katkas
20.03.05,19:48
Uctujem kadernictvo. Mam prijmove doklady - trzby a vydavkove doklady - mzdy, najom, material. Nema auto. Uctujem este nejake interne doklady? Myslim nie, ale potvrdte mi to. Budem si 100% ista. Dik
mv66
20.03.05,18:54
Ak ma bankovy ucet, tak vypisy, interne uctovnr doklady, len ak ma odpis napr.nejakeho pristroja. Nikde tam nevidim odvody. Idu z uctu ci bankou?
katkas
21.03.05,19:39
odvody? myslis za zamestnancov? len dan zo zavislej cinnosti aj to pozadu. A jej? Asi neplatila. Zajtra sa jej opytam.
Danielam
05.04.05,11:48
Ahojte.Poradí mi niekto?Uhrady faktúr formou zápočtu uhrádzam cez nepeňažné operácie.Je to tak dobre alebo to mám dať cez pokladňu?Mám k tomu len zápočet kde sú sumy a čísla Fa a vyhotovený ID.Myslím si že to robím dobre ale teraz má domýlili, že to mám dať aj tak cez pokladňu (neviem síce prečo).Takisto robím aj oznámenie z Daňového úradu keď nám preučtujú nadmerný odpočet napr. na daň z príjmov-tiež vyhotovím ID a účtujem do denníka cez nepeňažné operácie veď to neprešlo bankou ani pokladňou, mám na to len list z DU.Ďakujem za odpoveď.
Velettka
05.04.05,11:50
Stačí internými, aj ja to tak robím, iba internými.

A nemala som s tým problémy ani pri danovej kontrole...
Iveta
05.04.05,11:52
zápočta robím vždy cez interné doklady
Ľuba
05.04.05,11:56
Ja to robím cez "fiktívnu" banku, pretože ak mám od DÚ napr. zápočet preddavkov a DPH, chcem to vidieť aj v PD. Vlani som na to skoro zabudla, že som to mala započítané cez ID a potom som musela dohľadávať koľko som vlastne zaplatila na preddavkoch.
Zita5
05.04.05,12:21
Já robím zápočet pohľadávok a záväzkov cez pokladňu , vystavíme si navzájom PPD a VPD . Je to čisté a jednoduché.
Danielam
05.04.05,12:34
Aby som tomu rozumela stačí cez ID cez nepeňažné operácie lebo aj ID niekto účtuje cez pokladňu aj keď nemá PD alebo VD.Tomu sa inak trochu čudujem.Preto to robím cez ID lebo Čechy mi nevystavia doklady len zápočet.Ďakujem.
Velettka
05.04.05,12:46
Stačí cez ID!
Danielam
05.04.05,12:54
Velettka a ešte mi potvrď či cez nepeňažné operácie lebo baby ma tu idú zozrať,že aj keď cez ID tak cez pokladňu.Ja tvrdím, že je to somarina.A ďalej že podľa postupov účtovania v Ju nemožem v priebehu roka učtovať cez ID ale len na konci roka, to si myslím tiež, že nemajú pravdu.Ďik
Zita5
05.04.05,13:36
Já robím zápočet pohľadávok a záväzkov cez pokladňu , vystavíme si navzájom PPD a VPD . Je to čisté a jednoduché.

Aby som Vás nezavádzala , zápočet s firmou SR sa dá robiť aj tak , ako som vyššie citovala vtedy to ide cez pokladňu . Bežne to tak robím . Ale zápočet na základe zápočtového listu sa robí aj v priebehu roka . Ak robím zápočet ID , tak cez pokladňu nevstupuje .
Danielam
05.04.05,14:00
Baby ďakujem ste super, že poradíte a človeka uistíte.Budem to robiť tak ako som to robila doteraz.
Danielam
05.04.05,14:04
Lubka a prečo si nerobíš ID hneď ako ti DU oznámi listom, napr. že ti niečo na niečo preučtuje?Potom na to nezabudneš a máš to tiež prehladne.Aspoň si myslim, že to tak može byť.Alebo máš na to iný názor?
