wildo
28.02.08,13:26
Dňa 13.októbra 2007 som bol na vyšetrení tzv. audio vyšetrenie v ambulancii krčno-nosno-ušné za vyšetrenie som zaplatil poplatok 380,-sk, to som vtedy nastupoval do zamestnania, nakoľko sa mi od 1.marca 2008 pošťastilo zamestnanie s lepšou prácou a kde na vstupnej prehliadke vyžaduju tiež toto vyšetrenie, mi p. doktorka dala papier aby som nemusel platiť další poplatok aby mi na ušnom vydala duplikát vyšetrenia robený dňa 13. októbra 2007, ./ odmietli mi vydať potvrdenie o vyšetrení /
Na ušnom mi povedali, že duplikaty nevydavaju a že si musím urobiť nove vyšetrenie a znova zaplatiť poplatok 380,-sk.
Otázka: postupuju správne v ušnej ordinacii ?
Za odpovede ďakujem...
BXLmiami
29.02.08,00:58
Ano,postupovali spravne.Od 13.10.07 sa Vam mohol zdravotny stav zmenit a oni maju za vstupne prehliadky v pripade problemov trestno pravnu zodpovednost.
wildo
02.03.08,09:49
Ano,postupovali spravne.Od 13.10.07 sa Vam mohol zdravotny stav zmenit a oni maju za vstupne prehliadky v pripade problemov trestno pravnu zodpovednost.

Tak že to znamena že keby som potreboval už po mesiaci nove vyšetrenie tAK ZNOVU ZAPLATIť 380sk????????????????????
BXLmiami
02.03.08,16:45
Ano.Pretože ked sa jedná o choroby z povolania,tak ide o veľké peniaze.Ak nebude potvrdenie z dna nástupu do práce,tak advokát zamestnávateľa zautočí presne na toto.Co ak sa Vám sluch pokazil pre nejakú príčinu práve ten mesiac.A lieta v tom lekár,od ktorého máte právo pýtať odškodne,pretože to mal vedieť.A vie to,na rozdiel od Vás.
cybersquat
30.03.08,07:31
Pri nastupe do novej prace ide o novu prehliadku.

Ak bz vsak islo o do dostat sa ku kopii vzsetrenia treba zvolit takyto postup: podla §25 ods. 1 pism a. zakona c. 576/2004 Z.z. "Údaje zo zdravotnej dokumentácie sa sprístupòujú formou nahliadania do zdravotnej dokumentácie osoby tejto osobe alebo jej zákonnému zástupcovi v celom rozsahu" a sucasne podla §25 ods. 2 zakona c. 576/2004 Z.z. "Osoba oprávnená nahliadať do zdravotnej dokumentácie má právo robiť si na mieste výpisky alebo kópie zo zdravotnej dokumentácie v rozsahu ustanovenom v odseku 1.

cize: poziadat o nahliadnutie do dokumentacie a urobit si kopiu.