tisovec
28.02.08,14:54
Dobrý deň.
Prosím Vás o radu v oblasti person.
Máme uchádzačku o zamestnanie, ktorá je na predĺženej rodičovskej dovolenke a chce pracovať na 7,5 hodín. Môžeme ju zamestnať?
A ako je to pri normal rodič. dovol.
Verím, že mi poradíte.
Vopred ďakujem.
KvetkaK
28.02.08,14:01
Jasné, že ju môžete zamestnať. Už len záleží na tom, či ona príde o rodičovský príspevok alebo nie, že kam bude dávať dieťa, keď bude v práci. Ak bude dieťa v škôlke, na ktorú prispieva štát, tak nárok na rodičovský príspevok nebude mať.
tisovec
28.02.08,18:30
Ďakujem.
Prosím Vás a viete mi poradiť ohľadom zdravotníckej starostlivosti? Vlastne rozchádzame sa v názoroch s kolegyňou. Ja tvrdím, že pri 100 zamestnancoch musí byť podľa zákona zdrav.starost. a pri vstupe do zamestnania cez túto službu prejsť preventív.prehliadkou.
tisovec
28.02.08,18:38
Dopĺňam, že ide o textilnú výrobu a jedná sa o vstupnú prehliadku.
Ninna
02.03.08,20:37
Ďakujem.
Prosím Vás a viete mi poradiť ohľadom zdravotníckej starostlivosti? Vlastne rozchádzame sa v názoroch s kolegyňou. Ja tvrdím, že pri 100 zamestnancoch musí byť podľa zákona zdrav.starost. a pri vstupe do zamestnania cez túto službu prejsť preventív.prehliadkou.
Nerozumiem celkom otázke? Predsa vstupná prehliadka preventívna musí byť pri nastupe vždy a u každého zamestnanca, nieje to ohraničené počtom zamestnancov v podniku.
tisovec
06.03.08,19:39
Ospravedlňujem sa za dlhší čas odmlky,ale pracov. povinnosti ma úplne pohltili. V prvom rade ďakujem za predchádzajúcu odpoveď, ktorá sa týkala zamestnania popri predlženom rodičovskom.
Tú druhú položenú otázku ohľadom zmluvy s pracovnou zdravotnou službou som pochopila tak, že ju musí mať každý zamestnávateľ bez rozdielu na to v akom odvetví ľudí zamestnáva a bez rozdielu koľkých ich zamestnáva.
Ale možem sa mýliť alebo nie?
Pokiaľ si myste niečo iné prosím napíšte!
Veľmi pekne ďakujem.