Katarina
05.04.05,17:37
Ja účtujem cez nepeňažné operácie priamo list od DÚ o preúčtovaní dane. Nerobím si k tomu ešte ID. Snáď to nevadí? Zatiaľ mi to daňová kontrola nevytkla.
ondrejvla
05.04.05,17:42
Ja účtujem cez nepeňažné operácie priamo list od DÚ o preúčtovaní dane. Nerobím si k tomu ešte ID. Snáď to nevadí? Zatiaľ mi to daňová kontrola nevytkla.
A ako doklad čo označíš? Ja tiež účtujem ako nepeňažnú operáciu, ale označím si číslom dokladu napr.: mesiac/čísl.dokladu/rok.
Založím to medzi interné doklady, očíslujem aj poraida a mám pocit, že je v tom lepší prehľad. Ale myslím, že ani toto nie je na závadu, nemala by ti kontrola nič vytknúť! Každý máme iný spôsob.
lenkak
05.04.05,17:45
Ja to robím ako Ondrejvla, ale myslím si, že DU by nemal mať nič proti tomu ako si to robíš ty, podstatné je že máš v tom prehľad.
ALDA
05.04.05,17:47
Tiež tak účtujem zápočet.Aj v podvojnom účtovníctve, ale tam cez BA výpis,
účet interný, aby som platby dostala do salda.
Ahojte. Nech sa vám darí!!! Aj ja mám už ústešne za sebou daňové kontroly.
ondrejvla
05.04.05,17:50
Tiež tak účtujem zápočet.Aj v podvojnom účtovníctve, ale tam cez BA výpis,
účet interný, aby som platby dostala do salda.
Ahojte. Nech sa vám darí!!! Aj ja mám už ústešne za sebou daňové kontroly.
V PÚ sú samozrejmé interné doklady! Len som sa čudovala, keď niektoré kolegyne tu na Porade boli zásadne proti ID, lebo ja som to považovala za prirodzené, a vedeli sa v tom vyznať aj konatelia, keď som tam nebola.
pyton
05.04.05,17:51
Ľuba, to čo fiktívna banka:) ? Aj zaúčtovanie ID je predsa vidieť v peň. denníku, ak tvoje PD je peň. denník. S tým by si nemala mať problém, že to tam nevidíš.
danda
05.04.05,17:59
Prevzala som účtovníctvo, kde boli účtované ID nejaké zápočty. Keďže to nešlo cez pokladnu, stav pokladne k 31.12. bol iný ako stav hotovosti v penažnom denniku, kde to išlo cez príjem a výdaj v hotovosti. Myslite, že je to spravne, lebo auditor mi to kazal opravit a neviem ako. V penaznom denniku mam nizsiu sumu ako v pokladni. Boli tam aj nejake opravy fa - ID, cez pokladnu to nebolo uctovane.
Danielam
05.04.05,18:02
Vyjadrí sa tu ešte niekto k tomu, že počas roka podla postupov učtovania JU...by sa nemali učtovať ID?Mali by sa používat len pri uzávierkových operáciach.Čo vy na to?Ja to hladám ale nemožem sa k tomu dopátrat.Ja ID v pohode účtujem aj v priebehu roka.Myslím že sa o tom písalo už tu na porade.
ALDA
05.04.05,18:16
Vyjadrí sa tu ešte niekto k tomu, že počas roka podla postupov učtovania JU...by sa nemali učtovať ID?Mali by sa používat len pri uzávierkových operáciach.Čo vy na to?Ja to hladám ale nemožem sa k tomu dopátrat.Ja ID v pohode účtujem aj v priebehu roka.Myslím že sa o tom písalo už tu na porade. Samozrejme, že uzavierkové operácie /odpisy a pod./ ale vzájomné zápočty
podľa mňa nie sú uzavierkové operácie a nedajú sa inak účtovať ako ID!?
Som rada, že sa možem s niekým poradiť.
Ste fajn-staré kozáčky/teda myslím Poraďácke staré kozáčky.
