este v tvojom pripade nemuselo nastat, ak sa PR neda dorucit postou, robi to sud napr. aj cez policiu alebo cez obec. Ak napr.mas informaciu o adrese konatelov, alebo ak je to FO, kde prebera postu,oznam ju sudu. Ak ti ale pride uznesenie o zruseni,bude nariadene pojednavanie. O tom v akom stave je dorucenie platobneho rozkazu sa mozes informovat telefonicky na prislusnom sude.
pravnicka
01.03.08,09:46
Platobný rozkaz
občiansky súdny poriadok upravuje plat.rozkaz v § 172 - 175.
Navrhovateľ - teda ty, súd na tvoj návrh môže vydať plat.r. aj bez vypočutia odporcu
Platobný rozkaz nemožno vydať, ak nie je známy pobyt odporcu alebo ak by sa mal platobný rozkaz doručiť do cudziny.
Navrhovateľ je zvýhodnený, tým že súd výdá platobný rozkaz aj bez výpočutia odporcu.
Odporca je chránený tým, že mu platobný rozkaz možno doručiť len do vlastných rúk
Podľa § 172 odsek 3 - Ak súd nevydá platobný rozkaz, nariadi pojednávanie.

Platobný rozkaz treba doručiť odporcovi do vlastných rúk.
:):):):)