Patricek
20.03.05,19:57
Máme nárok na bonus keď pracum v CZ a žena je na predlženej materskej?
ik-a
20.03.05,20:14
Na dan.bonus mate narok, ak splnate nasledovne podmienky:
1. vas prijem zo zavislej cinnosti je aspon 6-nasobok min.mzdy
2. ide o nezaopatrene dieta
3. manzelka nema vlastne prijmy
Naile
21.03.05,10:24
Na dan.bonus mate narok, ak splnate nasledovne podmienky:
1. vas prijem zo zavislej cinnosti je aspon 6-nasobok min.mzdy
2. ide o nezaopatrene dieta
3. manzelka nema vlastne prijmy
Prvá podmienka má znieť: Váše zdaniteľné príjmy (nielen zo závislej činnosti).Druhá podmienka je v poriadku. Trietia podmienka nie je. Vlastné príjmy manželky nemajú vplyv na nárok na daňový bonus u manžela.
Avšak je potrebné predovšetkym splniť nasledovnú podmienku: byť daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou na Slovensku, t.j. mať na Slovensku trvalý pobyt alebo sa zdržiavať aspoň 183 dní v kalen. roku.
renča1
21.03.05,10:41
súhlasím s Naile.
Petronella
21.03.05,10:59
A ako je to v pripade, ze danovnik s obmedzenou danovou povinnostou? Ako danovy domicil s prilezitostnymi prijmamy na Slovensku, mam narok na danovy bonus? Dakujem....
Naile
21.03.05,11:57
Daňový bonus môže uplatniť len daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou s trvalým pobytom na Slovensku. Je to vyslovené uvedené v § 33 Daňový bonus odsek 10 ZDP č. 595/2003 Z .z. v zn. nesk. pr.