Závidím vám.
lenkak
05.04.05,18:27
V JU by sa mali učtovať ID ako uzávierkové operáie, ale keď Ti to program umožní tak prečo by si nemohla mať ID ohľadom vzájomných zápočtov ( keď s tým súhlasí aj druhá strana a nevyžaujú od Teba pokladničné doklady). Pokiaľ je to vzájomný zápočet sumy braných pohľadávok a záväzkov by mali byť rovnaké (možnosť čiastkovej úhrady aby sedeli konečné sumy pri započítaní, a keby si to urobila či cez pokladňu alebi ID potom pokladňa by nemala mať rozdiely).

ďakujem za starú poraďácku kozáčku, a ALDA nezáviď a pripoj sa k nám. Momentálne Ťa vítam medzi nami ako nového člena.
ondrejvla
05.04.05,19:12
Vyjadrí sa tu ešte niekto k tomu, že počas roka podla postupov učtovania JU...by sa nemali učtovať ID?Mali by sa používat len pri uzávierkových operáciach.Čo vy na to?Ja to hladám ale nemožem sa k tomu dopátrat.Ja ID v pohode účtujem aj v priebehu roka.Myslím že sa o tom písalo už tu na porade.
Súhlasím Daniela, aj ja tak účtujem! A kontrol som už neičo zažila, nebol žiaden problém, dokonca som zlízla pochvalu, že je to prehľadné !
Danielam
05.04.05,19:28
Súhlasím Daniela, aj ja tak účtujem! A kontrol som už neičo zažila, nebol žiaden problém, dokonca som zlízla pochvalu, že je to prehľadné !
Aj ja si myslím že je to prehladnejšie pomocou ID.Tam si poznačím všetko čo potrebujem.Kedykoěvek sa k tomu vrátim viem čo som robila.Hoci aj 5 rokov dozadu lebo si to píšem "po lopate".
andrej_rv
05.04.05,21:31
Vyjadrí sa tu ešte niekto k tomu, že počas roka podla postupov učtovania JU...by sa nemali učtovať ID?Mali by sa používat len pri uzávierkových operáciach.Čo vy na to?Ja to hladám ale nemožem sa k tomu dopátrat.Ja ID v pohode účtujem aj v priebehu roka.Myslím že sa o tom písalo už tu na porade.Ja tiež bežne používam v JÚ v priebehu roka interné doklady. Zákaz ich používania v priebehu roka som si tiež nikde nevšimol, a keby aj v postupoch nejaký náznak obmedzenia bol, zákon o účtovníctve nám jednoznačne ukladá viesť účtovníctvo tak, aby verne zobrazovalo skutočnosť. A to si bez priebežného účtovania interných dokladov neviem predstaviť, najmä ak chcem mať aktuálny prehľad o daňovom základe. Ja cez ID bežne účtujem zápočty, príspevok na stravovanie, náklady na PHM pri prac.cestách atď. A zatiaľ žiadna kontrola nemala námietky, skôr naopak.
Paula
05.04.05,21:44
Tiež interne účtujem v JÚ v priebehu roka. Napr. lízing - mesačný odpis (výdavok pri starých lízingoch), ďalej "ostré " faktúry u platcov DPH, pretože potrebujem uplatniť DPH ak bola zálohová faktúra zaplatená kedysi dávno......., nemusím na konci roka lustrovať, či mi niečo neušlo :) . Ani mne kontroly nič nevyčítali.
Manual
06.04.05,15:06
Dokonca túto možnosť programy ponúkajú /Alfa/, pretože inak než cez ID sa v nich nedá zaúčtovať operácia aby sa ovplyvnil VOD alebo POD a nehýbalo sa s pokladňou alebo bankou.
Pekný deň želám...
TMaja
10.04.05,09:17
zapocty urcite len cez ID....ved tam nie je pohyb penazi...je len zapocet pohladavok a zavazkov....
maya bujnovska
11.02.11,11:21
Dobry den,

potrebovala by som poradiť. SZČO ma vystavenu fa napr. v sume 1800 €, firma pre ktoru pracoval ale spravila jednostranný započet a z tejto sumy mu odratala napr. 7€ za rukavice. Fa mu bola uhradena v sume 1793€. prosim vas ako to mam zapisat v penaznom deniku a v knihe odoslanych faktur.mam dat tie rukavice do vydavkov minusom? vopred dakujem za pomoc